تیراندازی به زنان در اصفهان؛ رئیس کل دادگستری استان: متهم معتاد بود و با وثیقه آزاد شد

یورونیوز :رئیس کل دادگستری استان اصفهان با نادقیق خواندن گزارش یک روزنامه چاپ تهران در مورد حادثه تیراندازی به پنج زن جوان در شهر اصفهان، متهم را فردی معتاد معرفی کرد که پس از دو ماه بازداشت موقت با سپردن وثیقه آزاد شده است.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، محمد رضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان در پی انتشار گزارشی در یکی از روزنامه‌های چاپ تهران با عنوان «شلیک به زنان در خیابان‌های اصفهان»، اطلاعات منتشر شده را نادقیق دانست و ضمن تکذیب صدمه به پنج نفر در این ماجرا گفت: «دستگاه قضایی با قاطعیت و دقت تا صدور حکم به این پرونده رسیدگی می‌کند.»

آقای حبیبی در رابطه با جزئیات این ماجرا گفت: «پس از تشکیل پرونده‌ای در این زمینه، متهم به سرعت بازداشت و در تحقیقات صورت گرفته اعتیاد این فرد به مواد مخدر صنعتی تائید و مشخص می‌شود وی با استفاده از سلاح ساچمه‌ای به تیراندازی به سه خانم اقدام کرده است.»

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: «در جریان رسیدگی به این پرونده، فقط یک نفر از آن سه نفر به پزشکی قانونی مراجعه می‌کند و طبق نظر پزشکی قانونی جراحت وارده به این فرد از نوع جراحت دامیه و جزئی بوده است.»

او ضمن تکذیب ادعاها در مورد آزاد شدن متهم حادثه بعد از چندین روز گفت: «متهم قریب به دو ماه بازداشت موقت بوده و تحقیقات مفصل و کاملی در این زمینه صورت می‌گیرد و پس از تکمیل تحقیقات و رفع ابهامات پرونده، به موجب قانون قرار وی به وثیقه تبدیل و با قرار تامین کیفری مناسب آزاد می‌شود.»

روزنامه شرق روز چهارشنبه ۲۱ مهر، با انتشار گزارشی به نقل از خانواده سه نفر از پنج قربانی این تیراندازی‌ها نوشت که به آنها در خیابان از پشت با تفنگی که «ظاهرا ساچمه‌ای و مخصوص شکار» بوده، شلیک شده و علاوه بر وارد شدن جراحت، آنها را دچار آسیب‌های روانی کرده است.

بر پایه این گزارش، یکی از خانواده‌ها هنگام حضور در بیمارستان متوجه شده‌اند که حداقل پنج نفر به دلیل جراحت وارده از تیراندازی در بیمارستان بستری شده‌اند.

بنا بر ادعای مادر یکی از دختران جراحت دیده، ماموران ابتدا از آنان خواسته‌اند تا پیش از پیگیری پرونده، خبر این رخداد را درز ندهند. متهم که به گواه قربانیان مردی حدود ۳۵ ساله بوده، در کمتر از ۴۸ ساعت شناسایی و بازداشت شده ولی در کمتر از یک ماه به‌ قید وثیقه آزاد می‌شود.

خانواده یکی از قربانیان به روزنامه شرق گفته بود که ماموران امنیتی از آنها خواسته بودند که اگر خواهان پرداخت هزینه بیمارستان از سوی دولت هستند باید رضایت دهند و از شکایت خود از متهم صرف نظر کنند.

سال ۱۳۹۳ خورشیدی نیز مهاجمان موتورسوار دست‌کم چهار زن را در اصفهان هدف اسیدپاشی قرار دادند. هر چهار قربانی این حادثه جوان و فاقد حجاب چادر بودند. این پرونده مهرماه سه سال پیش با توجه به پیدانشدن متهمان و با صدور حکم پرداخت دیه به قربانیان از بیت‌المال مختومه شد.
+7
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  وقتیکه مردم اصفهان در برابر اسید پاشان چند سال پیش اعتراضی بدان صورت نکردن که متهمان اسید پاش را دستگیر کنن و محاکمه شوند حتما" باید شاهد این بود که مردم اصفهان را با تفنگ ساچمه ای و غیره بزنن !
  2
  17
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  خوب الحمدالله خیالم راحت شد، طرف معتاد بوده با وثیقه هم آزاد شده به همین راحتی. ماستمالی عین آبخوردن !! غلط نکنم ، اسیدپاشیهای چند سال پیش در اصفهان هم کار همین معتاد پدرسوخته بوده ، ولی مقامات استان آبروداری کردند بیچاره رو ، صداشو درنیاوردند!!
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  قابل توجه معتادین محترم: اگر بهر عنوان و با هر وسیله ( اسلحه گرم یا سرد و یا اسید ) به کسی حمله کرده و باعث جراحت ، چه سطحی و چه خطرناک شده و دستگیر شوید ، جای هیچگونه نگرانی نیست ، چون قانون و مقامات دادگستری و انتظامی پشتیبان بی چون و چرای شما هستند و شما میتوانید با وثیقه ای ناچیز آزاد شده و به ریش ملت بخندید و آماده برای عملیات بعدی شوید!!!!!
  3
  20
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  تیراندازی سه روز پیش رخ داد ولی متهم دو ماه زندان بود؟! از شدت فقر معتاد به مواد صنعتی بود ولی از عهده وثیقه برآمد؟! لابد باباش آخوند بوده.
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.