فیسبوک برای ساخت جهان مجازی «متاورس» ۱۰ هزار نفر در اروپا استخدام می‌کند

فیس‌بوک و متاورسدویچه وله :به‌رغم افزایش فشار بر مسئولان فیس‌بوک، نیک کلگ، مدیر این شرکت از سرمایه‌گذاری کلان در اروپا سخن می‌گوید. فیس‌بوک برای ایجاد "متاورس" (جهان مجازی) بر آن است تا ده هزار کارشناس را در اتحادیه اروپا به خدمت خود درآورد.

موضوع ایجاد "متاورس" را چند ماه پیش، مارک زاکربرگ، رئیس فیس‌بوک رسانه‌ای کرده بود. "متاورس" جهانی است که از درهم‌تنیدگی جهان واقعی و جهان مجازی پدید می‌آید. آن‌چیزی است که بین واقعیت دنیای واقعی و مجازی، پدیده "واقعیت افزوده" را که فرای واقعیت است ممکن می‌سازد.

نیک کلگ، مدیر فیس‌بوک اعلام کرده که در ارتباط با ایجاد این جهان مجازی، این شرکت اقدام به استخدام ۱۰ هزار کارشناس زبده فناوری اطلاعات در کشورهای اتحادیه اروپا برای مدت پنج سال خواهد کرد.

نیک کلگ ضمن اعلام این خبر گفته است: «این سرمایه‌گذاری دلیلی است بر باور ما به قدرت صنایع تکنولوژیک اروپا و استعدادهای این قاره در زمینه فناوری.»

فیس‌بوک درباره "متاورس" گفته این جهانی است که از هم‌نشینی واقعیت فیزیکی با "واقعیت افزوده" و واقعیت مجازی در جهان سایبری شکل می‌گیرد.

همچنین گفته شده است که "متاورس" همچون خود اینترنت، متعلق به یک شرکت نخواهد بود. به باور مسئولان فیس‌بوک، باز بودن و همچنین "هم‌کنش‌پذیری" از ویژگی‌های این جهان است که آن را مشابه اینترنت می‌کند.

خبر سرمایه‌گذاری کلان فیس‌بوک در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایطی منتشر می‌شود که مسئولان این شرکت به‌ویژه در آمریکا تحت فشار زیادی  قرار دارند.

افشاگری‌های فرانسیس هاگن، کارمند سابق فیس بوک و اظهارات او در برابر مجلس سنای آمریکا فشار زیادی بر فیس‌بوک و شرکت‌های زیرمجموعه آن ایجاد کرده است.

او مدعی شده که منبع هزاران اسناد درز کرده فیسبوک است و در شهادتی مکتوب که پیش از جلسه سنا منتشر شد، گفته بود فیسبوک منفعت را به مردم ترجیح می‌دهد و این شبکه اجتماعی را تهدیدی "آنی" برای آمریکا خوانده بود.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.