جریمه ۱۰ هزار پوندی تصادف با گربه‌ها در کمین راننده های انگلیسی

روزیاتو: با تغییر قانون، حالا راننده های جزیره ی «جرزی» در انگلیس در صورت زیر گرفتن یک گربه و توقف نکردن، متحمل جریمه ی ۱۰ هزار پوندی خواهند شد. بدین ترتیب این جزیره، تبدیل به اولین قسمت از جزایر بریتانیا می شود که رانندگان را وادار می کند که تصادف با حیوانات را گزارش کنند.
 
به گزارش دیلی میل، این تغییر که در قانون ترافیک جاده ای اعمال خواهد شد، راننده را ملزم می کند که در صورت تصادف با گربه، یا صاحب حیوان یا «جامعه ی پیشگیری از ظلم به حیوانات» و یا پلیس را خبر کند.
 
اگر راننده این کار را نکند تا مرز ۱۰ هزار پوند جریمه خواهد شد. این قانون در روز سه شنبه و در پی بحث و گفتگو بر سر پویشی آنلاین در مجلس قانون‌گذاری انگلیس به رای گذاشته و تصویب شد. این پویش را ۵ هزار نفر امضا کرده بودند.
 
جرمی ماسون، معاون گروه «حقوق برابر برای گربه ها»، پس از این رأی گیری گفت: «کار کردن با گروه “حقوق برابر برای گربه ها” برای من باعث مسرت است و جرزی در زمینه ی تصویب چنین قوانینی همواره پیشتاز بوده است. این تغییر قوانین به خاطر رفاه حال حیوانات اعمال شده و اگر بشود به گربه ها کمک پزشکی رساند قطعا جان های بیشتری نجات داده می شود.»
 
در این پویش چنین مرقوم شده بود: «برخی حیوانات که در تصادفات جاده ای دچار حادثه می شوند نیاز به این دارند که راننده پلیس را خبر کند؛ این شامل گربه ها نمی شود. احتمال این که گربه ها قربانی تصادفات رانندگی بشوند بیشتر است. ما مایلیم شاهد تغییر قانون باشیم تا از طریق رساندن آن ها به دامپزشک از آلام آن ها بکاهیم.»
+41
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  آیا این قانون را در مورد گاوها هم در نظر میگیرند و یا چون گوشت گاو خوشمزه است فقط در مورد گربه ها اعمال میشود!؟
  11
  25
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  اون قدیما موش بیماری داشت گربه برای کشتن موشه،تا تعادل جمعیت موش برقرار بشه،اما الان پیشرفته ان.میکروچیپ داره گربه ها،اسکن میکنن راننده رو پیدا میکنن.الان عقده ای میان میگن ماانگلیسم بیشتر میدونیم.یامثل سایبری منفی میزنن. شما۴تاسایبری هزارسال هم انگلیس بمونین باز بیسوادین
  6
  2
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. گاو و دامها که در ایران هم جریمه سنگین داره و کسی بزنه فرار کنه زندان هم داره چون اموال حساب میشه. سگها کمترن و بیشتر تحت پوششن. پرنده ها هم که توی هوا هستن. حیوانات دیگه هم که کمتر در محیط انسانی هستن. موشها هم که فاضلابها خزیدن. میمونه گربه بیچاره که هم باهوشه هم مهربونه هم خریدار محبته اما عموم ایرانیها وقتی گربه جولوشون میپره ترمز نمیزنن چون اون گربه هست و اگه بمیره که مرده اگه نمیره یا مدتی زخمی درد میکشه تا بمیره و یا یه بدبخت دلسوز پیداش میکنه میبره با کلی دردسر و میلیونها تومن خرج حیوون رو خوب میکنه که خوب چون حیوون تصادفی یا نقص پیدا میکنه یا آسیب پذیر هست مجبوره یا خودش نگهداره یا دربه در دنبال صاحب بگرده یا پول بده پانسینها نگهش دارن. خلاصه طلم یکی دیگه رو به دوش میکشن. از نظر من گربه مظلومترین حیوونه. بیخود نیست در بین قدیمی ها خیلی تاکید شده به گربه صدمه بزنیم زیان میبینیم. چون مظلومه آلدمها رو ترسوندن آسیب نزنن. میگن رو گربه آب بریزی جن میاد سراغت. چون گربه رو خیس کنیم خیلی زود ذات الریه میگیره میمیره اینو گفتن
  19
  4
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  من هر وقت تنها مشروب میخورم پیکهامو به سلامتی خانوادم و گربه ها مینوشم.
  20
  5
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عزیزم اینکه من سگ ها را خیلی دوست دارم و شما گربه ها را دلیل نیست تا پنداره نکنیم که ادمیان چقدر خودخواه و جنایتکار هستند. اگر دلیل حیوان دوستی باشد که باید این تمام حیوانات را حتی مرغ و خروس ها را شامل شود. چون خیلی گربه ها را دوست دارید می خواهم اطلاعاتی تاریخی به شما بدهم. غذای بسیاری از انسان های اولیه گربه بوده است تا مرغ پرخاصیت پیدا میشود که حتی پر و استخوان هایش مصرف داشته و پُر گوشت تر ار گربه ها و میزان تکثیرش هم خیلی بیشتر از گربه ها بوده و رشد سریع تری هم داشته است و به تدریج بچه گربه های بسیار خوشگل ملوس اسباب بازی کودکان غارنشین میشوند و به تدریج با کودکان مانوس شده و کودکان جلوی کشتار دوستان خودشان را میگیرند. مطمئن باش بشر خونخوار به غیر از منافع خودش کاری برای کسی انجام نمی دهد
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. دیگر اینکه به این حکایت جناب سعدی گوش کن:از صحبت یاران دمشقم ملالتی پدید آمده بود. سر در بیابان قدس نهادم و با حیوانات انس گرفتم.تا وقتی که اسیر فرنگ شدم و در خندق طرابلس با جهودانم به کار گل بداشتند.یکی از رؤسای حلب که سابقه‌ای میان ما بود گذر کرد و بشناخت و گفت: ای فلان! این چه حالت است؟!گفتم: چه گویم:همی‌گریختم از مردمان به کوه و به دشت/ الی اخر. از حکایت 31 در گلستان. خودت بخوان/ آخر حکایت خیلی جالب است. شنیدم گوسپندی را بزرگی/رهانید از دهان و دست گرگی/شبانگه کارد در حلقش بمالید/روان گوسپند از وی بنالید/که از چنگال گرگم در ربودی/چو دیدم عاقبت خود گرگ بودی.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. عالی بود. ممنون. من برای آینده حدود 60 سالگیم چشم انداز خام گیاه خواری دارم. البته از دید من خوردن تخم مرغ و لبنیات هم ایرادی نداره. چون ایراد از گرفتن جان موجودی برای سیر شدنه.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] مجارها هم هر وقت تنها مشروب می خورن میگن زبان سومر مال آنان است مثل شما پروتو ترک سومر، آنان هم میگن پروتو مجار سومر
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. زبان هانگری یا هان ها یا همون خانها زیر مجموعه تورکی هست. مثل بلغارها و فنلاندیها. اساسا بخشی از اروپا تورکهای خزر یا قزر یا به لفظ ایرانی هزر و آزر هستن. اسامی دیگه ای مثل خانها (هانها یا هونها) و سکاها و تورانیها هم در دوره های مختلف تاریخ بهشون میگن. تورکهای فلات ایران از طایفه تورکهای کاس یا به لاتین قز هستن که صاحب تمدن قزوین یا به لاتین کاسپین هستن و قدیمی تر از همه اونها. حتی پروتو تورکهای سومری و ایلامی از درون ایران به بین النهرین رفتن. اورارتوها و مانناها که مجموعه مادها رو تشکیل میدادن تورکهای آزربایجان کنونی ایران هستن اما تورکهای افشاری مثل قزوین و اطراف تهران و همدان و اراک و شیراز و غیره بازمانده تمدن تورکهای قزوین یا کاسپین هستن. لذا تفاوتهای نسبی در تیپولوژی و لهجه دارن. بخشی از لرهای فعلی لرستان رو میشه به دلیل تیپولوژی و مکانی بازمانده تورکهای تمدن قزوین یا کاسپین دونست که در دوره ساسانی زبانشون تغییر کرده. تمامی این مکانها در دوره های کهن نامهای تورکی بارزی دارن.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. فقط مجاری نیست، ژاپنی هم.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. ژاپنی جز زبانهای آلتائیک هست. تورک های اروپا جزو اورالیک هستن. آلتا در تورکی یعنی میان. اورا یعنی اونجا و اورال یعنی آونجایی (اشاره به اهل نقطه دورتر) . آستیا یعنی زیرین. واژه آسیا هم از این کلمه به وجود اومده. تورکهای ایران و قفقاز و تورکیه آستیا یا آستائیک یعنی مناطق زیرین هستن. تورکی یاد بگیر
  0
  1
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تئوری زبانهای آلتاییک از بین رفته. خیلیها میگن منسوخ شده این تئوری. ژاپنی رو الان بیشتر یه زبان ایزوله isolate یا منزوی و جداگانه میدونن ،بنام isolated theory.
  0
  0
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Chokam - ری، ایران::]. در این مورد نظری ندارم. چون بحث آلتائیک هم یک تئوری هست. فرصت کنم نگاهی به واژه های ژاپنی میکنم ببینم شباهت واژه ای با تورکی دارن. چون شباهت آوایی ندارن.
  0
  0
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. موفق باشی امیرخان، برو جلو ببینم چیکار می کنی
  0
  0
  جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.