همسرکشی، عاقبت شوم دوستیِ مجازی

من می‌خواستم شوهرم را تهدید کنم اگر بار دیگر من و دخترم را کتک بزند، فیلم‌ها را در اینستاگرام پخش می‌کنم و آبرویش را می‌برم؛ اما در حین فیلم‌برداری یکباره شوهرم بیدار و با آریا درگیر شد و آریا ناچار او را با چاقو زد و بعد هم فرار کرد.

زن فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام که متهم است با همدستی فردی دیگر برای قتل همسرش اقدام کرده است، به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

متهم اصلی پرونده که آریا نام دارد، پیش‌تر اعتراف کرده بود زن جوانی به نام پری دستور قتل را صادر کرده است، اما در اعترافات بعدی جنایت را گردن گرفت و گفت پری در این قتل نقشی نداشته است.

یک سال قبل زنی به پلیس خبر داد فرزندش به نام بهنام ۳۷‌ساله گم شده است. این زن گفت: پسرم ۱۴ سال است که ازدواج کرده و صاحب یک دختر است.

او چند روز است ناپدید شده و عروسم می‌گوید او به کشور امارات مهاجرت کرده و قرار نیست دیگر به ایران برگردد، اما من به حرف‌های عروسم مشکوک هستم؛ چون پسرم هر روز با من تماس می‌گرفت و به من سر می‌زد، امکان نداشت قصد مهاجرت داشته باشد و به من نگوید. از طرفی پسرم در این مدت اصلا به من تلفن نکرده است.

به دنبال اظهارات زن سالخورده، تلاش پلیس برای به‌دست‌آوردن سرنخی از سرنوشت بهنام که در پیج‌های اینستاگرامی فعالیت داشت، آغاز شد.

مأموران در نخستین گام از بررسی‌ها به همسر ۲۹‌ساله این مرد مشکوک شدند. پری که از فعالان حرفه‌ای اینستاگرام است، ابتدا مدعی شد از سرنوشت شوهرش خبر ندارد، اما بعد از چند روز که پرینت چت‌های او از سوی پلیس به دست آمد، اعتراف کرد می‌داند شوهرش چطور کشته شده است. او اعتراف کرد شوهرش به دست مردی که در زمینه مدلینگ فعال بوده، به قتل رسیده است.

پری گفت: من و همسرم ۱۴ سال بود که با هم زندگی می‌کردیم و صاحب یک دختر بودیم. همسرم با اینکه ورزشکار بود، به قرص‌های ترامادول اعتیاد داشت و همیشه من و دخترم را اذیت می‌کرد. مشکل اصلی من این بود که شوهرم بددهن بود و خیلی من را کتک می‌زد.

زمانی که با بهنام ازدواج کردم، سنی نداشتم و همین هم باعث شده بود حالا که سنم بالا رفته اعتماد‌به‌نفسم را از دست بدهم و نتوانم از او جدا شوم و شوهرم هم از این موضوع استفاده می‌کرد. با اینکه من ازطریق اینستاگرام و پیج‌های تبلیغاتی درآمد زیادی داشتم، اما درآمدم را به شوهرم می‌دادم. تا اینکه یک روز با یک متخصص مدلینگ به نام آریا آشنا شدم.

زن جوان ادامه داد: قرار بود آریا دخترمان را تبدیل به مدل کند تا بتوانیم پیج اینستاگرام برایش درست کنیم و درآمد داشته باشیم. وقتی بهنام را در جریان این موضوع قرار دادم، با توجه به اینکه من و شوهرم هر دو اینفالوئنسر بودیم، این پیشنهاد را قبول کرد.

ارتباط من و آریا این‌طور شکل گرفت و با او در تماس بودم. حتی چند بار او را دعوت کردم که به خانه ما بیاید و با بهنام هم دوست شد. من از طرف شوهرم تحت فشار بودم؛ به همین خاطر با آریا دردِ دل کردم و همه‌چیز را به او گفتم و از بدرفتاری‌های بهنام گلایه کردم. پس از مدتی رابطه من و آریا خیلی نزدیک شد و من برای ادب‌کردن شوهرم از او کمک خواستم.

این زن در ادامه اعترافاتش گف: آریا با بهنام طرح دوستی ریخت و این‌طور بود که رفت‌و‌آمدش به خانه ما زیاد شد. آریا با توجه به خواسته من، یک روز به خانه‌مان آمد و قرص‌های خواب‌آوری را که از قبل تهیه کرده بود به شوهرم خوراند. وقتی شوهرم به خواب عمیق رفت، من و آریا دست و پای او را بستیم.

می‌خواستیم او را آرایش کنیم و از او فیلم بگیریم و تهدیدش کنیم تا دست از اذیت و آزار من و دخترم بردارد. من می‌خواستم شوهرم را تهدید کنم اگر بار دیگر من و دخترم را کتک بزند، فیلم‌ها را در اینستاگرام پخش می‌کنم و آبرویش را می‌برم؛ اما در حین فیلم‌برداری یکباره شوهرم بیدار و با آریا درگیر شد و آریا ناچار او را با چاقو زد و بعد هم فرار کرد.

با اطلاعاتی که این زن به پلیس داده بود، آریا ۳۵ساله که یک سابقه کیفری در پرونده‌اش داشت، ردیابی و بازداشت شد. آریا به قتل اعتراف کرد و گفت پس از قتل همراه با پری جسد را در بیابان‌های حاشیه تهران در یک سایت زباله به آتش کشیده است.

متهم در بازجویی‌های بعدی گفت پری دستور قتل شوهرش را صادر و در قتل به او کمک کرده بود، اما این مرد در ادامه روند تحقیقات اعترافات تازه‌ای را مطرح کرد و مدعی شد زن جوان در قتل شوهرش دستی نداشته و بی‌گناه است.

آریا گفت: ما اصلا قصد قتل نداشتیم. چون بهنام یکباره از خواب بیدار شد، از ترسم با چاقو او را زدم. سپس به خانه خاله‌ام رفتم و ویلچر پسرخاله معلولم را قرض گرفتم و به خانه پری برگشتم. جسد را روی ویلچر گذاشتم و سپس سوار ماشین کردم و آن را در حاشیه تهران به آتش کشیدم. پری در این ماجرا دست نداشت.

پری نیز مدعی شد قتل شوهرش یکباره رخ داده و برنامه‌ریزی برای کشتن او نداشته است.

پری که همچنان ادعای بی‌گناهی می‌کرد، درخواست داد تا آزاد شود. او در آخرین دفاعیات خود در مرحله دادسرا گفت: من دچار بیماری قلبی هستم و تحمل زندان برایم سخت و غیرممکن است. دخترم در بیرون از زندان تنها مانده و من باید از او مراقبت کنم. من در قتل شوهرم هیچ نقشی نداشتم، فقط از ترس آن را مخفی کردم.

به دنبال بازسازی صحنه جرم، برای آریا به اتهام قتل و برای پری به اتهام معاونت در جنایت کیفرخواست صادر و پرونده‌شان به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. قرار است آن‌ها به‌زودی در دادگاه محاکمه شوند. این در حالی است اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کرده‌اند.
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.