اقدام جنجالی روزنامه همشهری برای استخدام خبرنگار

با تغییر مدیریت شهری تهران در روزنامه همشهری نیز تغییرات مدیریتی صورت گرفته است. مدیرعامل این موسسه تغییرکرده و حالا سازوکار جدیدی برای بستن قرارداد با روزنامه نگاران تدوین شده است.  اخیرا خبرهای غیررسمی درباره گزینش سختگیرانه روزنامه نگاران همشهری شنیده می‌شود.
 
براساس گزارش‌ها برای گزینش روزنامه‌نگاران و تمدید قرارداد آنها سوال‌هایی درباره جزییات و سبک زندگی، عقاید و مواضع آنها پرسیده می‌شود.
 
از جمله اینکه "چرا ازدواج نکرده‌ای؟"، "چرا بچه نداری؟" و یا سوالاتی درباره احکام و نماز و عقاید دینی و سیاسی، مثلا "چرا در انتخابات رای ندادی؟"، "چرا نماز جمعه نمی‌روی؟" و .... .
 
گفته می‌شود این گزینش برای خبرنگارانی که حتی 20 سال سابقه کار دارند نیز انجام می‌شود. 
 
مسئله مهم این است که قرارداد این خبرنگاران تا پایان سال معتبر است. تبدیل وضعیت آنها برای سال آینده در دوره مدیریت قبلی صورت گرفته بود اما با تغییر شهردار تهران و استقرار مدیریت جدید تمدید قرارداد مشروط به قبولی در گزینش شده است.
 
این وضعیت روزنامه‌نگاران همشهری را نگران کرده است، چرا که احتمالا در صورت رد در گزینش شغل خود را از دست می‌دهند.
 
در همین راستا پژمان موسوی  عضو هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران در توئیتی نوشت: "مدیریت‌جدید روزنامه‌ی همشهری، برای تبدیل وضعیتِ تعدادی از خبرنگاران حرفه‌ای و با سابقه‌ی خود، گزینشی ترتیب داده با بی‌ربط‌ترین پرسش‌های ممکن. پرسش‌هایی که معنایی جز تجسس در زندگیِ شخصیِ آنها ندارد و فرسنگ‌ها از کارِ رسانه‌ای دور است. امیدوارم یکی پیدا شود و در این باره توضیح دهد."
 
محسن ظهوری روزنامه‌نگار نیز در این رابطه نوشته است: "این خبر انگار خیلی جدیه. گزینش ترتیب دادن و از خبرنگارهای همشهری پرسیدن چرا نمازجمعه نرفتی، فلان تاریخ رأی ندادی، چندتا سوره قرآن حفظی و چرا مثلا طلاق گرفتی یا ازدواج نکردی؟"
+21
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  این‌که جدید نیست از زمانی که اخوند آمد سر کار این مزخرفات را می پرسیدند . اینها اینجا جرم دارد اگر از کسی سوال کنی در محل کار . حتی نمی توانی سوال کنی که واکسن کرونا زده‌ای یا نه ! این جرم‌است الان و وای بحال کسی که از کسی بپرسد مذهبت چیست یا به کی رای دادی .
  1
  33
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  ج.ا از ابتدا سعی کرد که عوامل مزدور خودش را بکارهای دولتی بگمارد . حتی در استخدام کارگر ابدارچی ادارات هم گزینش صورت میگیرد ، یعنی برای استخدام مستخدم سوال مذهبی مثل نماز میت یا وحشت مطرح میکنند
  14
  15
  ‌چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.