مقام نظامی ایران : اسرائیل پشت سر اتفاقات مرزی شمال غربی است

رسول سنایی‌راد قبلا معاون سیاسی سپاه بودبی بی سی :رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، اسرائیل را به «استفاده ابزاری» از همسایگان متهم کرده و گفته این کشور «پشت سر» حوادث و اتفاقاتی است که در مرزهای شمال غربی ایران در حال روی دادن است.

آقای سنایی‌راد می‌گوید پیام مانورهای اخیر ایران برای «عوامل پشت ماجرا» بود و اینکه ایران «اجازه لانه‌گزینی به تروریست‌ها چه از جنس تکفیری و چه از جنس صهیونیستی را در اطراف مرزهای خود» نخواهد داد.

مانورهای متقابل نظامی ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه در مرزهای شمال غربی اخیرا به تنش‌های سیاسی ایران و جمهوری آذربایجان دامن زده است.

رسول سنایی‌راد به خبرگزاری مهر گفته است: «در اتفاقاتی که در شمال غرب در حال رخ دادن است، می‌دانیم که پشت سر این موضوعات رژیم صهیونیستی و برخی از قدرت‌های فرامنطقه‌ای قرار دارند و دنبال استفاده ابزاری از برخی همسایگان ما هستند.»
مانورهای متقابل نظامی ایران، جمهوری آذربایجان و ترکیه در مرزهای شمال غربی اخیرا به تنش‌های سیاسی ایران و جمهوری آذربایجان دامن زده استرسول سنایی راد پیشتر معاون سیاسی نماینده رهبر ایران در سپاه پاسداران بوده است.

افزایش همکاری نظامی سیاسی اسرائیل و جمهوری آذربایجان باعث حساسیت ایران شده است. با وجود اعتراض جمهوری آذربایجان به مانورهای نظامی در مرزهایش، ارتش ایران هفته گذشته مانور دیگری را برگزار کرد.
فرمانده زمینی ارتش گفته بود مخاطب اصلی مانور نظامی نیروهایش اسرائیل استمعاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا، گفته «ایران با هرگونه تغییرات ژئوپلیتیکی در منطقه مخالف است و حفظ تمامیت ارضی و رعایت قوانین بین‌الملل و احترام به حقوق بین‌الملل و حق همسایگان را مهم می‌داند.»

در جریان جنگ بین ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه قره‌باغ که پاییز گذشته روی داد، گفته شد که استفاده از تسلیحات اسرائیلی و احتمالا اطلاعات نظامی ارائه شده توسط تل‌آویو عامل مهمی در موفقیت ارتش آذربایجان بوده است. برخی ناظران به خصوص از کارآیی پهپادهای اسرائیلی سخن گفتند.

این سخنان در حالی ابراز می‌شود که چند روز است مانور مشترک نظامی جمهوری آذربایجان و ترکیه در شمال غربی ایران در حال برگزاری است و تا فردا هم ادامه خواهد داشت.

قبل از این مانور جمهوری آذربایجان و ترکیه، مانور ارتش ایران برگزار شد و پیش از هر دوی این مانورها، مانور مشترک دیگری میان آذربایجان و ترکیه که پاکستان هم در آن شرکت داشت.
+25
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چگونه است که شما بیش از 40 و اندی سال است در پی نابودی اسرائیل از کوچکترین فتنه ای حذر نکرده اید؟ شما در لبنان و سوریه و غزه چه میکنید!؟ زدی ضربتی ضربتی نوش کن. مخصوصا اینکه منتظر باشید تا بزودی طالبان و پاکستان هم برای شما شاخ بشوند و خرابکاری های داخلی هم بشدت افزایش پیدا کنند
  9
  14
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  نقشه رو میبینم فکر میکنم 4تا جاده زمینی هوایی بطور ضربدری قضیه رو حل میکنه. یه هوایی زمینی از ارمنستان به ایران یه هوایی زمینی از آزربایجان به نخجوان. در قسمت زمینی هم 1 چراغ قرمز حله.
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما فعلاً مشکلات درونی خودت رو حل کن، یه جاده به عقل زده بشه بد نیست بدون چراغ قرمز
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. من برای تک تک جاده های توحش انسانی خودم چراغ قرمز گذاشتم. تنها جاده بدون چراغ من احساساتمه چون چکیده تمام عقل و شعور و منطق و تجربه و تحلیل و قلب و روح منه.
  0
  1
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.