کلاهبرداری ۲۰۰ میلیونی به بهانه فروش سوناتا

کلاهبردار حرفه‌ای با  جلب اعتماد مهندس جوان و به بهانه فروش خودروی سوناتا، 200 میلیون تومان پول و طلا سرقت کرد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چند روز قبل مرد جوانی هراسان و نگران به پلیس رفت و از سرقت 240 میلیون تومان پول و طلاهایش به شیوه‌ای عجیب خبر داد.

مهندس جوان در تحقیقات گفت: من عاشق سوار شدن  خودروهای مدل بالا هستم. مدتی قبل برای اینکه به آرزویم برسم، تصمیم گرفتم خودرویی مدل بالا کرایه کنم و چند روزی استفاده کنم.او ادامه داد: در سایت‌های کرایه خودرو به جست و جوی خودروی مناسبی بودم که  ناگهان چشمم به آگهی اجاره خودروی جنسیس آلبالویی رنگی افتاد. با دیدن خودرو، تصمیم به کرایه آن گرفتم. با شماره‌ای که در سایت بود، تماس گرفتم و فردی که  خودش را حامد معرفی کرد، از من خواست ابتدا 200 هزار تومان به حسابش پول واریز کنم و فردای آن روز هم برای دریافت خودرو بروم.
ضمانت 40 میلیونی
فردای آن روز به محل قرار با حامد رفتم و طبق توافق برای اجاره دو روزه خودرو  4 میلیون تومان پول نقد پرداخت کردم و 40 میلیون تومان هم چک به عنوان ضمانت به حامد دادم تا در صورت بروز خسارت، از چک ضمانت استفاده شود. در این میان خودروی 206 خود را هم به حامد دادم و سوار بر خودروی جنسیس آلبالویی راهی خانه شدم.

با گذشت یک شبانه روز از کرایه خودرو، حامد با من تماس گرفت و شروع به صحبت کرد. من به او گفتم که عاشق خودروهای شاسی بلند و خارجی هستم و او به من پیشنهادی وسوسه کننده داد. حامد یک خودروی سوناتا داشت که با شرایطی عالی حاضر بود آن را به من بفروشد.

مرد جوان ادامه داد: حامد قیمت خودروی سوناتا را 600 میلیون تومان گفت اما  قرار شد صد میلیون در این معامله به من تخفیف دهد. من هم گفتم  200 میلیون تومان از پول خودرو را به صورت طلا و دلار می‌دهم و 40 میلیون تومان هم که چک ضمانتم به تاریخ روز بود و مابقی را هم به صورت چک پرداخت می‌کنم.

صبح روز ملاقات در حالی که 6 سکه طلا، طلاهای همسرم و مقداری دلار را داخل ساکی قرار داده بوم تا به عنوان پیش پرداخت معامله به حامد پرداخت کنم، به محل قرار رفتم. وقتی حامد سوار خودرو شد، چند دقیقه‌ای که گذشت، پیشنهاد نوشیدن آبمیوه داد. لحظاتی بعد با دو لیوان آبمیوه برگشت و من به محض خوردن آن نیمه هوش شدم. می‌دیدم که حامد طلاها و دلارها را برمی‌دارد، اما قدرت مقابله  نداشتم. بعد از 5 ساعت که به خودم آمدم، تمامی اموالم به سرقت رفته و از خودروی سوناتا هم خبری نبود.

با شکایت مهندس جوان، تحقیقات به دستور عبدالسعید مدرس، دادیار شعبه چهارم دادسرای ویژه سرقت پایتخت آغاز شد. در نخستین گام قاضی پرونده دستور توقیف خودروی جنسیس را صادر کرد. اما بررسی‌ها نشان می‌داد که خودرو متعلق به حامد نبوده و دستور توقیف در سیستم اداره آگاهی دارد.

در ادامه تحقیقات، مشخص شد مرد جوان یک متهم سابقه‌دار است که ده‌ها  پرونده کیفری و حقوقی به اتهام جعل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، تنظیم غیرقانونی سند و چک بی محل در مراجع قضایی دارد و  تحت تعقیب است.

با شناسایی محل زندگی متهم، کارآگاهان برای دستگیری وی وارد عمل شدند اما مشخص شد مرد جوان با هویت جعلی در آنجا زندگی می‌کرده و چند روز قبل نیز خانه را تخلیه کرده است.

به دستور دادیار شعبه چهارم دادسرای ویژه سرقت، تحقیقات برای دستگیری متهم فراری از سوی کارآگاهان اداره آگاهی ادامه دارد.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.