فدراسیون‌های فوتبال عربستان و ایران: پرسپولیس مقصر لغو پرواز است

بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس تهراندویچه وله :به گفته مسئولان فدراسیون‌های فوتبال ایران و عربستان، لغو پرواز تیم پرسپولیس به عربستان برای دیدار با تیم الهلال ناشی از "اشتباهات باشگاه پرسپولیس" است.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران قرار است روز شنبه ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار تیم الهلال عربستان در زمین حریف برود. اما پرواز اعضای تیم فوتبال پرسپولیس تهران به عربستان روز چهارشنبه ۲۱ مهر (۱۳ اکتبر) ناگهان لغو شد.

اعضای کاروان تیم فوتبال پرسپولیس تهران پس از بیش از ۵ ساعت صبر و انتظار در فرودگاه تهران برای پرواز به کشور عربستان دوباره فرودگاه را ترک کردند و به منزل خود بازگشتند.

در چارچوب توضیح این اتفاق عجیب، نخست عنوان شده بود که علت این رویداد غیرمنتظره، عدم صدور مجوز برای پرواز و همچنین نبود روادید عربستان برای کادر تیم پرسپولیس بوده است.

در این زمینه افشین پیروانی، سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس اشاره کرد: «باشگاه ما اقدامات لازم برای دریافت ویزای عربستان را انجام داد. اما متاسفانه هیچ ویزایی برای ما صادر نشد. به ما گفته شد که در فرودگاه ویزای فرودگاهی صادر می‌شود.»

اما حال مقامات فدراسیون‌های فوتبال ایران و عربستان دیدگاه متفاوت خود را پیرامون این ماجرا اعلام کرده‌اند.

ابراهیم القاسم، دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان، می‌گوید: «اما اطلاعات پرواز پرسپولیس به ریاض را یک هفته پیش درخواست کرده بودیم. اما پرسپولیسی‌ها اطلاعات پروازشان را با یک هفته تاخیر به ما دادند. ما هم با کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC تماس گرفتیم. آنها نیز از آنچه در جریان بود، مطلع بودند.»

از سوی دیگر فدراسیون فوتبال ایران نیز باشگاه پرسپولیس را "مقصر وقوع این اتفاق" می‌داند.

حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال ایران، اشاره می‌کند: «باشگاه پرسپولیس ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲۱ مهر اطلاعات لازم برای پرواز را به فدراسیون فوتبال داد تا هماهنگی‌های لازم با فدراسیون فوتبال عربستان انجام شود. اما این ساعت از روز کاملاً طبیعی است که مربوط به زمان اداری نمی‌شد و هیچ کشوری آن را نمی‌پذیرد.»

این مسئول فدراسیون فوتبال ایران اضافه می‌کند: «معمولاً ۷ تا ۱۰ روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه به ما داده شود. ما این اطلاعات را به فدراسیون میزبان اعلام می‌کنیم تا آنها با سازمان هواپیمایی کشور خودشان هماهنگ شوند. متاسفانه این تجربه را در پرواز تیم پرسپولیس به کشور هندوستان نیز داشتیم. در آن زمان نیز اطلاعات تیم یک روز قبل از پرواز ارائه  شد که باعث شد مشکلی مشابهی به وجود بیاید.»

رئیس دپارتمان بین‌الملل فدراسیون فوتبال ایران همچنین تاکید می‌کند: «حقیقت را اگر بگویم این است در این مدت که تیم‌های ایرانی به عربستان سفر کرده‌اند، فدراسیون فوتبال عربستان با ما همکاری خوبی داشته است. سفر همه تیم‌های ایران به این کشور و فرآیند برگزاری مسابقات، با رضایت بوده است. هیچ کارشکنی از سوی عربستان نبوده است.»

طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس تهران با نگرانی به اختلالی که حال به وجود آمده است، نگران آمادگی بازیکنان پرسپولیس برای رویارویی در دیدار حساس مقابل الهلال عربستان چشم هستند. موفقیت در این دیدار و راه‌یابی به دور نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا از اهمیت بسیار بالایی برای سرخ‌پوشان پایتخت برخوردار است.
+10
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد
  بدونِ توجه به اصلِ ماجرا، چرا فدراسیون فوتبالِ ایران داره خوش رقصی میکنه واسه عربستان، حداقل میتونین خفه کار کنین،. کی عربستان با ما خوب بوده که حالا در تائید ش کف میزنی، همیشه حق فوتبالِ مارو خوردن بخاطر سیاستهای افتضاح حکومت. حالا طرفدار‌های تیمِ سومِ پایتخت نیان منفی بدن ؛)
  12
  11
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  خنده داره مدیر تیم و سرمربی و غیره سریع دست پیش میگیرند که عقب نیافتند و همه چیزم گره میزنند به اختلافات دو کشور و تازه یکیشون برداشته گفته ما روز بعد از بازی در تاجیکستان اقدام کردیم . یعنی دروغگویی تا چه حد؟ الانم همشون سکوت کردند زبونشون رفته تو ک...شون مثل اینکه نمیکردن که فدراسیون فوتبال ایران دست اینا رو روکنه و گندکاریشون اینطوری رو بشه چون اگر فدراسیون عربستان فقط این حرف رو میزد حاضرم قسم بخورم میامدن تو برنامه تلویزیونی چشم تو چشم مردم میگفتند عربستانها دروغ میگن و کارشکنی و. از این چرندیات ولی الان که فدراسیون ایران دروغ اینا رو روکرده دیگه بایدم زبونشون تو کو...شون باشه. روز قبل پرواز اونم ساعت 6 بعد از ظهر لیست فرستادید که فردا براتون آماده کنند؟ به نظرم از قصد چنین کارایی میکنند
  7
  8
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  یک‌مشت گوسفند تنبل بیعرضه از سر مربی گرفته تا کادر فنی تا مسئول هماهنگی باشگاه حیف بازیکن‌های پرسپولیس که گیر این اشغال‌ها افتادن
  7
  9
  ‌پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.