اولین شعبه فروشگاه مواد غیرخوراکی آمازون در لندن شروع به کار می کند

بی بی سی :شرکت آمریکایی آمازون با گسترش فروشگاه‌های حضوری و غیرآنلاین خود، اولین شعبه فروشگاه اقلام غیرخوراکی خود را در بریتانیا باز می‌کند.

این فروشگاه قرار است در مرکز خرید "بلو واتر" در منطقه دارتفورد در جنوب غربی لندن آغاز به کار کند و حدود ۲۰۰۰ قلم از اجناس محبوب و پرفروش این شرکت را عرضه کند.

نام این فروشگاه به "۴ ستاره" هم ملقب شده چون بیشتر اقلامی که در آن عرضه می‌شود، در فروشگاه آنلاین آمازون از سوی خریداران دست کم ۴ ستاره (از ۵ ستاره) دریافت کرده‌اند.

این اولین شعبه "۴ ستاره" محصولات غیرخوراکی آمازون خارج از آمریکاست.

اقلامی که در این فروشگاه عرضه می‌شود محصولاتی مانند کتاب، بازی، وسایل خانه و وسایل الکترونیکی را دربر می‌گیرد که به صورت آنلاین هم در آمازون به فروش می‌رسد.

کالاهای مورد عرضه دارای برچسب قیمت دیجیتال هستند که با فروشگاه آنلاین آمازون یکسان است.

مراجعه‌کنندگان برای خرید از این فروشگاه نیازی به داشتن حساب کاربری در آمازون ندارند.

همچنین می‌توان خرید را آنلاین انجام داد و اجناس را از این فروشگاه تحویل گرفت یا اقلام مرجوعی را بدون بسته‌بندی و ارسال به این شرکت، در این مغازه پس داد.

عده‌ای از کارشناسان بازار بر این باورند که باز شدن مغازه‌های آمازون در خیابان‌ها بیشتر به "تجربه" می‌ماند و این اقدام برای "تشویق بیشتر به خرید آنلاین" صورت می‌گیرد.

پیش از این آمازون شعبات فروشگاه مواد غذایی "بدون فروشنده" را در بریتانیا راه‌اندازی کرده بود. تا کنون شش شعبه از این نوع فروشگاه در بریتانیا راه‌اندازی شده است.

آمازون اولین فروشگاه بدون فروشنده خود را بیش از سه سال پیش (۲۰۱۸) در شهر سیاتل آمریکا باز کرد.

این شرکت آمریکایی اولین بار در سال ۲۰۱۵ به خرده‌فروشی روی آورد و اولین کتاب‌فروشی خود را در سیاتل که مقر اصلی شرکت آمازون است، راه‌اندازی کرد.

طی سال‌های اخیر و به خصوص در دوران همه‌گیری کرونا، آمازون توانست بسیاری از رقبا را کنار بزند.

این شرکت آمریکایی در شرایطی که بسیاری خانه‌نشین شدند و افراد زیادی شغل خود را از دست دادند، اقدام به استخدام کارمندان بیشتر کرد.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.