جیپ از «پیشرفته‌ترین» مدل خود رونمایی کرد

بی بی سی :جیپ هشتادمین سال تاسیس خود را با رونمایی ماشینی جشن گرفت که می‌گوید پیشرفته‌ترین خودرویی است که تا کنون ساخته است. نسل جدید شاسی‌بلند لوکس "گرند چروکی" زمستان آینده به بازار می‌آید و مدلی از آن با موتور هیبرید ساخته خواهد شد.

جیپ برای نمایش توانایی مدل هیبرید، تصاویری منتشر کرد که ماشین در آن تنها با نیروی موتور الکتریکی به راحتی در سربالایی‌های تند کوهستان موآب در ایالت یوتا حرکت می‌کند.

این پنجمین نسل از مدل گرند چروکی است. جیپ به تازگی مدلی لوکس‌تری به نام "واگونیر" به بازار عرضه کرده،‌ اما مدیر کارخانه می‌گوید گرند چروکی در بازارهای خارج از آمریکا همچنان لوکس‌ترین مدل کارخانه خواهد بود.
برای صندلی کنار راننده می‌توان یک نمایشگر سفارش دادگرند چروکی در دو اندازه تولید می‌شود که مدل بزرگتر برای هفت سرنشین جا دارد. داخل ماشین به جدیدترین نمایشگر‌های شرکت استلانتیس، مالک جیپ، مجهز است. علاوه بر نمایشگر ده اینچی در وسط داشبورد، مشتریان می‌توانند یک نمایشگر برای سرنشین کنار راننده هم سفارش دهند.

قدرت مدل هیبرید ۳۷۵ اسب بخار است. جیپ می‌گوید گرندچروکی می‌تواند با موتور الکتریکی‌اش تا ۴۰ کیلومتر حرکت کند. قوی‌ترین مدل بنزینی گرندچروکی موتوری هشت سیلندر با حجم ۵.۷ لیتر دارد که ۳۵۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که جیپ در حال ساخت یک مدل تمام الکتریکی از گرند چروکی است که در سال ۲۰۲۵ به بازار می‌آید.
+8
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.