ماجرای لغو پرواز پرسپولیس به عربستان

دویچه وله :تیم فوتبال پرسپولیس تهران قرار است روز شنبه ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار تیم الهلال عربستان در زمین حریف برود. اما پرواز این تیم به عربستان روز چهارشنبه ۲۳ مهر، ناگهان لغو شد.

اعضای تیم فوتبال پرسپولیس تهران روز چهارشنبه ۲۳ مهر (۱۳ اکتبر) پس از بیش از ۵ ساعت صبر و انتظار در فرودگاه تهران برای پرواز به کشور عربستان، دوباره فرودگاه را ترک و به منزل خود بازگشتند.

گفته می‌شود که عدم صدور مجوز برای پرواز و همچنین نبود روادید عربستان برای کادر تیم پرسپولیس، مانع سفر سرخ‌پوشان پایتخت ایران به عربستان و وقوع این اتفاق عجیب شده است.

افشین پیروانی، سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید: «باشگاه ما اقدامات لازم برای دریافت ویزای عربستان را انجام داد. اما متاسفانه تا امروز هیچ ویزایی برای ما صادر نشد. به ما گفته شد که در فرودگاه ویزای فرودگاهی صادر می‌شود. این‌گونه مسائل برای باشگاه بزرگی چون پرسپولیس منطقی نیست که منتظر ویزا باشد.»

این ملی‌پوش پیشین فوتبال ایران اضافه می‌کند: «به غیر از موضوع ویزا عربستان، اجازه پرواز تیم هم صادر نشده است. ما از ساعت ۱۰ صبح در فرودگاه بودیم. به ما می‌گفتند که نیم ساعت بعد درست می‌شود. اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت به بازیکنان گفتم که به خانه بروند تا پس از صدور مجوز پرواز، به عربستان سفر کنیم.»
تیم فوتبال پرسپولیس تهرانافشین پیروانی در مورد ایجاد لطمه به وضعیت آمادگی بازیکنان تیم خود در این زمینه اشاره می‌کند: «ما امروز تمرین نکردیم. هنوز هم مشخص نیست که وضعیت چه خواهد شد. زمانی هم که به عربستان برسیم باید در قرنطینه قرار بگیریم. باید برنامه‌ریزی دیگری از سوی فدراسیون فوتبال عربستان و باشگاه الهلال انجام می‌شد که وظیفه میزبانی را درست انجام می‌دادند.»

از سوی دیگر یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم پرسپولیس تهران، در این‌باره می گوید: «به دلیل ناهماهنگی‌و بی‌خیالی بعضی‌ها به خانه برگشتیم. این اتفاق بدی برای تیم بود و تمام برنامه‌ریزی‌های تمرینی و ریکاوری تیم را دچار مشکل خواهد کرد.»

بازیکنان تیم پرسپولیس فعلا در وضعیت "آماده باش" قرار گرفته‌اند که به محض صدور مجوز پرواز از سوی کشور عربستان و دستیابی به روادید این کشور، دوباره از منزل راهی فرودگاه تهران شوند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.