مرکل در آخرین سفرش به عنوان صدراعظم آلمان به اسرائیل به ایران هشدار داد

آنگلا مرکل در دیدار با نفتالی بنت: در هفته‌های سرنوشت‌سازی در ارتباط با آینده توافق هسته‌ای با ایران قرار داریمبی بی سی :آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در آخرین سفر رسمی خود در پایان دوره ۱۶ ساله رهبری‌اش، به اسرائیل رفت.

خانم مرکل در ابتدای سفر خود با تاکید بر این که امنیت اسرائیل برای هر دولتی که در آلمان بر سر کار بیاید، موضوعی بسیار مهم خواهد بود، به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای و توقف مذاکرات احیای برجام هشدار داد.

او گفت: "ما می‌خواهیم پیامی بی‌چون و چرا به ایران بدهیم که باید به سرعت به میز مذاکره برگردد... ما در هفته‌های سرنوشت‌سازی در ارتباط با آینده توافق هسته‌ای با ایران قرار داریم."

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در بیت‌المقدس از آنگلا مرکل استقبال کرد و او را "دوست عزیز اسرائیل" خواند.
آقای بنت با انتقاد تلویحی از بعضی کشورهای اروپایی، از صدراعظم آلمان به دلیل حمایت "بی‌دریغ" از اسرائیل ستایش کرد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: "کسانی که در رویارویی اسرائیل با کشورهایی مانند ایران و گروه‌هایی مانند حماس و حزب‌الله بی‌طرف هستند، قطب‌نمای اخلاقی خود را از دست داده‌اند. و شما، خانم صدراعظم، سال‌ها به عنوان قطب‌نمای اخلاقی تمام قاره اروپا برای ترویج حمایت سازش‌ناپذیر از اسرائیل عمل کرده‌اید."

خانم مرکل هم با اشاره به تغییر دولت در آلمان گفت: "می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و تاکید کنم که موضوع امنیت اسرائیل همواره موضوع بسیار مهم و اصلی در هر دولتی در آلمان خواهد بود."

او گفت که در تمام دوره رهبری‌اش تلاش کرده رابطه آلمان با اسرائیل را تقویت کند.

خانم مرکل با وجود تاکید بر نقش محوری امنیت اسرائیل در سیاست خارجی آلمان، به بعضی "اختلاف نظرها" میان دو طرف مانند راه حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل هم اشاره کرد.

نفتالی بنت، رهبر ملی‌گرای کابینه ائتلافی اسرائیل مخالف راه حل تشکیل دو کشور است در حالی که آلمان مانند دیگر قدرت‌های اروپایی از این طرح حمایت می‌کند.

آنگلا مرکل در اولین روز هشتمین و آخرین سفر خود به اسرائیل در دوره صدراعظمی آلمان، به "ید وشم" بنای یادبود هولوکاست و نسل‌کشی یهودیان به دست نازی‌ها در جریان جنگ جهان دوم می‌رود.
+38
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد

  همش دروغ! چون به خلوت میرود آن کارِ دیگر می‌کند؟ . ۴۰ سالِ دارید دروغ میگید خانمِ مرکل، با یه پا پس میزنید با ۲ دست پیش می‌کشید، کافی دیگه این دو رویی.
  6
  63
  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  این المان‌های مفلوک هنوز بعد از 50 سال از جنگ جهانی دوم دارن به اسرائیل غرامت جنگی میدن بابت هلوکاست. خاک بر سرتون
  13
  36
  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. چه اشکال دارد.فقط ۵۰ سال است. تازه آلمانی کجا. مرید ریش کجا؟ آلمانی دیده. که اسم خود را سگ راحیل گذارد. یا کلب یاشووا. یا غلام موسی‌ ؟ جلوی کلیسا‌ها آلمان .هم ما تا کنون محبت خانه برادر اسراهیلی ندیدم. مثل برادران مسلمان. pimp نیستند. حالا خوردی؟ آب سرد. به سوختن کمک می‌‌کند
  20
  3
  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.