اتهام جدید «الهام علی‌اف» علیه ایران و ارمنستان

سایت فرارو می نویسد : «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در گزافه‌گویی ضد ایرانی جدید خود، گفت ارمنستان با کمک ایران مواد مخدر به اروپا قاچاق می‌کرده است.

خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان امروز (جمعه) گزارش داد علی‌اف در سخنرانی خود در جلسه شورای سران کشور‌های مستقل مشترک المنافع که در قالب یک ویدئو کنفرانس برگزار شد، ادعا کرد ارمنستان در تبانی با ایران از مناطق اشغالی سابق جمهوری آذربایجان (در اشاره به مناطق تحت اشغال جمهوری ارمنستان که در پی آتش‌بس قره‌باغ آزاد شد) برای انجام قاچاق مواد مخدر به اروپا به مدت حدود ۳۰ سال استفاده می‌کرد.

نخست‌وزیر ارمنستان اتهامات تازه رئیس جمهور آذربایجان علیه ایران و ارمنستان را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، در این باره گفت: می‌خواهم خاطرنشان کنم که ما بطور بسیار تنگاتنگ با نهاد‌های انتظامی ایران همکاری کرده و به شکل بسیار موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می‌کنیم. من همچنین می‌توانم ارقامی را ارائه کنم که به خوبی میزان ناکام گذاشتن عملیات قاچاق مواد مخدر و کشف و ضبط مواد مخدر را نشان می‌دهند.

بر اساس برآورد‌های او، حجم مواد مخدر کشف شده سه تا چهار برابر و حتی بیشتر شده است.

پاشینیان افزود: این نشان می‌دهد که نیرو‌های انتظامی ایران و ارمنستان همکاری تنگاتنگی داشته و به طور موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می‌کنند.

گفتنی ست در روز‌های گذشته رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان به‌رغم آن که تهران و باکو به طور سنتی روابط صمیمانه‌ای دارند، با اتخاذ مواضعی زیاده‌خواهانه و مخالف با حسن همجواری، به گزافه‌گویی و اتهام‌زنی علیه تهران پرداخته است.

وی پیش‌تر اظهارات مقام‌های ایران درباره حضور عناصر خارجی در مرز ایران را بهانه‌های ساختگی خواند و در مخالفت آشکار با اظهارات و اقدامات مقام‌های باکو، مدعی شد جمهوری آذربایجان خواهان احترام در مرزهاست.

مقام‌های جمهوری آذربایجان همچنین بدون توجه به اصول و قواعد بین‌المللی و حسن همجواری از طریق تحریف مفاد توافق آتش‌بس قره‌باغ، به دنبال اعمال خواسته خود برای ایجاد کریدوری با هدف تغییرات ژئوپولتیک در منطقه و مرز‌ها هستند.

تکذیب استفاده از اراضی جمهوری آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی انجام شده که طی ماه‌های اخیر موضوع حضور برخی نیرو‌های تروریستی و وابسته به رژیم صهیونیستی بسیار خبرساز شده است.

«حسین امیرعبدالهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید جمهوری آذربایجان در ایران، تصریح کرد «حضور فعال رژیم صهیونیستی در آذربایجان علیه امنیت ایران را برنمی‌تابیم.»

امیرعبداللهیان همچنین هشدار داد: «جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد».

«سیران اوهانیان» وزیر دفاع پیشین ارمنستان در واکنش به مسائل اخیر، با اشاره به تاریخ استقلال جمهوری آذربایجان و تاریخ دیرینه کشور و اراده جمعی مردم ایران، تاکید کرد این دو کشور به هیچ‌وجه از لحاظ قابلیت‌ها قابل مقایسه نیستند.
+44
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  رژیم اخوندی چقدر تحقیر شده توسط الهام اف علی اف
  187
  80
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  در مورد ادعای علی اوف ، چون پای ج.ا در میان است ، باحتمال قوی راست میگوید ، چون ج.ا خلافکار بین المللی میباشد
  193
  87
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  خدایی قیافه اش به های کارخانه های تورچیه میخوره
  42
  230
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  مرتیکه دیکتاتور, آدمکش. یه انسان مریض درست مثل خامنه ای و خمینی.تلویزیون فیلم مستندی درباره جمهوری آذربایجان نشون میداد و اینکه این مردک و پدرش حیدر علی اف چه جور موجوداتی هستن. همون رفتارهای که در تمام دیکتاتورها و آدمکشها دیده میشه در این پدر و پسر هم بوده و هست.
  30
  224
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  احمدی نژاد سالها قبل ترانزیت مواد مخدر به اروپا توسط سپاه چارپایان رو علنی کرده بود و اون لقب "برادران قاچاقچی" هم از اون موقع سر زبونها افتاد..علی اف هم دنبال یه سهم از این سود سرشار قاچاق مواد مخدر هستش که برادران قاچاقچی قبول نکردن و رفتن رزمایش برپا کردن که بترسوننش ولی علی اف مثل اینکه کوتاه نیومده..
  179
  46
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  الهام جان دیر فهمیدی. من 7سال پیش دختری رو میشناختم حدود 26ساله که با یک مرد میانسال مرموز میرفت آزربایجان و میدونستم مرده اطلاعاتی ایرانه و تو کار قاچاق مواد مخدره و کارهای جاسوسی. یه بار تصمیم گرفتم از طریق دختر پیداش کنم سربه نیستش کنم اما ترسیدم پای دختره گیر بیوفته. اتفاقا تمام این داستان کامیونها به خاطر مواد مخدر پیچیده شده و کار به شاخ و شونه کشید و لشگریان به قول خودشون پارسی ریختن تو سایت عربده کشی و حریف طلبیدن و آخرشم اینترنتشون تموم شد و دعوا تموم شد.
  195
  43
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  The Green mile - مدیسون، ایالات متحده امریکا

  پس همه ی این دعواها سر مقدار شیتیل از قاچاق مواد مخدر هستش. بالاخره سپاه راضی میشه یه توافقی با الهام بکنه که نه سیخ بسوزه و نه کباب!
  172
  42
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  خوب حالا جنسش خوب بود ؟ احتمالا تو همون کامیونا بوده ، دادن بهش امتحان کرده اینجوری شده بدبخت ! این جمهوریِ " جعلی " باکو چقدر بدبخت شده که داره نکریِ پاکستانِ قچاقچی و ترکیه " دزد خانه " رو میکنه!!! خاک تو سرتون !
  11
  30
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  فارس ها، کردها، ارمنی ها، عرب ها و بلوچ های عزیز اتحاد، اتحاد! همانطور که می بینید پانترک ها مانند خلخالی توی خانه مان دارند از دشمن شماره یک ملت ایران دفاع می کنند!
  12
  36
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  حالا دارد بسیاری از اهداف این گونه افراد خائن به ایران برملا می شود، اینها با همه ی کشورها مشکل مرز دارند، با یونان، روسیه، صربستان، بلغارستان، ارمنستان مشکل دارند، در لیبی، سوریه، عراق هم مشکل دارند، در اکراین حدود دویست ترک زندگی می کنند، با روسیه علاوه بر چچن مشکل دارند، با چین بر سر اویغورها مشکل دارند، علت ان هم این است که اینها از زمانی که از مغولستان به سمت غرب روانه شدند، دیگر هرگز مرزی نیافتند که مرز انها باشد، چون چنین مرزی در عالم واقع وجود نداشت، بدون هویت، نهادی نا آرام، همیشه در جنگ، گرگ خاکستری تنها بر روی این کره خاکی، بشین سرجای خودت بچه!
  9
  27
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  خخخخ. چه منفی و مثبتهای خنده داری! خود مطلب 35تا منفی 35تا مثبت داره و گفتار ضد جمهوری اسلامی 170تا منفی و گفتار اون مشنگ عقب مونده به نفع جمهوری اسلامی 170 تا مثبت! گیر چه عقب مونده های ذهنی افتادیم! یا جمهوری اسلامی در سایت نفوذ کرده یا ارتش سایبری دارن خودشونو پاره میکنن یا یه مشنگی نشسته فرت فرت پروکسی رفرش میکنه و منفی مثبت میده!
  41
  12
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. تو درباره خاطراتت قبل از ترانزیت شدن از شهرستانتون برامون حرف بزن. تورو چه به حرف سیاسی و غیره! مزدتو میگیری زبون درازی هم میکنی! .
  46
  7
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  این دماغ قشنگ دیگه داره زیادی پرو میشه اگه اسراییل نباشه مثل سگ تو لونش تکون نمیخوره وقتشه که ی گوشمالی بشه مرتیکه دیکتاتور یاساشین ایران و ارمنستان
  9
  34
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::دیارکو - قره تپه، آذربایجان::]. یه کارتون به اسم اینسپکتور(بازرس) بود ازمجموعه پلنگ صورتی اون گروهبانه اسمش دودو بود بااون گروهبان دودو شباهت داره هاهاهاها
  3
  12
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اون ساقی که ازش جنس میگیری بایدبهش جایزه نوبل شیمی بدن هاهاهاهاها
  2
  19
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تو بازم افاضه کردی دوست گرامی، تو که مطمینم تهرانی نیستی، تازه تهران پر از مهاجره ،اصل تهران هم دو تا ده بوده که ساکنان آن هم فارس بودند جد اندر جد، وجناب عالی ترک تشریف دارید و نسبیت خود را با اردوغان و مغولهای مغولستان انکار نمی کنید ، پس اینقدر شهرستان شهرستان نکن، همون آبادان بسیار پیش فته بود و امکاناتش هم از تهران بیشتر بود، و خیلی از شهرهای ایران، بیخود خودتو نچسبون به تهران، چون تو اصلا تهرانی نیستی
  3
  16
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. فقط موجودات حقیر با انواع پروفایل میان توی سایتها و ذهن ....رو تایپ میکنن!
  16
  4
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. پس صربستان هم از ایلو تبار شما هستن! قطعا هستن چون وجه مشترکی بین جانی و قاتل و تروریست و نامرد بودن صربها و فاشیسم فارسیسم در تاریخ ثبت شده. خیلی بدبختی که جنایتکارات تاریخ یعنی صربها رو برادران خودتون میدونی. یادش به خیر در جنایتشون به بوسنیایی ها ارتش قدرتمند تورکیه چنان قلع و قمعشون کرد که حتی با پشتیبانی مستقیم روسیه هم نفسشون بریده شد. در ضمن کل تمدن و گذشته چینی ها از اویغورها ریشه گرفته. حالا مثل شما شهرستانیها فاز نسل کشی برداشتن. مشکل اینه چینیها میتونن اما شماها عددی نیستین که از این غلطا بکنید.
  14
  6
  جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  یه نفر پیدا بشه با مشت بزنه دندوناش بریزه تو قیر ننش.. به مرده که رو بدی تو کفنش میر... این جنازه برا ایران حالا شاخ شده. به وقتش میخوره مثل ارباب کثیفش اردوگاو
  2
  13
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  این ترکچه سایت تا دیروز تو قزوین بود عقب ترشم تو مغولستان.حالا اومده بما میگه شهرستانی؟!!. آقا مگه از دوره دایناسورا تهران پایتخت بوده..اصن مگه نمیگی گربه پرستی و انسانها اخن.خب چرا انقد به دو وجب اینور و اونور دهاتی و شهرستانی می بندی؟!!. اگه تو تهرونی هستی پس اون اصیل هاش که مرامشون رو هفت و جد و آبادتم از کنارش رد نشده چی باید گفت؟!!قرصاتو بخور بیمار
  2
  14
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. اینجور که مشخصه هنوز حالت بهتر نشده, ولی ناامید نشو. قرصهاتو بخور و به روان درمانی ادامه بده به حول قوه الهی خوب میشی. از قرصهات به همکارای سایبریت هم بده, روان درمانی گروهی بیشتر تاثیر داره. ناامید نشو, خوب میشی.
  1
  13
  شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.