احمد خاتمی: اگر این حکومت نباشد، جشن هنر برگزار می شود

سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام سید احمد خاتمی پنجشنبه شب در مراسم شهادت امام هشتم(ع) در رواق امام خمینی(ره) حرم آن حضرت در مشهد افزود: اخباری از کشور آذربایجان شنیده می‌شود که به صهیونیستها میدان می‌دهند، حواس آنها جمع باشد با همسایه مقتدری مثل ایران طرف هستند. به عنوان یک شهروند می‌گویم این شیطان را کنار مرزها تحمل نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: این بازیهایی که در مرز ایجاد کردند مصداق نمک خوری و نمکدان شکستن است. چند ماه پیش آذربایجان جنگ داشت و ایران اشغال را محکوم کرد، امروز دشمنان ایران را بغل گوش ما می‌آورید؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که هوای آنچنانی در سر دارند بدانند در دفاع مقدس کشورهای مختلف از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان به جنگ ما آمده و همه گزینه‌های روی میز خود را آورده بودند ولی سیلی خوردند و باز هم سیلی خواهند خورد.

خاتمی افزود: مدت حضور امامان(ع) در متن جامعه ۲۵۰ سال بود. از این مدت پنج سال حکومت امام علی(ع) و بقیه دوره تقیه بود اما امام کاظم(ع) فرمود مومن، چه در دوره حضور حکومت حق و چه در دوره تقیه، مجاهد است. مومن وقتی دولت حق برقرار است با شمشیر و با قدرت از آن دفاع می‌کند.
اسلام در سیاست از حقه بازی و کلک و شیطنت بیگانه است
وی با بیان اینکه انبیا از سیاست جدا نبودند و این یک حقیقت قرآنی است ادامه داد: سیاست به معنای حقه بازی و کلک و شیطنت از اسلام بیگانه است اما سیاست به معنای مدیریت جامعه در متن اسلام است چنانکه امام خمینی(ره) فرمود اگر کسی دین را از سیاست جدا بداند پیامبر(ص) را تکذیب کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز می‌بینیم که سکولارهای کشور در نشریات خود می‌نویسند که سکولاریسم و جدایی دین از سیاست چیز بدی نیست.

خاتمی افزود: امر وز ۲ گروه در حال قیچی کردن اسلام هستند یکی روشنفکران بیمار که جدایی دین از سیاست را دنبال می‌کنند و گروه دیگر، افراد ظاهر الصلاح و اهل زیارت هستند اما وقتی روضه برپا می‌کنند می‌گویند از امام و انقلاب چیزی نگویید که این کار آنها هم جدایی دین از سیاست است و این گروه اگر در کربلا بودند حداکثر هنرشان اعلام موضع بیطرفی بود.
رهبری ۲ ساعت مانده به اذان صبح مشغول راز و نیاز با خداست
وی ادامه داد: نظام ما مصداق دولت حق است که رهبر بزرگی دارد که عاشق بیقرار اهل بیت(ع) و شهادت است و ۲ ساعت مانده به اذان صبح مشغول راز و نیاز با خداست و رییس جمهوری دارد که حتی در روزهای جمعه و تعطیل به مناطق مختلف و به خصوص محروم سرکشی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: در عین حال مشکلات، گرفتاری، اختلاس، بی تدبیری و قیمتهای افسار گسیخته هم هست که اینها محکوم است اما اگر از دست ما بیرون بود باید چه کار کنیم آیا حکومت دین را رها کنیم؟

خاتمی افزود: در کتاب روضه کافی آمده که امام علی فرمود در حکومت من ۳۰ خلاف شرع است که از دست من کاری ساخته نیست، یکی این که نتوانستم فدک را به بچه های فاطمه(س) بدهم. منطق امیرالمومنین(ع) این است اگر حکومت علی باشد ۳۰ خلاف شرع است و اگر حکومت علی(ع) نباشد ۳۰۰ خلاف شرع و بیشتر رخ می‌دهد.
احمد خاتمی: مردم یادشان باشد اگر این حکومت دینی نباشد، جشن هنر برگزار می شود
وی با اشاره به بدحجابی در کشور هم گفت: همه مسلمانها از شل حجابی و بدحجابی ناراحت هستند اما یادمان باشد در جشن هنر سال ۵۶ که در ماه رمضان انجام شد پیش چشم حاضران کارهایی شد که زبان از بیان آن شرم دارد اگر این حکومت دینی نباشد، آن می‌شود.
+7
رأی دهید
-101

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  بردبار - بندر ماه شهر، ایران

  فعلا که ۴۲ سال است که شما مفت خورها هرروز جشن غارتگری و دزدی و استعمارگری دارید ، کشور ایران رو به یغما بردید و فرهنگ مردم رو نابود کردید.
  11
  148
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  . هنر خوار شد جادویی ارجمند. نهان راستی آشکارا گزند. شده بر بدی دست دیوان درااااااز.. زنیکی نبودی سخن جز به راااز.
  0
  27
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  javadrezazadeh - ارومیه، ایران

  به امید اون روز
  2
  28
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  بر خمینی و پدرش لعنت ابدی باد که یک مشت عمامه به سر مفتخور و فاضلاب پرکن را بر سر ملت بدبخت ایران هوار کرد!
  3
  42
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان

  منطق این مردک الدنگ مثل اینه که بگی، اگر این حکومت نباشه در رفاه زندگی میکنید ها، اگر این حکومت نباشه همه چیز ارزون میشه ها، آزادی خواهید داشت ها، جهل و خرافات تموم میشه ها، کشور پیشرفت میکنه و تولید کار میشه و وضع ملی همتون خوب میشه ها، پس نتیجه میگیریم که این حکومت حکومته حقه و خیلی بهتر از دموکراسیه. حالا دیگه خود دانید !!!
  2
  32
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  بدبخت مردم ایران که باید سخنان آروغ مانند شما را تاب بیاورند تا آنروز که سیفون را بر روی شما بکشند و بتوانند دوباره جشن هنر برگذار بکنند!
  2
  35
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  من یک زمان گفتم این قران و اخوند و اسلام واقعا درکی از هنر ندارن. یه آیه ناقابل راجع به هنر توی اون ٦٦٦٦ تا ایه نیست. (جالبه که ٦٦٦ شماره شیطان هست و قران یه ٦ بیشتر داره!). این انگل ها فرقی بین یک شراب ناب قدیمی و پیشاب اخوند خلخالی نمیگذارن. میگن هر دوش نجس هست. گردن اینها فقط لایق تبر هست و بس
  3
  19
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن

  دایناسور عمامه برسر ، راستی اینا چرا اینقدر کریه المنظرن ؟ بی شک نطفه اش قاطی داشته. برای این جماعت ، هنر شامل اختلاس ، مفتخوری ، ترویج خرافات ، جنایت و غارت برای حفظ قدرت و نهایتاً خیانت به یک مملکت و ملتشه !!
  3
  26
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  خب مرتیکه دکم متحجر معلوم است که اگر شما متحجرین اسلامگرا نباشید مملکت شاد و سر خوش خواهد بود .
  1
  27
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  قیافه اش کاملا گویاست! راحت میشه بجای ماسک شیاطین که هالووین استفاده میشه جا زد! البته این قسمت حرفش که تیتر شد ۱۰۰٪ درست بود!
  2
  15
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  به دنبلان رخش رستم که می‌شود! از این اوضاع شلم شوربایی که شما لشگر کور و کچل در این مملکت راه انداختید که بدتر نمی‌شود! . تن رهبر الدنگتان هم با این وضع مملکت ایکاش که به شراب ایستاده بود! از راز و نیازش که آبی برای این ملت گرم نشد! دیگر چه فرقی می‌کند که به چه کاری مشغول است!
  2
  9
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  golaleh - زاگرس، افغانستان
  آخ که دلم واس اونروز کبابه!. دو عزیز اینا بد ترکیب۳نیستند، انترکیبند‌. در ضمن صورت ظاهر خبر می‌دهد از سر ضمیر.
  2
  13
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  این همون آدمیه که می گفت پیغمبر اسلام زبونشو می کرد تو دهن و سینهء فاطمه! این روانی کلاً در هر زمینه ای رد داده!
  0
  3
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.