خبرگزاری سپاه رهبران کردستان عراق را متهم به مشارکت در ترور‌های هسته‌ای کرد

 مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان عراقرادیو فردا :خبرگزاری فارس وابسته به سپاه در گزارشی با اشاره به برخی درگیری‌های در شمال غرب ایران نوشته است که رهبران کرد شمال عراق «خصوصا مسعود بارزانی مسئول ناامنی‌ها و ترورهای هدفمند شمال غرب ایران هستند».

در این گزارش همچنین بدون ارائه شواهد یا جزییات تاکید شده است که «ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، معلول پیمان‌های غیر رسمی نظامی و امنیتی رهبران شمال عراق با برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای است».

مقام‌های حکومت ایران در ماه‌های هشدارهای مکرری درباره برخورد با گروه‌های کرد مخالف حکومت ایران در شمال غرب ایران و شمال عراق داده‌اند و گفته‌اند که عملیات نظامی ایران علیه این گروه‌ها ادامه خواهد یافت.

در گزارش خبرگزاری فارس، رهبران شمال عراق متهم شده‌اند که «جاده صاف کن سرویس‌های بیگانه در منطقه بوده» و »دستورات سرویس‌ها در نا امن سازی شهرهای مرزی ایران» را اجرا می‌کنند و از دولت عراق خواسته شده که پایگاه‌های برخی گروه‌های مخالف حکومت ایران را مانند پایگاه اشرف وابسته به سازمان مجاهدین خلق تعطیل کند.

هم‌اکنون چندین گروه مسلح کُرد مخالف جمهوری اسلامی از جمله کومله (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران)، پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) و حزب دموکرات کردستان (حدک) در اقلیم کردستان عراق حضور دارند.

جمهوری اسلامی ایران گروه‌های مسلح کرد را به «تجزیه‌طلبی»، «تروریسم» و «ارتباط با بیگانگان» متهم می‌کند. از سوی دیگر، این گروه‌ها نیز جمهوری اسلامی را به نقض حقوق کردها در ایران متهم می‌کنند و می‌گویند هدف‌شان پیگیری حقوق کردها است.
+49
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  خدا را شکر مسعود بارزانى خارى شده تو چشم جمهورى اسلامى و مزدوراش.
  44
  64
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  جناب بارزانی .این نتیجه لاس خشگه زدن با مار هفت سر می‌‌باشد.نمک خوردی ،نمکدان شکستی. یادت می‌‌یاد.که تمام قبیله بارزانی از دست صدام به ایران پنها بردند. چقدر به شما زمان شاه احترام گذاشتند ؟ ویلا‌ها در کرج یادتان می‌‌یاد.؟ حالا بخور.
  52
  61
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  hiwa68 - رتردام، هلند
  بهانه تراشی برای تجاوزی دیگر به کوردها. گرگ و پلنک و مار کوهستان را محاصره کرده است.
  44
  54
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  [::hiwa68 - رتردام، هلند::]. [::Herzl - امستردام، هلند::]. از همین منفى دادن به ما معلومه این سایت چقدر کینه جو و مزدور جمهورى اسلامى داره.
  9
  21
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  متاسفانه این یک واقعیت تلخ هست ولی ما در خاورمیانه توسط این وحوش محاصره شده‌ایم و اگر تاریخ رو بخونید متوجه میشید که چرا ما همیشه در حال جنگ بودیم. از شمال که با دارو دسته osmani طرف هستیم از طرف غرب این کرد کمله های تجزیه طلب ب.... از شرق با این سنی های وهابی افراطی طالبانی و Pakistani طرف هستیم و از طرف جنوب با عرب‌های خلیج فارس. تنها راه ایران این هست که هم از لحاظ اقتصادی و هم نظامی از همه جلوتر و قوی‌تر باشه و گرنه این وحوش آدم خور ما را خواهند خورد.
  27
  12
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. یعنی اگر کسی بهت پناه داد ناموست و تمام اختیارات که داری بهش می سپاری ؟اگر شما همچینی بارزانی نه همچین نیست.بعد زمان شاه اولین کسی که در 1975 در عهد نامه الجزایر کوردها را به صدام فروخت همین خدا نیامرز بود هم شاه و هم خمینى عاقبت جفتشون سرطان گرفتن و به هلاکت رسیدن و بقیه سرداران سپاه که در سوریه و عراق ………تیکه پاره شدن تو کارنامه سیاشون مبارزات و کشتن مردم آزاده کوردستان ثبت شده.
  10
  21
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  [::Herzl - امستردام، هلند::]. منفی میدن چون منفی نوشتی اونا مزدور و کینه جو نیستند. مسعود بارزانی مستقیما در مقابل امنیت ملی ایران ایستاده و باید پای لرزش هم باشه.
  20
  7
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  [::مسعود راستگو - تهران، ایران::]. ببخشید میشه بفرمائید امنیت ملی ایران کجا بود که یکى از صده مورد پهباد إسرائیلى از خود کرج به پرواز در میاد و پتروشینى کرج را بمباران مى کنه همه که اینو شنیدن وحتى احمدى نجات هم اعتراف کرد و على یونسى وزیر اطلاعات سابق از نفوذ اسرائیل در تمام مراکز حکومتى هشدار داد گفت مواظب جان خودتون باشید.
  6
  15
  دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.