قطع کامل برق در سراسر لبنان

العربیه :شبکه تلویزیونی «ال بی سی آی» لبنان اعلام کرد که پس از اتمام سوخت نیروگاه‌های «الزهرانی» و «دیرعمار» و توقف فعالیت آنها، برق سراسر کشور قطع شده است.

این شبکه لبنانی شنبه 9 اکتبر گزارش داد که دلیل قطعی سراسری برق، افت تولید به زیر 200 مگاوات بوده است.

شرکت برق لبنان ماه گذشته با اعلام کاهش شدید سوخت مورد استفاده در نیروگاه‌ها، نسبت به قطع گسترده برق در کشور هشدار داده بود.

این شرکت اعلام کرده بود، با توجه به سوخت وارداتی از عراق تنها قادر به تولید 500 مگاوات برق است.

کاهش فزاینده سوخت در لبنان باعث کاهش شدید تولید برق در کشور شد، به‌طوری‌که بسیاری از شهروندان مجبور به استفاده از ژنراتورهای شخصی برای تامین نیازهای خود شدند.

شرکت تولید برق لبنان با اشاره به شکست همه راهکارها برای جلوگیری از قطع سراسری برق، تاکید کرد که تنها توانایی تامین برق برخی بخش‌های تولیدی در کشور را دارد.

شرکت ترکی تولیدکننده برق «کارپاورشیپ» هم که برق بسیاری از مناطق لبنان را توسط 2 نیروگاه شناور تامین می‌‌کرد، به‌دلیل عدم پرداخت مطالبات خود از سوی دولت لبنان هر دو نیروگاه خود را تعطیل کرده است.

این شرکت ترک روزانه 370 مگاوات معادل 25 درصد برق مصرفی لبنان را تامین می‌کرد.
+32
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  خامنه ای فداتون بشه. غصه نخورید مگه علی جون مرده الان براتون درستش میکنه. کم کم دوران مفتخوری و آویزون بودن داره تموم میشه. حقتونه
  4
  42
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  رد پای وجود اخوند های عزیز کاملا مشهود است.لبنان زمانی پاریس خاورمیانه لقب داشت.
  6
  40
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  مشکلی نیست ، ایران براتون صادر میکنه . دولت اجنبی پرست و ملت شهید پرور برای ایثار أماده اند. چیزه دیگه ایی کم ندارید؟ آخوند زیاد داریم و فاطی و نگین و سروان و غیره هم برای دست بوسی حاضرند.
  13
  31
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  این شرکت اعلام کرده بود، با توجه به سوخت وارداتی از عراق تنها قادر به تولید 500 مگاوات برق است.پس چطور بعضی‌ها می گویند سوخت از ایران میره لبنان؟
  31
  3
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  انسان باشیم - هیفا، اسرائیل
  Herzl عزیز و نکته سنج ، مگه تو اگر از کسی رشوه گرفتی میگی ؟؟؟!! شک نکن میگی نتیجه کار و تلاش خودم !! خب کدوم احمقی میاد خودش لو میده ؟؟ به نظرت باید بگن میخریم یا بگن مجانی از ایران میگیریم ؟ کمی هم خودت بزار جای اون مفت خورای عزیز که با پول ماتم و عزا و نذر ایرانیا عشق و حال و پارتی و مشروب و کبابشون به راست . خدا ایران و مردم خرافه پرست و مرده پرستش که در راه کسی که کشورشون غارت و ویران و به ناموسشون به نام دین تجاوز کرد و بعد همون دین متجاوز و عامل بدبختی‌شون هم به خوردشون داد و تا الان بعد ۱۴۰۰ سال طرف بدون اینکه بدون عرب چرا حمله کرد و چه فجایع و تجاوز و کشتاری بر جا نهاد ؟ ! براش عزا و ماتم و قمه میزنیم ، بخصوص اونایی که میگن ما سیدیم و با افتخار اینو بیان میکنن لحظه ای تفکر نمیکنن که معنی سید و دلیل سید بودنشون چی هست ؟!!! . ملتی که هنوز عامل رفع مشکلات و پیشرفتش توسل به عرب ۱۴۰۰ سال پیش میدون باید هم با بزرگ‌ترین منابع و فرصتها و دارایی‌ها مردمش بشن گدا و زباله جمع کن و ناموس فروش 😞 شوربختانه هنوز که هنوز نمیشه به مردم گفت عامل بدبختی ما همین مقدسات هستن .
  9
  9
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  به درک!!!
  6
  8
  یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.