فرمانده پلیس ایران: نیروهای جدید به مرزهای شمال غربی اعزام شدند

 حسین اشتری، فرمانده پلیس ایرانرادیو فردا :حسین اشتری، فرمانده پلیس ایران، روز شنبه گفت که «تجهیزات و نیروهای جدید به مرزهای» شمال غربی ایران فرستاده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، او که صبح روز شنبه، ۱۷ مهر، با خبرنگاران سخن می‌گفت، بدون ارائه جزئیات گفت «تمام موانع» برداشته شده و «هیچ‌گونه مشکل امنیتی نداریم».

وضعیت مرزهای شمال غربی ایران پس از آن که جمهوری اسلامی در مرزهای مناطق آزادشده آذربایجان در درگیری میان این کشور و ارمنستان، اقدام به برگزاری مانور نظامی کرد، توام با تنش‌ سیاسی بوده است.

رهبر جمهوری اسلامی و مقامات کشوری و لشکری جمهوری اسلامی به صراحت جمهوری آذربایجان را متهم به «آوردن اسرائیل به مرزهای ایران» کرده‌اند و دلیل نمایش‌های نظامی را پیام مخالفت با این موضوع می‌دانند، ولی رئیس‌ جمهوری آذربایجان این اتهام را رد کرده است.

همچنین اختلاف درباره تعرفه حمل و نقل و گرفتن عوارض از رانندگان ایرانی که از خاک آذربایجان عبور می‌کنند، منجر به بازداشت دو راننده ایرانی شد.

بستن مرز هوایی ایران به روی پروازهای آذربایجان و تعطیلی دفتر نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی در باکو از جمله رویدادهایی بوده است که به دنبال تنش بین دو کشور رخ داده است.
+28
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  پس از مانور ایران و یا قبل از مانور ایران، نمیدونم این رادیو فردا و وبقیشون هی اخبار جهت دار میذاره، خوب بگو که قبلش چی شد، این امنیت ملی ایرانه ربطی به خوب یا بد بودن حکومت نداره،
  274
  271
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
  ۶۲
  نگاهی دیگر - وین، اتریش

  این های و هوی فقط مصرف داخلی داره. تو منطقه قفقاز کدخدا روسیه هست و حرف آخر را روسیه میزنه. امیر عبداللهی که چند روز پیش به روسیه رفته بود لاوروف به ادعاهای ایران حتی گوش هم نمیکرد.
  250
  219
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  حتما میخواهند به آذربایجانیهای شمال برگ جریمه بدهند.
  1
  9
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  دوستان دقت کنید، داستان ضربه زدن به ایران از طریق بحران اقتصادی و حلقه تنگ محاصره اقتصادی وبستن راههای دست یابی به بیرون از طریق بستن مرزها و در نهایت حمله به ایران می‌باشد و جهت تجزیه ایران قدم برمیدارند، روسیه و اسراییل همراه با ترکیه این نقشه کثیف را طراحی کردند، روسیه به ایران قوی اعتقادی ندارد و منافع بسیاری در ارتباط با ترکیه و اسراییل دارد و با تجزیه ایران بهتر می‌توانند منابع ایران را غارت کنند و نفوذشان را بیشتر گسترش میدهند،مردم دلاور ایران وطن پرستی ایرانیان زبانزد می‌باشد باید توطیه این خاینین به ایران چه در ایران و خارج از ایران و قدرت های خارجی روسیه اسراییل ترکیه و کشورهای عربی برملا بشود و مردم ایران حساسیت خودشان رو نشان بدهند به صورت متحد و با وطن پرستی و فریادهای خودشان را بر سر این خاینین به وطن ابراز کنند چه داخلی و چه خارجی. ایران در گذرگاه سختی قرار گرفته. به هوش باشید و اگاه
  53
  67
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند

  دوستان تنها حکومتی ملی عامل نجات ایران میباشد، ناسیونالیسم جهان شمول ایرانی که بهترین حالت آن حکومت کوروش بود، روسیه انگلیس بشدت به ملی گرایی ایرانی میتازند، و به دنبال ضربه زدن به ایران
  0
  68
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.