نتیجه یک تحقیق علمی: پاندمی ابتدا به سراغ ثروتمندان می‌رود

دویچه وله :محققان با استفاده از داده‌های بین‌المللی مسیر شیوع ویروس کرونا و آنفلونزای اسپانیایی را ردیابی کرده‌اند. بنا برتحقیات جدید هر دو ویروس دوره و مسیر مشابهی را طی کرده و ابتدا در مناطق ثروتمند‌نشین شیوع بیشتری داشته‌اند.

محققان دانشگاه مانهایم آلمان در اولین تحقیقات خود  بیماران کرونایی ۴۰۰ منطقه آلمان، ۳۰۰ منطقه بریتانیا و سه هزار منطقه آمریکا را  مورد بررسی قرار دادند.

این محققان بعدا برای دومین تحقیق داده‌های تاریخی مربوط به فوت حدود شش هزار و ۷۰۰  شهروند آمریکایی در دوره آنفلونزای اسپانیایی بین سال‌های ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ را مورد بررسی قرار دادند.

نتیجه این تحقیقات نشان داده است که کرونا و آنفلونزای اسپانیایی در همه مناطق تحقیق شده ابتدا به سراغ مناطق مرفه‌نشین و ثروتمند رفته و محلات فقرنشین نسبت به این مناطق کم‌تر تحت تاثیر پاندمی قرار گرفته‌اند.

محققان علت گسترش پاندمی در مناطق ثروتمند را این واقعیت می‌دانند که افراد ثروتمند عموما ارتباط و تحرک بیشتری دارند. افرادی که درآمد بالایی دارند بیشتر در سفرهای کاری یا تعطیلات هستند.

ویروس‌ها بعدا به سراغ مناطق فقیرتر رفته و در محلات فقیرنشین به شدت گسترش یافته است.

محققان دانشگاه مانهایم به همین جهت توصیه می‌کنند که برای پاندمی‌های آینده باید نقشه گسترش پاندمی را در مراحل اولیه در مناطق مسکونی و محله ثروتمندان تعقیب و ردیابی کرد و با آن به مقابله برخاست.
+5
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.