نمایندگان مجلس: مجمع تشخیص تصویب کرد که اموال مسئولان محرمانه باشد

رادیو فردا :مجتبى یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران، گفته است مجمع تشخیص مصحلت نظام در یک مصوبه «با قید محرمانه» تایید کرده است که اموال مسئولان جمهوری اسلامی محرمانه باشد.

او به جزئیات این مصوبه اشاره نکرده ولی گفته است که روند نهایی شدن این مصوبه طبق قانون صورت گرفته است.

پیش‌تر علی خضریان، نماینده تهران، نیز به تصویب این موضوع در مجمع تشخیص مصحلت نظام اشاره کرده بود و گفته بود «به این سادگی» امکان تغییر و اصلاح چنین مصوبه‌ای وجود ندارد.

ماجرای محرمانه ماندن دارایی‌های مسئولان جمهوری اسلامی در روزهای اخیر به یک مناقشه سیاسی بین نمایندگان مجلس و منتقدان این موضوع تبدیل شده است. حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس روز ۱۸ مهرماه خبر داد که مجلس به دنبال طرح نظارت بر اموال مسئولان است و این کمیسیون تصویب کرده است که اموال مسئولان حکومت ایران «کاملا محرمانه و امنیتی» باشد.

این سخنان با بازتاب منفی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت مجلس یازدهم مصوبه‌ای در این زمینه نداشته و این مصوبه مربوط به مجلس هشتم است.

اشاره او به مصوبه‌ای است که سال ۹۱ در مجلس هشتم تصویب شد و پس از مخالف شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت و سرانجام آذرماه سال ۹۴ مجمع تشخیص مصلحت آن را تصویب کرد.

آیین‌نامه اجرایی این مصوبه نیز آذر سال ۹۸ برای اجرا ابلاغ شده است و در آن تاکید شده است که «فهرست دارایی مقامات مسئول که به قوه قضاییه ارائه می‌شود، محرمانه بوده و افشای آن ممنوع است».
+5
رأی دهید
-71

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  علی بابا و چهل دزد بغداد. دزدی که میکردند ،بعد از این بیشتر میشه.
  0
  73
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
  ۳۲
  tiger.man - آخن، آلمان

  ملتی که نان شب ندارند اما اینو بخوانند اما ساکت و بی خیال از این خبر بگذرند خمینی که سهله تیمور لنگ هم از سرشون زیاده. نمیدونم چکارتون کنند که بخارتون دربیاد. فقط مونده بگن زنانتان را به ما بدهید تموم کردیم برشون میگردونیم و ملت اصیل اریایی کماکان بیخیال. والله این خبر را در روزنامه های گینه نو پاپوا منتشر میشد شورت باب دادی را در می اوردن سرش میذاشتن. اخه ملتی اینقدر بیخیال و بی عار ؟؟؟!!!
  1
  70
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::tiger.man - آخن، آلمان::]. بدمون نیاد، ولی ملت پخمه. و تنها شانس این ابلهان هم همینه که صاحب ثروت یک سری ملت پخمه شدن. وقتی اون پیرزن فقیر سر ضرغامی رو میبوسه، انگار که یک نفر داره از دزد خونه اش تشکر میکنه.
  0
  14
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  اینها همان درویشان ساده زیست هستند که آمده اند حکومتی بر مستعضفین بر قرار کنند .حکومت بر پا شد مستعضفین همکی مستکبر شدند و حالا کور بابای مردم .مردم .
  0
  11
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  تمام ساندیسی ها از فاطی گرفته تا رزمجو و جناب ته بان و مسافران و بقیه اراذل و اوباش به سلامتی تصویب شدن این مصوبه گرم گرم یک قلپ ساندیس برید بالا ببینم مزاحم نشید فعلاً کار دارم در حال خوردن انگورم
  0
  9
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
  ۳۸
  babak iran5i - تهران، ایران
  خود همان کدخدائی ثروت افسانه ای داره برای همین نمیگذاره ثروتشون رو شود
  0
  11
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
  ۳۲
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل
  ذات کثیف و نجس جمهوری اسلامی در بزنگاها تجلی پیدا میکند
  0
  13
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::tiger.man - آخن، آلمان::]. دوست بسیار عزیز من , این که شما میگوید اگر مقامات و مفت خوران و ادم کشهای نظام اخوندی زنان را از مردم ایران بگیرند کسی اعتراض نخواهد کرد را مسعود رجوئی و مریم رجوی بعداز شکستی که سازمانشان در تابستان سال 1367 از نظام اخوندی خورد را در کمپ اشراف مورد امتحان قرار دادن که از کل نیروهای که متاهل بودن و در کمپ اشراف حضور داشتن , خواستن که از همسرنشان جدا شوند و همه جدا شدن و انطور که تعریف میکنن همه این زنها که از شوهرانشان جدا شده بودن اتوماتیکن همسرهای صیغه ای مسعود رجوئی شده اند . بعید نیست و تعجب هم ندارد , اخوندها هم از مردان ایران بخواهند از همسرانشان جدا شوند تا صیغه اخوند و مقامات نظام اخوندی شوند خیلیها قبول کنن !
  0
  7
  دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴
  ۳۲
  tiger.man - آخن، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. کاش به اندازه یک درصد ادعامون عرضه داشتیم . به جون خودم به اندازه 5% ادعامون که .. خرو پاره کرده عرضه داشتیم سبلان که سهله که البرز جابجا میکردیم. ملتی پر از غرور و ادعای کاذب اما هیچ و پوچ. چسبیدیم به گذشته یکی از دین و پیغمبر میگه یکی از اریایی و کوروش اونم در دنیایی که نه دولتها که تاجران برنامه مسکونی کردن مریخ دارن پیاده میکنند. سر کاریم داداش سرکاریم ولی غرور کاذب و توهمات و چرندیات گذشته و گذشتکان کر و کورمون کرده.
  1
  0
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
  ۳۲
  tiger.man - آخن، آلمان
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]مجاهدین فارغ از خوب و بدشون به تاریخ پیوستند و وجود و عدمشون واقعا اسم مهم نیست که چه کردند ولی بحث من این دایناسورهایی هستش که تحت لوای دین و خدا و پیغمبر احمقانه خیال میکنند میتوانند در قرن 21 امپراطوری تاسیس کنند. خیالی که حماقتی بیش نیست اما دهها میلیون انسان بیگناه قربانی این حماقت شدند و دنیایی را از ایران گرفته تا لبنان و یمن نابود و ویران.
  1
  1
  ‌سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.