هشدار چین نسیت به وقوع جنگ جهانی سوم

چین پس از فرستادن ده ها هواپیمای نظامی به حریم هوایی تایوان، هشدار داد که جنگ جهانی سوم هر لحظه ممکن است آغاز شود. به گزارش دیلی میل، روزنامه Global Times چین نوشت که «تبانی» بین امریکا و تایوان آن قدر «جسارت آمیز» بوده که در وضعیت موجود «تقریباً دیگر هیچ جای مانوری باقی نمانده و اوضاع به سمت یک رویارویی پیش می رود.»
 
این روزنامه نوشت که مردم چین آماده ی این هستند که در جنگی تمام عیار با امریکا که از تایوان پشتیبانی می کند، از کشورشان حمایت کنند و به تایوان اخطار داد که در حال بازی با آتش است.

تایوان که خودش را کشوری مستقل می داند، پس از این که چین توسط حدود ۱۵۰ هواپیمای جنگی، از جمله ۵۶ جت، حریم هوایی این کشور را نقض کرد از شی جین پینگ، رئیس جمهور این کشور خواست تا دست از اقدامات خود بردارد.
 
تسای اینگ-ون، رئیس جمهور تایوان در روز سه شنبه گفت که «هر کاری که لازم باشد» را در برابر اشغال کشورش انجام خواهد داد و خاطر نشان کرد که بدون کمک متحدان، «اقتدارگرایی در برابر دموکراسی دست بالا را پیدا خواهد کرد.»
 
در همین حال و در پی تنش های ایجاد شده بین چین و تایوان، در برخی از عکس های منتشر شده، کشتی HMS بریتانیا در حال حرکت در دریای فیلیپین دیده می شود. در کنار این کشتی، دو ناو هواپیمابر امریکا و یک کشتی ضدبالگرد ژاپنی نیز دیده می شوند. در مجموع کشتی های جنگی ۶ کشور دیگر نیز در جمع این ناوگان حضور دارند که به سمت محل مورد مناقشه گسیل شده اند.
 
شی جین پینگ اما تصرف تایوان را «ناگزیر» خوانده است. تایوان که خانه ی جمهوری چین است و در ابتدای ظهور حزب کمونیست علیه آن جنگید، خودش را به دولتی مستقل قلمداد می کند اما به عقیده چین، تایوان استانی جدایی‌طلب است.
 
شی جین پینگ اما تصرف تایوان را «ناگزیر» خوانده است. تایوان که خانه ی جمهوری چین است و در ابتدای ظهور حزب کمونیست علیه آن جنگید، خودش را به دولتی مستقل قلمداد می کند اما به عقیده چین، تایوان استانی جدایی‌طلب است.
 
دیرزمانی است که تنش ها بر سر این جزیره وجود دارد اما مناقشات در سال ۲۰۱۹ و با اعلام شی جی پینگ برای عظم پکن برای «دوباره متحد کردن» چین و تایوان بالا گرفت. پکن همچنین اعلام کرد که در صورت نیاز حق متوصل شدن به زور را برای خودش محفوظ دارد.
 
در جواب، ایالات متحده نیز اتحادهای جدیدی را برای موازنه ی قدرت و مقابله با پکن در منطقه ـ از جمله اتحاد چهارگانه ی Quad را با حضور امریکا، هند، ژاپن و استرالیا ـ شکل داده است.
 
بایدن اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرد که در صورت حمله ی چین، امریکا هم به جنگش خواهد رفت اما معاونان وی بعدتر اعلام کردند که منظور بایدن این نبوده است.
+79
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  یکی از فواید فاسد بودن همه رهبران دنیا اینست که هرگز جنگ جهانی نمیشه. چون همه دستشون تو جیب همدیگس و فقط ملت ها هستند که چاپیده میشن.
  4
  100
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  tarkofski - استکهلم، سوئد

  سخنی با امثال امیر قرو و بقیه پان ترک‌ها که از مغولستان جدا افتادند و تو چند تا کشور‌ها آواره شدن > هر چقدر با آخوند مشکل داشته باشیم ، اما وقتی‌ پای ایران بیاد وسط مساله فرق می‌‌کنه . الهام علی‌ آف گوش دراز یابو ورش داشته اما اگه درگیری به وجود بیاد ، ۳ روزه آذربایجان به دست پسران پارسی فتح میشه . نهایت ۳ روز ، شایدم توی ۲۴ ساعت . نمردیم و آذربایجان هم واسه ما شد کشور
  26
  80
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  ظاهرا انبار سازنده های اسلحه پر شده و جنگ دیگری باید در گیرد ولی قدرتهای بزرگ معمولا خود مستقیما با هم سر شاخ نمیشوند، نوچه ها را به جان هم میاندازند!
  5
  69
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  دنیا امروز دنیا زور هست اگر اتمی مثل چین روسیه و آمریکا نباشی حقتو میخورن، چین هنگ کنگ رو برگردوند به کشورش و تایوان رو هم دیر یا زود بر خواهد گردوند، روسیه کریمه رو برگردوند، چرا ایران نتونه بحرین و باکو رو که توسط شاهان مفلوک و بی خاصیت خود از دست داده بر نگردونه؟ بابا اتمی بشید 3 سوتی این کشورها رو به خط کنید و دست بردارید از این مذاکرات اتمی بی‌خاصیت که به جز گرون کردن دلار در ایران هیچ سودی برای ایران نیاورده و نخواهد آورد.
  56
  56
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  تو و کشور آشغالت باعث بدبختی انسان قرن 21 هستی!مانع دموکراسی در شرق و غرب آسیا و عامل کشتار وسیع انسان در سرتاسر جهان به هرنوع و شکل. نماد دیکتاتوری و یک جامعه خفقان گرفته . بنظرم باید یک ..... از کمونیست های چین شروع بشه. آره من .... اخه این جماعت کمونیست صاحب قدرت در چین انسان نیستن.حتی حیوان هم. عامدانه در حال نابودی نوع بشر هست.
  80
  38
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  مرحوم هیتلر میگفت تنها یک جنگ تمام عیار می تواند یک صلح پایدار در پی داشته باشد
  6
  54
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  امیدوارم آمریکا ترتیب چیت رو بده و چین رو تجزیه کنه. اساسا کشورهایی که زیادی بزرگن و یا قدرت زیادی پیدا میکنن و خصمانه رفتار میکنن و به حق خودشون قانع نیستن و میخوان به زور جامعه جهانی یا جواع اطرافشون رو چپاول کنن و سرکوب کنن باید تجزیه و خورد بشن. چین پتانسیل زیادی برای نابودی جهان و بشریت داره و باید ترمزش کشیده بشه. همون موقع کهتوسط ژاپن تسخیر شد باید به چند کشور تبدیل میشد. هندوستان هم زیادی بزرگ و پرجمعیه. این دو فاکتور کنار هم برای سایر جوامع ایجاد خطر میکنه.
  94
  34
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  stockholm - استکهلم، سوئد
  این امریکا بیخود افغانستان رو ترک نکرد و برنامه جنگ باچین رو داشت. فعلا بایدن بعد از گفتن ٌصدر صورت حمله ی چین، امریکا هم به جنگش خواهد رفت ٌبه شکر خوردن افتاد
  10
  26
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Gminor - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا
  [::tarkofski - استکهلم، سوئد::]. مثلا خواستی بگی همه تون پشت خامنه ای هستید اگر پای ایران بیاد؟ مرد حسابی قاسمتون کتلت شد خامنه ای تون هیچ ..نخورد تو یه الف بچه میخوای سه روزه باکو رو بگیری؟فعلا اگر تونستی رزم جو را که از خودتون هست را از لس آنجلس برگردون ایران خودت هم برگرد یعنی شلوار خودتون را فعلا بکشید بالا تا مجاهد و. سلطنت طلب هم بهتون بپیوندند تا سه روزه کشورهای دیگر را به خودتون الحاق کنید. خدا عقل میداد یک عده کجا بودند
  16
  16
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. شما نخاله های عقب مونده تا ایران رو مثل کره شمالی به خاک سیاه نشونید، دست بردار نیستید. کل فکر و ذکرتون شده اتمی شدن، اقتصاد هم که رسما مال خره و اهمیتی نداره..ملت ایران هم باید شبا به جای نون، اورانیوم قورت بدن تا امثال مفت خورایی مثل تو پز بدن که ایران اتمی شده!! اینهمه کشور اتمی نشدن، چطور خوب و خوش دارن زندگی میکنن ولی پاکستان و کره شمالی کجای دنیا رو گرفتن؟!
  21
  24
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Gminor - ساکرامنتو، ایالات متحده امریکا::]. "خدا عقل میداد یک عده کجا بودند": حکما Sacramento بودن.
  8
  5
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. با این افکار ماقبل تاریخی اینا توقع داری ایران 1 اپسیلون تغییر کنه! تا دیروز همه دشمن خونی چین بودن حالا که بحث جنگ و قدرت شده در موضوع آزربایجان همه وطنپرستیشون حتی برای چین بالا زده. یعنی مایلن چین تایوان رو بگیره تا اینا راحتتر بتونن در تخیل تسخیر باکو خود ارضایی کنن. آدم خیلی باید احمق باشه زندگی خودش و ملت رو فدای قدرتمداری و تهاجم و تصاحب سرزمین بکنه. اینا واقعا وطن پرستن و انسانها و موجودات زنده براشون پشیزی ارزش نداره و واژه وطن (مرزهای سیاسی) و گنده لات بازی صرفا همه جوره ارضاشون میکنه. اسیر شهوت زورمند بودن قومی و نژادی. شک ندارم حکومت ایران قدرتشو داشت اینها اصرار داشتن کل ملتهای دنیا رو بکشن و دنیا بشه سرزمین اینها. .. همین ایرانش رو نتونستن آباد کنن و همه جا رو ویران کردن و انسانها و موجودات زنده رو به مرگ رسوندن. واقعا قصد خدا از آفرینش اینها چی بوده؟ بعد محسن رضایی رو مسخره میکنیم. به ولاه محسن رضایی و رییسی هم از اینا شعور بیشتری دارن.
  16
  4
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::tarkofski - استکهلم، سوئد::]. ای بدبخت مریض. عمرا خوب بشی. ایشالا به زودی عمر به درد نخورت تموم بشه. افکار جانیهای مثل دنیا رو به این روز دراورده. خدارو شکر هیچی نیستی....
  21
  2
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.