نتایج یک تحقیق؛ طول عمر در مناطقی از انگلستان کاهش یافته است

طول عمر در برخی مناطق لندن افزایش یافته است، اما در جاهای دیگر کاهش یافته استبی بی سی :یک مطالعه جدید نشان می‌دهد میزان طول عمر در دهه‌های اخیر در بسیاری از مناطق شمال انگلستان کاهش یافته است.

به گفته محققان، اختلاف طول عمر میان مناطق سراسر انگلستان اکنون بسیار شدید شده است.

مانند فاصله ۲۷ ساله در امید به زندگی برای مردی که در کنزینگتون و چلسی، از محله های لندن، زندگی می کند، در مقایسه با مردی که در شهر بلکپول در شمال انگلستان زندگی می‌کند.

هر چند کرونا هم باعث کاهش طول عمر افراد شد اما این تحقیقات نشان می‌دهد که میزان طول عمر از قبل هم در بسیاری از مناطق در حال کاهش بوده است.

محققان این روند را "نگران کننده" توصیف کردند.

پروفسور مجید عزتی از کالج امپریال لندن که این تحقیق را انجام داده است، می‌گوید: "همیشه این تصور در بریتانیا وجود داشت که وضعیت سلامتی همه رو به بهبود است، حتی اگر به یک اندازه نباشد."

"اما این داده‌ها نشان می‌دهد که میزان طول عمر سالهاست که در مناطق وسیعی از انگلستان کاهش یافته است."

در این مطالعه، که نتیجه آن در مجله لنست منتشر شده است، تمام مرگ و میرهای انگلستان بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۹ تجزیه و تحلیل شده است. سپس بر اساس سوابق مرگ و میر در آن مناطق، میزان طول عمر و امید به زندگی برای جوامع مختلف مشخص شده است.

مشخص شد در حالی که طول عمر در اکثر نقاط در طول دهه اول هزاره افزایش یافته است، از سال ۲۰۱۰ در برخی نقاط شروع به کاهش کرده است.

مردم در مناطقی در لندن و شهرستانها همچنان به زندگی طولانی‌تر ادامه می‌دهند اما طول عمر در برخی از مناطق شهری لیدز ، نیوکاسل ، منچستر ، لیورپول و بلکپول کاهش یافت، جایی که امید به زندگی برای مردان کمتر از ۷۰ سال و برای زنان ۷۵ سال بود.

محققان می‌گویند تا سال ۲۰۱۹، بین طول عمر زنی که در کمدن زندگی می‌کند در مقایسه با زنی که در یک منطقه از لیدز زندگی می کند، ۲۰ سال فاصله وجود داشته است.

به این ترتیب که زنی که در کمدن زندگی می‌کند به طور متوسط ۹۵.۴ سال عمر می‌کند اما زنی که در منطقه‌ای از لیدز زندگی می‌کند ۷۴.۷ سال عمر می‌کند.

و برای مردان، ۲۷ سال فاصله در طول عمر کسانی که در مناطق کنزینگتون و چلسی زندگی می‌کنند با مردانی که در بخش‌هایی از بلکپول زندگی می‌کنند وجود داشته است.

به این ترتیب که طول عمر مردان در مناطق کنزینگتون و چلسی به طور میانگین ۹۵ سال و در بخش‌هایی از بلکپول ۶۸ سال بوده است.

طبق برآورد اداره آمار ملی بریتانیا، میانگین طول عمر در بریتانیا برای مردان ۷۹ سال و برای زنان کمی کمتر از ۸۳ سال است.

پروفسور عزتی گفت: "کاهش طول عمر در کشورهای ثروتمند مانند انگلستان به ندرت اتفاق می‌افتاد و زمانی رخ می داد که ناملایمات بزرگی مانند جنگ و همه گیری وجود داشت."

او گفت: "اما کاهش طول عمر در شرایط عادی و قبل از همه‌گیری کرونا هشدار دهنده است."

پروفسور عزتی خواستار اقدامات لازم در این مورد شد.

محققان می‌گویند این تفاوتها به دلیل فقر، وضعیت نامطمئن شغلی و همچنین کاهش حمایتهای رفاهی و مراقبت‌های بهداشتی است.

آنها از دولت می‌خواهند سرمایه گذاری‌های خود را در زمینه بهداشت عمومی در مناطقی که طول عمر افراد در آن کمتر است، افزایش دهد.

دولت بریتانیا پیش از این متعهد شده بود که به عنوان بخشی از برنامه خود برای بالا بردن سطح زندگی مردم، به حل نابرابری‌های منطقه‌ای در زمینه بهداشت و درمان بپردازد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود در اوایل سال جاری میلادی به تفاوت در طول عمر زندگی افراد اشاره کرد و آن را تکان‌دهنده خواند.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.