قتل مرموز راننده تاکسی در کارگاه طلاسازی

جسد راننده تاکسی داخل رختکن کارگاه طلا‌سازی در حالی کشف شد که با شلیک سه گلوله به قتل رسیده بود و مقداری طلا نیز به سرقت رفته بود.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، ساعت 2:30 بامداد چهارشنبه 14 مهر مأموران کلانتری 109 بهارستان در تماس با بازپرس حبیب‌الله صادقی از قتل مرموز مرد میانسالی در کارگاه طلاسازی خبر دادند.

با اعلام خبر، تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند. خانه‌ای قدیمی که یک سمت آن کارگاه طلاسازی و سمت دیگر آن کارگاه کیف‌سازی بود.

جسد خونین مرد 51 ساله داخل رختکن حمام پیدا شد. به دستور بازپرس جنایی، جسد مرد میانسال به داخل یکی از اتاق‌های کارگاه طلاسازی منتقل شد و معاینات متخصصان پزشکی قانونی نشان می‌داد که مرد میانسال با شلیک سه گلوله به قفسه سینه و کتف به قتل رسیده است.  برادر مقتول که پزشک عمومی است پس از کشف جسد برادرش و در مرحله تحقیقات گفت: برادرم، حجت، راننده تاکسی بود و در اوقات فراغت، طلاسازی هم انجام می‌داد. ساعت 5 عصر سه شنبه پس از پایان کارش راهی طلاسازی شد تا سفارش جدیدی را که گرفته بود انجام دهد. او ادامه داد: اما از آن ساعت به بعد هر چه به تلفن همراه حجت زنگ زدم پاسخ نداد. ساعت 9 شب دیگر خیلی نگرانش شدم و تصمیم گرفتم که به کارگاه طلاسازی سر بزنم. به کارگاه که رسیدم تقریباً ساعت 12شب بود و هر چه زنگ در را به صدا درآوردم کسی در را باز نکرد می‌خواستم برگردم که چشمم به خودرو تاکسی برادرم افتاد که کمی آن طرف‌تر پارک شده بود. مطمئن شدم که برادرم داخل کارگاه است. برای اطمینان به سراغ هواکش خانه قدیمی که به کارگاه طلاسازی وصل می‌شد، رفتم و آن را با پیچ گوشتی باز کردم و نور چراغ قوه تلفن همراهم را داخل انداختم که برادرم را دیدم روی زمین افتاده است. بلافاصله با اورژانس و پلیس تماس گرفتم و آنها در ورودی خانه را باز کردند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که در ورودی خانه و در کارگاه طلاسازی از بیرون قفل شده بود. از سویی در بازرسی از کارگاه 100 گرم طلایی که راننده تاکسی برای طلاسازی گرفته بود در آنجا کشف نشد و نشان از سرقت طلاها داشت. باتوجه به سالم بودن درها و از طرفی قفل شدن آنها توسط عامل جنایت، فرضیه قتل از سوی قاتلی آشنا مطرح شد. در تحقیق از کارگران کارگاه کیف دوزی یکی از آنها به مأموران گفت: ساعت 5 بعد از ظهر بود که حجت وارد کارگاه  شد و یک ساعت بعد ما کارمان تمام شد و کارگاه را ترک کردیم. زمانی که ما می‌رفتیم، حجت همچنان در کارگاه بود و نمی‌دانیم چه کسی این جنایت را رقم زده است. بازپرس چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت، دستور بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل جنایت، تحقیقات میدانی، تحقیق از خانواده مقتول برای شناسایی و دستگیری قاتل را صادر کرد.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.