زن فلسطینی ۸۵ساله از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد

جهاد بطو مدرک کارشناسی خود را از دانشکده علوم دینی شهر کفر برا دریافت کردایندیپندنت فارسی :جهاد بطو، زن فلسطینی ۸۵ساله، آخرین‌باری که پیش از دانشگاه در کلاس درس رسمی شرکت کرده بود، حدود ۱۲سال داشت و پس از آن، در سال ۱۹۴۸ به‌دلیل جنگ و آوارگی خانواده‌اش، مجبور به ترک تحصیل شده بود؛ اما پس از چند دهه ترک تحصیل رسمی، او که «ام سهیل» هم نامیده می‌شود، در سال ۲۰۱۸ میلادی به‌عنوان دانشجو وارد دانشکده علوم دینی کفر برا شد و به‌تازگی مدرک کارشناسی خود را از آنجا دریافت کرد.

ام‌سهیل در سال ۱۹۳۶ در شهر فلسطینی نابلس در کرانه باختری رود اردن متولد شد و در شهر ناصریه اسرائیل ازدواج کرد. او هم‌زمان با تحصیل فرزندانش به‌مرور در کنار آن‌ها آن‌ها درس‌های زبان، دینی و ریاضیات را مطالعه می‌کرد.

جهاد بطو که مادر هفت فرزند است، در ۸۱ سالگی دوباره به کلاس درس بازگشت و سرانجام امسال با کسب مدرک کارشناسی در رشته علوم دینی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. او تحصیلات خود را در دانشکده علوم دینی در کفربرا، منطقه‌ای عرب‌نشین در اسرائیل، به پایان رسانده و عنوان مسن‌ترین دانشجو و فارغ‌التحصیل دانشگاهی فلسطین را از آن خود کرده است.

در سال‌های گذشته، دوره تحصیلی ام‌سهیل هم مانند میلیون‌ها دانشجو در سراسر جهان تحت تاثیر همه‌گیری کرونا قرار گرفت و او مجبور شد تا نحوه استفاده از رایانه و آموزش از راه دور را بیاموزد.

بطو که امتحانات نهایی خود را از راه دور و از طریق برنامه زوم به پایان رسانده است، می‌گوید: «فرزندانم برایم رایانه خریدند و استفاده از برنامه زوم را به من آموزش دادند و من همه کارهایم را در زوم انجام دادم.».
+9
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  در علوم کلاهبرداری مدرک گرفته
  7
  31
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا::]. لطفا مودب باشید و توهین نکنید. ایرانی اصیل توهین نمی کند.
  20
  19
  ‌چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.