برخورد زیردریایی اتمی آمریکا با شی ناشناس در دریای جنوبی چین

عکس آرشیوی از زیردریایی اتمی یو‌اس‌اس کنتیکت مربوط به ماه مه ۲۰۲۱دویچه وله :به گفته نیروی دریایی ایالات متحده یک زیردریایی اتمی آمریکا در آب‌های بین‌المللی با یک شی ناشناس برخورد کرده است. این حادثه حدود یک هفته پیش رخ داده و نیروی دریایی می‌گوید وضعیت زیردریایی "ایمن و باثبات" است.

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای از برخورد زیردریایی اتمی "یو‌اس‌اس کنتیکت" با یک شی ناشناس در آب‌های بین‌المللی منطقه هند و اقیانوسیه در نزدیکی دریای جنوبی چین خبر داد.

"اشپیگل آنلاین" جمعه هشتم اکتبر به نقل از این بیانیه نوشت این حادثه شش روز پیش رخ داده اما خبر آن برای به مخاطره نیفتادن ماموریت زیردریایی تا کنون محرمانه نگه داشته شد.

بنابر این گزارش زیردریایی آمریکایی در این حادثه آسیب دیده اما وضعیت کلی آن امن و باثبات است و برای موتور آن که با سوخت هسته‌ای کار می‌کند مشکلی پیش نیامده است.

بر پایه بیانیه هفتم اکتبر نیروی دریایی ایالات متحده، زیردریایی "یو‌اس‌اس کنتیکت" در حال انتقال به یک پایگاه آمریکا در ساحل جزیره گوام در اقیانوس آرام است و تحقیق درباره علت حادثه و میزان خسارت‌های احتمالی آغاز شده است.
بیش از ۱۰ مجروح در زیردریایی آمریکایی
تا کنون درباره وضعیت خدمه این زیردریایی به طور رسمی گزارشی منتشر نشده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از وب‌سایت خبری "یو‌اس‌ان‌ای" می‌گوید بیش از ۱۰ خدمه زیردریایی به طور مختصر یا کمی شدید مجروح شده‌اند.
این وب‌سایت اعلام کرده که زیردریایی اتمی آمریکایی در حال حرکت در آب‌های دریای جنوبی چین  دچار سانحه شده است. درباره علت این حادثه گمانه‌زنی‌های متفاوتی، از جمله برخورد با یک کشتی غرق شده مطرح می‌شود.

اخیرا تنش میان پکن و کشورهای غربی در منطقه دریای جنوبی چین افزایش یافته است. آمریکا از پرواز مکرر جنگنده‌های چینی بر فراز این دریا و تجاوز به حریم هوایی تایوان ابراز ناخشنودی می‌کند و پکن رزمایش مشترک نیروهای دریایی ایالات متحده و متحدانش در این منطقه را تحریک‌آمیز می‌خواند.
+57
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  هیس! جو توی چرته. بی لیاقت ترین رییس جمهور آمریکا . روی دست کارتر زده این مجنون. دنیا رو به گند کشید و هنوزم ادامه داره...
  18
  49
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  احتمالا چینیها موانعی در دریا گذاشتن که سیستمهای ضد راداری قوی درش بکار گرفته شده چه رادارهای امواج الکترومغناطیس چه رادارهای سونار. اینکه در زیر آب در این حد آلودگی های الکترومغناطیسی برای سیستمهای جنگی ایجاد بشه به شدت اکوسیستم به خطر میوفته و وقتی دریا آلوده بشه و جانداران دریایی به خطر بیوفتن کره زمین به سرعت به سمت نابودی میره. چینیها ، هندیها و روسها مهمترین خطر برای اکوسیستم و زندگی جانداران و ادامه حیات کره زمین هستن. این جماعت باهوش و موزی هستند اما به شدت نفهم و عوضی و بی ملاحظه هستن. اگه ترمزشون کشیده نشه کار دنیا تمومه. مهمترین لازمه برای چین و هند و حتی روسیه تقسیم کشورهاشون از نظر وسعت و جمعیت هست و همینطور قوانین کنترل کننده زاد و ولد اونها. چون برای ارتزاق جمعیت زیادشون دست به هرکاری میزنن.
  45
  20
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
  ۵۷
  جناب - استکهلم، سوئد
  [::Hamburg - هامبورگ، آلمان::]. لطف بفرمائید اعلام کنید که اگر شما و یا ترامپ در مسند کار بودید، چه اتفاقاتی میتوانست رخ دهد؛ آیا جهان را بسوی جنگ سوم جهانی هدایت میفرمودید؟. بدون شک نه بایدن و نه کارتر هیچکدام کوچکترین اغماضی نسبت به منافع امریکا نداشته اند، اما اغماض آنها نسبت به منافع ایران و یا کشوری ثالث، امری جداگانه بوده است!
  19
  11
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
  ۴۸
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  هی اینقدر به پروپای دنیا بپیچ تا همه بزنن سیم آخر. با این چوب تو سوراخ کردن آمریکا خیلی طبیعیه که رفته رفته تقابل چین و آمریکا جدی بشه
  1
  4
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.