کاری که وزارت نیرو با مردم سرزمین من کرد، چنگیز خان با ایران نکرد

سایت رویداد 24 :معین الدین سعیدی نماینده چابهار از وضعیت رسیدگی به مردم جنوب استان سیستان و بلوچستان گلایه کرده و می‌گوید: مثلا روستای کمپ بزرگترین روستای کشور در پنج کیلومتری منطقه آزاد چابهار با ۲۵ هزار نفر جمعیت اما یک متر لوله‌کشی آب شرب ندارد. او می‌گوید: کاری که وزارت نیرو با مردم سرزمین من کرد، چنگیز خان مغول با ایران نکرده است بنابراین نمی‌توان رنج مردم را تکذیب کرد و ندید زیرا آنها رویا و آرزو را از کودکان استان سیستان و بلوچستان گرفته‌اند و اینها چیزی نیست که بتوان آن را پاک کرد یا ندید.

سعیدی می‌گوید: اطلاعاتی که درباره سوخت‌بری در سیستان و بلوچستان می‌دهند نادرست است زیرا بخش عمده این اتفاق به صورت سازمان‌یافته است که مردم در آن دخیل نیستند اما هنگامی که می‌خواهند برخورد کنند، با قاچاق سازمان‌یافته کاری ندارند و با مردم برخورد می‌کنند.

نماینده چابهار با اشاره به نقش چین و روسیه در پروژه‌های ایران می‌گوید: سیاست ایران همواره نه شرقی و نه غربی بوده است و پناه بردن از غرب به شرق، مثل پناه بردن از عقرب جراره با مار غاشیه است زیرا آنها ثابت کردند که در شرایط سخت کنار ما نیستند. چنانچه در ماجرای کرونا دیدید که روسیه نتوانست به تعهدات خود عمل کند بنابراین از نظر من انگلوفیل و آمریکوفیل بودن همان اندازه چندش آور است که روسوفیل بودن و چاینوفیل بودن.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم با انتقاد از عملکرد کلانتری رئیس پیشین سازمان حفاظت از محیط زیست می‌گوید: بسیاری از اقدامات آقای کلانتری قابل توجیه نبود و برخی از مواضع ایشان را در نمی‌کنم؛ مثل اظهار نظرشان درباره اطفای حریق جنگل‌های زاگرس یا حتی نحوه نشستن ایشان مقابل خبرنگاران. ضمن اینکه در آن دوران بسیاری از کنش‌ها سیاسی بود نه تخصصی و فنی.
+64
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.