آیا مسی به‌خاطر پول از بارسا جدا شد؟

ایندیپندنت فارسی :تنها چند ماه از جدا شدن مسی از بارسا نگذشته است که صحبت‌های لاپورتا، مدیرعامل باشگاه فوتبال بارسلونا، دیدگاه جدیدی را نسبت به جدایی لیونل مسی مطرح و داغ طرفداران بارسلونا را تازه می‌کند.

لیونل مسی پس از اینکه متوجه شد دیگر نمی‌تواند در بارسا بماند و باید از تیمی که مدت ۲۱ سال در آنجا بازی کرده جدا شود، در کنفرانسی مطبوعاتی و به شکلی دراماتیک درحالی که اشک می‌ریخت از هواداران و هم تیمی‌هایش خداحافظی کرد و اذعان داشت که آنها هر راهی را که می‌توانست به ماندن او در این تیم منجر شود امتحان کرده‌اند، اما این امر غیر ممکن بود.

او بارها در آن مصاحبه اذعان داشت که نمی‌خواهد از بارسا برود، اما مجبور است و راهی ندارد.

اما به نظر می‌رسد که سخنان جدید لاپورتا حقایق دیگری را بازگو می‌کند و گویا شرایطی برای ماندن مسی در بارسا وجود داشته است و او در صورت رایگان بازی کردن برای بارسا می‌توانسته در بارسلونا بماند.

لاپورتا گفته است: «ما تابستان بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. همه چیز برای تمدید قرار داد این بازیکن بزرگ آماده بود تا اینکه شرایط  بد مالی باشگاه و قوانین سخت لالیگا برای پرداخت دستمزد بازیکنان باعث شد تا مسی از جمع ما جدا شود. من از دست مسی عصبی نیستم و همیشه او را تحسین کرده‌ام، او علاقه زیادی به بارسا داشت و در عین حال پیشنهادهای زیادی از دیگر تیم‌های مطرح اروپایی دریافت کرده بود و فشارهای زیادی را تحمل می‌کرد. تا آخرین لحظه امیدوار بودم که مسی بگوید می‌ماند و حاضر است برای بارسا به‌ صورت رایگان بازی کند. من دوست داشتم که این اتفاق بیفتد و من را نیز قانع کند. مطمئن هستم که لالیگا این موضوع را می پذیرفت.»

با این حال او گفته است: «اما ما در جایگاهی قرار نداریم که چنین درخواستی از بازیکنان در این سطح انجام دهیم. نمی خواهم رو به عقب بازگردم و سعی می‌کنم تا بهترین کار را برای بارسا انجام دهم.»

با این صحبت‌ها به نظر میرسد دلیل جدایی مسی از بارسا توافق بر سر مبلغ قرار داد و دستمزد او بوده است. مسی هنوز نسبت به این سخنان لاپورتا واکنشی نشان نداده است. با این همه او در اظهار نظری عجیب مدعی شده است که لیگ فرانسه نسبت به لیگ اسپانیا از کیفیت بالاتری برخوردار است و رقابت فیزیکی بین بازیکنان بسیار زیاد است.

لیونل مسی تنها سه روز پس از خداحافظی دراماتیک با بارسلونا و هواداران به تیم فوتبال پاریس سن ژرمن پیوست و حالا امیدوار است در کنار نیمار و امباپه بتواند یک بار دیگر قهرمانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را تصاحب کند.

طبق اخبار منتشر شده مسی در سال اول حضورش در پی اس جی همانند پیراهن شماره ۳۰ که بر تن می‌کند، مبلغ ۳۰ میلیون یورو دستمزد و در سال دوم  وسوم سالیانه ۴۰ میلیون یورو دریافت خواهد کرد. قرار است مسی در پایان قراردادش با پی اس جی مبلغ ۱۰ میلیون یورو نیز بابت وفاداری به این تیم را دریافت کند ، به این ترتیب، دستمزد او در این سه سال به ۱۲۰ میلیون یورو خواهد رسید.
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.