نامه سرگشاده گوهر عشقی به جو بایدن : پشتیبان این حکومت ضدانسانی نباشید

العربیه :گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس و زندانی سیاسی ایرانی که بر اثر شکنجه در زندان اوین، جان خود را از دست داده بود، در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، از او خواست که پشتیبان این حکومت «ضد انسانی» در «پستوهای تاریک سیاست» نباشد.

او در این نامه، که نسخه‌ای از آن در اختیار تلویزیون «ایران اینترنشنال» قرار گرفت، برای حضور در مراسم افتتاح «بنیاد ستار بهشتی» در آمریکا، از دولت جو بایدن ویزای ورود به خاک ایالات متحده را درخواست کرد و به سنگ‌اندازی‌های متعدد در ایران جهت ثبت «بنیاد حمایتی ستار بهشتی» اشاره نمود.

گوهر عشقی پیش‌تر از راه‌اندازی بنیادی به نام «ستار بهشتی» در آمریکا خبر داده بود که هدف آن حمایت از حقوق اجتماعی زندانیان سیاسی است.

او در بخشی از این نامه سرگشاده به بایدن توصیه کرده است که «دست یاری مردم ایران را بگیرد، نه طناب اعدام جمهوری اسلامی را.»

به گفته گوهر عشقی، جمهوری اسلامی یک «تصمیم کورکورانه» بود که «نسل امروز و دیروز سرنگونش خواهد کرد.»

او، پیش‌تر در نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، از او خواسته بود تا 23 آگوست، روز تولد ستار بهشتی را، به عنوان «روز دوستی میان مردم ایران و مردم آمریکا» نام‌گذاری کند.

برایان هوک، رئیس وقت «گروه اقدام ایران»، در واکنش به این نامه در بیانیه‌ای گفت :«ما صدای شما را می‌شنویم و از مبارزه شما برای دستیابی به حقوق اولیه حمایت می‌کنیم. همچنین به همه کشورها یادآوری می‌کنیم که مردم ایران بزرگترین قربانیان رژیم ایران هستند.»

ستاربهشتی، کارگر و وبلاگ‌نویس ایرانی در سال 2012 به دلایل سیاسی بازداشت شد و توسط ماموران جمهوری اسلامی زیر شکنجه به قتل رسید
+120
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  یه نامه هم به طرفداران بایدن و دموکراتها که ایرانی هستن و در خفا طرفدار جمهوری اسلامی بنویس
  41
  17
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  عجب عمل کردی؟ دردت به سر مشتی از دمکرات ها. حامیان حقوق بشر. چپی‌ها لندن نشین بخورد. که بعد از ۴۲ سال هنوز کاسه گداهی ری در دست. برای شیخ علی‌. از همه بیشتر به سر این خانم الهه هیز . طرفدار حقوق بشر. کلا سه فرشته آقا. در نیویورک تایمز
  18
  22
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  اونها خانم چه از جنس ترومپت و چه اخوند بایدن هیچکدام در این راستا قدمی بر نخواهند داشت و هر چه بنفع خودشون هست اجرا می‌کنند.
  4
  27
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان

  ای مادرجان دورود بر شما ولی همین سیاستمدارهای کثافت این جنایات ٥٧ رو برای ما به ارمغان اوردن یاد شاذ روان دکتر فریدون فرخزاد افتادم امریکایی ها رو میگفت چراغ سبز نشان دادن اوردن و اینهمه جنایت رو برای سرزمین ما رقم زدن با عنقلاب ٥٧ شان
  1
  37
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  این خانوم حتی سواد نامه نوشتن ندارد , معلوم نیست کدام بی سرو پای ایرانی گوسفند صفتی این نامه را برای این خآنم نوشته
  42
  7
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  یک بطری ساندیس بفرست واسه بایدن شاید قبول کنه!
  6
  4
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. یکی از بهترین کامنتها . من نمیدونم چرا همه زود جوگیر میشند مخصوصا تامپتها. هیچوقت نفهمیدم چرا مردم ایران از آمریکا میخواند ایرانو براشون آباد کنه قافل از اینکه منفعت امریکا و انگلیس تو خرابی و ویرانی ایرانه
  3
  18
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.