سرقت ۴۰۰ میلیونی از خانه باجناق

 مرد جوان وقتی متوجه سرقت 400 میلیون تومانی از خانه‌اش شد فکر نمی‌کرد خواهرزنش در این سرقت نقش داشته باشد.

 به‌ گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، اواخر دی سال گذشته پرونده‌ای مبنی بر سرقت منزل برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم از کلانتری 126 تهرانپارس در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پس‌ از انجام تحقیقات مقدماتی، مالباخته در تشریح ماجرای سرقت گفت: ساعت 8 صبح بیست‌و‌دوم دی ماه از منزل خارج و ساعت 4 بعد‌ازظهر همان روز هنگام بازگشت به منزل متوجه به هم ریختگی خانه شدم. بلافاصله محل نگهداری طلاهایم را بررسی کردم و متوجه شدم همه طلاها، ساعت طلای مچی قیمتی، مدال جواهر نفیس و مقدار زیادی طلا به ارزش تقریبی 400 میلیون تومان سرقت شده است.

پس‌ از این شکایت، کارآگاهان برای کشف و پی‌جویی جرم عازم محل سرقت شدند و اثری از تخریب روی در ورودی واحد مشاهده نکردند و با توجه به اینکه محل اختفای اموال به نحوی بوده که بدون شک بایستی سارق یا سارقان از آن اطلاع کامل داشته و مطلع بوده باشند، فرضیه سرقت از سوی یک آشنا قوت گرفت و در ادامه کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم با توجه به شیوه ارتکاب سرقت که استفاده از کلید بود به خانواده خواهر زن شاکی مظنون شدند.

سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی» رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: بلافاصله مظنونان برای تحقیق و بازجویی و اظهارات اولیه به پایگاه دعوت شدند و در بدو بازجویی با توجه به مدارک و دلایل پلیس که از صحنه جرم به‌دست آمده بود به ارتکاب سرقت اعتراف و علت این جرم را نیاز مالی عنوان کردند.
 با اعتراف خانواده خواهر زن به ارتکاب جرم سرقت، کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی اعضای خانواده را بازداشت و با هماهنگی مقام قضایی درپی شناسایی و دستگیری مالخران برآمدند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: با همکاری سارقان دو مالخر که اقدام به خرید طلاهای مسروقه کرده بودند دستگیر و برای رسیدگی قضایی به دادسرا معرفی شدند.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.