نفتالی بنت: ایران می‌خواهد با استقرار نظامی در سوریه به اسرائیل حمله کند

العربیه :نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، با بیان اینکه کشورش علیه حضور نیروهای ایرانی در سوریه هر جا و هر زمان که لازم باشد اقدام می‌کند، گفت، ماجراجویی‌های ایران در نزدیکی مرزهای شمالی اسرائیل می‌بایست خاتمه پیدا کند.

بنت، دوشنبه، 11 اکتبر، در نشستی با موضوع «جولان» عنوان کرد که اسرائیل فعالیت‌های ایران در سوریه را تحت نظر دارد.

او در ادامه افزود: «ایران می‌خواهد با استقرار نظامی در سوریه به اسرائیل حمله کند.»

بنت در گفته‌های خود تأکید کرد که تل‌آویو به اقدامات خود در جهت شکست زنجیره حضور ایران در سوریه ادامه خواهد داد.

پیش از این یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، ماه گذشته در سفر به مسکو گفته بود مادامی که ایران در سوریه حضور داشته باشد این کشور باثبات نخواهد شد.

وزیر خارجه اسرائیل در این‌باره گفته بود که کشورش در برابر حضور و استقرار نیروهای ایرانی در مرزهای شمالی خود دست بسته نخواهد ماند.

طی سال‌های گذشته، اسرائیل محدوده حملات خود را به طور چشمگیری در سوریه گسترش داده و مراکز شبه‌نظامیان ایران یا جنگجویان مورد حمایت تهران در خاک سوریه را مورد هدف قرار داده است.
+33
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  به نظر من با این وضعیتی که برای مردم ایران ایجاد کردند هر حکومتی بود تا الان قطعا بمب اتم رو ساخته بود. این همه خسارت و این همه فشار و حمله رو تحمیل کردند بخصوص فشارها وخرابکاری ها و حملات اسرائیل تنها یه راه واسه حکومت گذاشته و اونم فقط ساخت بمب اتم هستش. به نظرم اسرائیل تقریبا همه برنامه ها رو نابود کرده و همه برنامه هایی که میشد حکومت ایران رو قانع کرد دست برداره از برنامه اتمی به بمبست کشونده و چه در خوزستان چه در کردستان چه در بلوچستان هزینه های زیاد و همکاری های امنیتی برای ایجاد بحران در ایران مثلا با کمک عربستان و امارات در خوزستان، عوامل اطلاعاتی پاکستان در شرق ایران و ترکیه درشمال غربی و خلاصه کار رو بجایی کشونده اسرائیل که حتی عمده مردم ایران حتی مخالفین حکومت هم احساس میکنند ایران باید و حتما باید بمب اتم بسازه و داشته باشه شاید اینطوری مداخلات و تهدیدات خنثی بشه و طرفهای دخالت کننده حساب کار دستشون بیاد .متاسفانه اسرائیل با قدرت جاسوسیش و با پول کشورهای عربی درست مثل زمان انقلاب 57 که فکر کردند شاه رو بیاندازند میتونند دست بالا رو داشته باشند اینبارم دارند اشتباه بدترمیکنن
  3
  7
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.