همبستگی پرسپولیسی‌ها پس از پس‌لرزه‌های شکست مقابل الهلال

یحیی گل محمدیدویچه وله :تیم فوتبال پرسپولیس تهران پس از حذف تلخ از لیگ قهرمانان آسیا همچنان مشغول بررسی عواقب این ناکامی است. باشگاه پرسپولیس پشتیبانی خود را از سرمربی تیم پس از عذرخواهی وی اعلام کرده است.

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران، پس از شکست ۳ بر صفر و حذف این تیم در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم الهلال عربستان، در نخستین واکنش به این ناکامی، خود را مسئول اصلی این باخت تلخ دانست و از هواداران این تیم پُرطرفدار پایتخت، پوزش خواست.

اما آیا یحیی گل‌محمدی واقعا مسئول اصلی این ناکامی است؟

در حالی که در اکثر لیگ‌های فوتبال باشگاهی جهان بازی‌های فصل جدید از هفته‌ها پیش در حال برگزاری هستند، پرسپولیس قبل از دیدارهای هفته نخست لیگ برتر ایران، بدون دستیابی به میزان آمادگی لازم و نیز با فاصله از "کوره داغ روند رقابت‌های هفتگی" در این رویارویی بسیار مهم در برابر نماینده فوتبال کشور عربستان سعودی صف‌آرایی کرد.

حضور پرسپولیس در این بازی در حالی صورت گرفت که این تیم پس از نزدیک به ۳۰ ساعت تاخیر، به سوی ریاض، پایتخت عربستان، پرواز کرده بود.

در زمینه بررسی علل این رویداد عجیب، فدراسیون فوتبال ایران باشگاه پرسپولیس را به عنوان "مقصر" وقوع این اتفاق، توصیف کرد.

حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال ایران، در این‌باره گفت: «باشگاه پرسپولیس نخست روز سفر به عربستان، اطلاعات لازم برای پرواز را به فدراسیون فوتبال داد تا هماهنگی‌های لازم با فدراسیون فوتبال عربستان انجام شود. اما این ساعت از روز کاملاً طبیعی است که مربوط به زمان اداری نمی‌شد و هیچ کشوری آن را نمی‌پذیرد. معمولاً ۷ تا ۱۰ روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه به ما داده شود.»
بازیکنان تیم پرسپولیسوقوع این شرایط غیرمنتظره، بدون تردید باعث ایجاد اختلال و کاهش تمرکز در وضعیت روحی و جسمانی قهرمان چهار فصل پیشین فوتبال باشگاه‌های ایران شد.

یحیی گل‌محمدی پس از باخت تلخ سرخ‌پوشان پایتخت ایران اشاره کرد: «از هواداران عزیز و همه پرسپولیسی‌ها عذرخواهی کرده و تأکید می‌کنم مسئولیت باخت بر عهده من است. این ناکامی علل مختلف و متعدد داشت که شرح آن مفصل است. فقط باید اشاره کنم بازیکنان تیم در این سال‌ها تاریخ‌سازی کرده و معادلات فوتبالی را با همت و تلاش خود بر هم زدند. آنها‌در این هفته‌ها نیز سخت تلاش کردند و الان به شدت ناراحت‌اند.»

حال پس از "تقبل تقصیر" این ناکامی از سوی سرمربی تیم پرسپولیس، مدیریت باشگاه پرسپولیس تهران از یحیی گل‌محمدی پشتیبانی کرده و همبستگی خود با سرمربی تیم را اعلام کرده است.

در بیانه رسمی باشگاه پرسپولیس عنوان شده است: «در روزها و شب‌هایی که گذشت، روی تلخ فوتبال را با هم و در کنار هم تجربه کردیم. آن گونه که در هنگامه قهرمانی و خلق افتخارها همراه هم بوده‌ایم، اکنون نیز کنار هم خواهیم ایستاد. از بازیکنان و به طور خاص از سرمربی تیم خود حمایت و اعتماد قاطع خویش را اعلام می‌کنیم. »

در این بیانیه همچنین اشاره شده است: «هیئت مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس، به توانمندی و درایت یحیی گل‌محمدی و همکارانش اعتقاد دارند. تاکید می‌کنیم نه فقط او، بلکه همه ما در تیم و باشگاه، بابت این ناکامی خود را در محضر هواداران پرسپولیس مسئول می دانیم».

تیم فوتبال پرسپولیس تهران برای دفاع از مقام قهرمانی در لیگ برتر ایران، روز جمعه ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) در نخستین دیدار در فصل جدید فوتبال باشگاهی ایران، در اهواز به دیدار تیم فولاد خوزستان می‌رود.
+3
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.