پاسخ نماینده رزتشتیان به اشتباه تاریخی سردار نقدی

ایران وایر :اظهارات واکنش برانگیز «محمدرضا نقدی»، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره حکومت‌های «هخامنشیان» و «ساسانیان» با پاسخ اعتراضی «اسفندیار اختیاری»، نماینده رزتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی روبه‌رو شد.

محمدرضا نقدی عصر روز چهارشنبه در مراسمی در شهرستان خدابنده گفته بود: «سلسله پلید هخامنشی که بزرگ‌ترین کشتارها و خیانت‌ها را در کشور کرد، بعد از افول قدرت، کشور را دو دستی تقدیم یونان کرد.»

او هم‌چنین در یک اشتباه فاحش اما جالب تاریخی گفته بود: «ساسانیان هم بعد از افول قدرت، کشور را به مغول‌ها تقدیم کردند.»

این فرمانده سپاه پاسداران هم‌چنین مدعی شده بود: «تاریخ‌نویسان مزدور که به سرویس‌های جاسوسی وابسته هستند، تلاش می‌کنند تاریخ کشور ما را تحریف کنند‌‌. تاریخ هشت هزار ساله ما را به دو هزار و ۵۰۰ سال کاهش داده‌اند.»

اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس در پاسخ به اظهارات نقدی با انتشار نامه‌ای سرگشاده نوشته است: «پیشینه تاریخی این کشور بیش از هشت سال است که متاسفانه مورد تاخت و تاز کشورهای مختلف قرار گرفته است ولی این دلیلی بر نادیده انگاری زحمات بزرگان این کشور نمی‌شود.»

به گزارش تارنمای خبری و تحلیلی زرتشتیان ایران، اختیاری خطاب به معاون سپاه پاسداران تاکید کرده آن‌چه در نقوش برجسته تخت جمشید دیده‌ می‌شود، همه نشانه پاکی و بزرگی است.

نماینده رزتشتیان ایران در مجلس در پایان نامه خود به کنایه نوشته است: «البته در این رابطه مطالب زیادی است که به این کوتاه بسنده می‌کنم و بی‌شک نیازی به یادآوری دوباره تاریخ نیست که پس از فروپاشی سلسله ساسانیان، کدام حکومت بر ایرانیان فرمان‌روایی می کرده است که قطعا مغولان نبوده‌اند!»
 
اشاره این نماینده به حمله اعراب شبه‌جزیره عربستان به امپراتوری ایران در قرن ششم میلادی است که در نتیجه آن سلسله ساسانیان سقوط کرد و دین اسلام به تدریج در ایران پراکنده شد.
+176
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  کسی اصلا تاریخ ایران رو نمیدونه، برای همین فیلم سیصد امد و رفت اب از اب تکان نخورد،نه فرهادی نه هنرمنددیگه،اینابیسوادن تاریخ رو بلدباشن انگلیسی بلدنیستن فیلم سیصدببین،یااگه انگلیسی بلد باشن تاریخ بلد نیستن.سیصدیه فیلم راسیسم بودسپاه ایران سیاه پوست،دربرابر یونان سفیدپوست،نژادسیاه در برابرسفید رو بتصویرکشیددرحالیکه ایرانیها خیلی تیره تر از یونانیها نیستن.سیصد فیلم دروغ برعلیه ایران تمام دنیارفت، و شد پرفروشترین.
  10
  109
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  به جرات می‌توان گفت که اگه آی کیو کل سران رژیم را جمع کنیم از تعداد انگشتان دست هم بیشتر نمیشه
  4
  153
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند

  آقاى اسفندیار اختیاری حرف نقدی به چپت حساب کن این گامیش یه خط تاریخ نخونده.
  1
  153
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  کافیست که نظری به چهره نقدی که تابلوی تمام نمای بلاهت و حماقت و سفاهت که همگی دلالت بر ریشه و پستی نژاد و ذات و مرام این قوم سفاک و غیر ایرانی حاکم بر ایران کنونی دارد بیندازید تا از نظریات بی پایه و مغرضانه وی که تنها از دهان یک اجنبی یا یک مأمور خود فروش بیگانه بیرون می آید حیرت نکنید .لعنت به وجود وروح یک به یک شما لاشخورانی که تنها هدفتان ویرانی ایران عزیزمان است و بس .
  4
  126
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  من نمیدونم این مردک مگه در ایران تحصیل نکرده. اینکه ساسانیان چطور منقرض شدند رو که هر بچه قد و نیم قدی در ایران میدونه. این مردک رو باید به صلابه کشید که اصل و نصبش چیست و از کجا آمده. مگر میشود ایرانی باشی حتی یک ایرانی الاغ بسیجی باشی اما ندانی ساسانیان را چه کسی منقرض کرد؟
  1
  129
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اولا که ایران و یونان؟ فرق روم و یونان رو نمیدونه؟ دوما اینکه زمان هخامنشی مردم اینقدر شعور داشتن که با سه اصل پندار و گفتار و کردار نیک به پاکی زندگی میکردن، نه مثل اون اسلام تون که هفتاد جلد فقط آداب طهارت داره. کلا اسلام دین حمال پسند است
  0
  43
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Yasharrr2232 - استانبول، ترکیه

  [::Chokam - ری، ایران::]. فیلم 300 اصلا فیلم تاریخی نبود،یه فیلم تخیلی بود که از روی کتاب کامیک 300 ساخته شد که فرانک میلر در دهه ۹۰ میلادی نوشته که کتاب کامیک sin city رو هم خودش نوشته.برای همین در فیلم موجودات خیالی و هیولا هم دیده میشد.توی ایران اینقدر حساسیت درست شد چون مردم هیچ اطلاعی از تاریخچه این فیلم نداشتند. دلیلی که دید منفی نسبت به ایران و تاریخ ایران در فیلمها و‌حتی بازیها دیده میشه بخاطر دشمن تراشیهای خوده حکومت ایران هست،از قدیم گفتند توی دعوا حلوا خیر نمیکنند،وقتی در ایران دائم پرچم آمریکا آتش میزنند و مرگ بر آمریکا روی دیوارها مینویسند و این قبیل کارها انتظار داری اونها بیان تاریخ ایران رو تجلیل کنند با درباره قهرمانهای ایران فیلم بسازند؟ معلومه که خشک و تر با هم‌ میسوزه. در فیلمهای اکشن دهه نود و هشتاد میلادی و حتی هنوز هم هم از روسها هیولا و دشمن ظالم بیرحم و خشک میساختند بخاطر جنگ سرد. چرا قبل از انقلاب اینطور نبود؟ نمیشه هم پرچم آمریکا آتش زد و هم انتظار داشت اونها از تاریخ ایران تعریف تمجید کنند.
  2
  37
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا

  درود بر این نماینده زرتشتی و ننگ بر سردار قلابی نقدی
  0
  46
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  جناب اسفندیار اختیاری! ایرانی اصیل شمایی! شیر مادرت حلالت!
  1
  47
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::Yasharrr2232 - استانبول، ترکیه::]. همون اسم فیلم دروغ بود مطابق هرودوت اسپارتها ۹۰۰ نفر با سپاه خشایارجنگیدن نه سیصدنفر. نیویورک تایمز رو با فیلم سیصد گوگل کنی میاره مقاله نیویورک تایمز رو ،من اینا رو از خودشون نوشتم، نه از ما ایرانیا، ، آنقدر آش شور بود که خودشون هم صدای اعتراضشون درآمد،منتقدین انگلیسی و آمریکایی گفتن این فیلم نه تنها خشونت مثل اپوکالیپتو بلکه مسخره است ، همچنین راسیسم
  3
  20
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  دعوای یک سردار عراقی و یک نماینده زرتشتی فول هندی! نیاز به آزمایش ژنتیک هم نیست و کاملا تابلو عراقی و هندی هستن. مشکل ایران اینه که عده ای مهاجر مدعی هستن و ایرانیهای اصیل در سکوت.
  26
  4
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Yasharrr2232 - استانبول، ترکیه::]. گرامی ؛ اینکه ایرانزمین در طی قرن ها یکی از برجسته ترین ؛ پویا ترین وشکوفاترین تمدن ها را داشته در کل دنیا رسمیت دارد و شناخته شده است . اینکه نیاکان ما نه یکبار ؛ بلکه بار ها در جنگ با سایر تمدن های باستان پیروزمند بودند هم امری شناخته است . اما اینکه هالیوود و غرب حتی یکبار این تمدن باشکوه را نمایش نمیدهند ؛ جنبه سیاسی و ضد ایرانی دارد . ترسیم ایرانیان با قیافه کریه ؛ ارتش وحشی ؛ اهداف خاصی دارد .
  2
  11
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  ایرانیان راستین از سوابق خودشان دفاع کرده و به آن افتخار میکنند. ولی متجاوزان بی عرضه نا توان پرمدعا بدون هیچگونه قابلیتی سعی در مخدوش کردن سابقه دیگران(غیر خودی) دارند
  1
  13
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Yasharrr2232 - استانبول، ترکیه
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. بله و دلیلش همونطور که نوشتم حکومت فعلی ایران هست که با میل خودش نقش آدم بده فیلمها رو بازی میکنه با همه دنیا مخصوصا آمریکا و اسرائیل که صنعت هالیوود و رسانه رو میچرخونند دشمنی میکنه.طبیعی هست اونها هم شروع به سیاه نمایی و تخریب میکنند چون تاریخ و گذشته رو هم متاسفانه جزوی از حکومت فعلی بحساب میارند.اگر بر فرض بیان از افتخارات تمدن قدیم ایران فیلمی بسازند و تبلیغ کنند در واقع به حکومت فعلی کردیت دادند.همونطور که روسها مدت زیادی در هالییود اینجور نمایش داده میشدند.در زمان قبل انقلاب هیچ مورد فیلم یا برنامه منفی درباره ایران ساخته نشد.
  1
  3
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران
  amirgheryou. خب هندواروپایی به کیا میگن؟از هند تا غرب اروپا. اونوقت شما با زبان به ریشه مغولی و کجا بودین؟ مغولستان و غرب چین در حال کوچ و بزکشی!
  0
  11
  شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.