«احتمالا» بازی ایران و کره‌ جنوبی بدون تماشاگر برگزار می‌شود

رسانه‌های داخل ایران گزارش داده‌اند که احتمالا مسابقه مهم تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

سایت ورزش ۳ روز شنبه نوشت: «مسئله اصلی موافقت وزارت بهداشت و دولت با بازگشت تماشاگران به ورزشگاه‌ها از دیدار ایران و کره جنوبی است.»

اشاره این وب‌سایت به همه‌گیری کرونا و لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در میان تماشاگران است.

به نوشته این وب‌سایت، بحث حضور «تعداد محدودی از زنان» که برای تماشای این بازی مطرح شده بود تاکنون «شکل عملی به خود نگرفته است» و فدراسیون فوتبال ایران نیز «هیچ اقدامی برای نامه‌نگاری درباره حضور تماشاگران» نکرده است.

فیفا پیش از این به ایران هشدار داده بود در صورت عدم حضور بانوان در بازی‌های ملی، ایران را جریمه خواهد کرد و پس از طرح این موضوع، وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صداوسیما از صدور مجوز برای حضور زنان در دیدار تیم‌های فوتبال ایران و کره جنوبی در ورزشگاه آزادی تهران خبر داد.

از آغاز انقلاب بهمن ۵۷ حضور زنان در ورزشگاه‌ها ممنوع شد و این موضوع در طول چهار دهه گذشته همواره مورد بحث و اعتراض بوده است.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر روز سه‌شنبه، ۲۰ مهر، به مصاف یکدیگر می‌روند.

ایران در مرحله مقدماتی با کره‌ جنوبی، امارات، لبنان، عراق و سوریه هم‌گروه است و با ۹ امتیاز در صدر قرار دارد. کره‌ جنوبی با هفت امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. امارات، لبنان و عراق با فقط دو امتیاز و سوریه نیز با یک امتیاز در رتبه‌های سوم تا ششم قرار گرفته‌اند.
+12
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.