امارات با شرایطی بسیار آسان ویزای گردشگری ۵ ساله برای خارجی‌ها صادر می‌کند

العربیه :دولت امارات متحده عربی اعلام کرد، اداره ویزا و گذرنامه این کشور قانون صدور ویزای 5 ساله را تصویب کرد. به موجب این قانون جدید ویزای 5 ساله با شرایطی نسبتا آسان برای شهروندان خارجی که سفرهای متعددی به دبی و دیگر شهرهای امارات متحده عربی دارند، صادر می‌شود.

دولت امارات شنبه، 9 اکتبر، برای صدور این نوع ویزا، چند پیش‌شرط را مشخص کرده که عبارتند از: داشتن صورت حساب بانکی از شش ماه گذشته با موجودی حداقل 4 هزار دلار یا مبلغ معادل آن با دیگر ارزهای خارجی در شش ماه گذشته، داشتن بیمه درمانی، کپی گذرنامه و یک عکس رنگی.

اداره گذرنامه اعلام کرد، این ویزای گردشگری برای همه افراد از هر کشوری در دسترس خواهد بود. بر اساس این قانون فرد مجوز ورود برای چندین سفر را برای مدت پنج سال دریافت می‌کند، مشروط بر اینکه در هر سفری بیش از 90 روز در کشور اقامت نکند. این ویزا از اول سالی که فرد وارد کشور امارات می‌شود تا نیمه دوم سال پنجم حساب می‌شود. طبق این قانون اگر کسی مایل باشد بیش از 90 روز اقامت سالانه در امارات متحده عربی داشته باشد، می‌تواند با درخواست مدت زمان اقامت خود را تا 180 روز تمدید کند.

اداره گذرنامه از متقاضیان این نوع ویزا خواست تا از طریق پر کردن فرمی در وبسایت این اداره ویزای خود را تقاضا کنند.

این اداره از متقاضیان خواست تا هنگام پر کردن فرم به تمام پرسش‌ها از قبیل حرفه، نام مادر، تلفن‌های مورد استفاده فرد، ایمیل، و آدرس پاسخ دهد. همچنین تاکید شده که تمام اطلاعات مربوط به متقاضی بایستی صحیح باشد در غیر این صورت با کشف هر گونه اشتباه یا خطایی کل تقاضا رد می‌شود.

پیشتر «دولت هوشمند» امارات از طریق پورتال الکترونیکی خود اعلام کرد، این کشور در نظر دارد، سیستمی برای صدور ویزای گردشگری برای ورود همه ملیت‌ها ارائه دهد و کلیه امکانات لازم برای بازدیدکنندگان از این کشور را فراهم کند این گام به منظور حمایت از بخش گردشگری امارات اتخاذ می‌شود. امارات با موقعیتی ویژه به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان مصمم است تا ویزای بدون کفیل با مدت اعتبار پنج ساله برای گردشگران خارجی صادر کند.

اداره گذرنامه امارات در عین حال اعلام کرده که برخی افراد در صورت داشتن شهروندی برخی کشورهای واجد شرایط مانند آمریکا یا اروپا، برای دریافت ویزای ورود به امارات، به این نوع ویزا نیازی ندارند.
+39
رأی دهید
-17

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.