درخواست اشد مجازات برای متهمان واکسن های تقلبی

 نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات چهار متهم پرونده واکسن‌های تقلبی کرونا در دادگاه کیفری یک استان البرز برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی دادگستری البرز، صبح دوشنبه جلسه دادگاه به ریاست قاضی حسین اعظمی چهاربرج آغاز شد و در ابتدای جلسه ساسان علی رمجی نماینده دادستانی کرج با قرائت کیفرخواست متهمان این پرونده به نام‌های مهرداد، بهزاد، دکتر شهاب  و مهدی خواستار اشد مجازات برای آن‌ها شد.
وی با قرائت کیفرخواست، اتهام مهرداد را مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و خیانت در امانت عنوان کرد.

نماینده دادستان همچنین اتهامات سایر متهمان را به ترتیب برای بهزاد، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و جعل مهر مرکز شهید بهشتی و استفاده از آن، اتهام شهاب، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و تأسیس مؤسسه و مرکز تزریقات برای تزریق واکسن کرونا، اتهام مهدی، معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای و توزیع واکسن تقلبی کرونا برشمرد.

نماینده دادستان  گفت: مهرداد، متهم ردیف اول که کارمند بخش خدمات بیمارستان کوثر بوده و دسترسی به پوکه‌های ویال واکسن کرونا را داشته است با توجه به نبود نظارت کافی حراست بیمارستان برای اجرای عملیات امحای ویال‌ها، اقدام به خارج کردن ویال‌ها کرده و بعد از تهیه دستگاه پلمب، آب مقطر و داروی «متوکاربامول» اقدام به تهیه واکسن تقلبی و فروش آن‌ها به بهزاد میرزایی می‌کند. متهم بهزاد نیز ویال‌های واکسن تقلبی کرونا  که هر ویال شامل ۱۰ دوز واکسن بوده را به مبلغ سیزده میلیون تومان از متهم ردیف اول خریداری کرده و با مبالغی بالاتر از ۴۵ میلیون تومان می‌فروخته که حجم مبادلات نشان می‌دهد وی بیش از ۱۸ میلیارد کسب کرده و مبلغ ۵ میلیارد و چهارصد میلیون تومان به حساب متهم ردیف اول واریز کرده است.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب کرج درخصوص اتهامات شهاب  که پزشک عمومی بوده است اضافه کرد: وی نیز با وجود مسئولیت پزشکی، ۸۰۰ دوز واکسن تقلبی کرونا را به مبلغ چهار میلیون و پانصد هزار تومان خریداری و به مبلغ پنج میلیون و۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان فروخته و بیش از ۸۰۰ میلیون تومان درآمد نامشروع داشته است.

وی درخصوص اتهام دیگر متهم این پرونده نیز گفت: مهدی نیز در ازای تزریق هر دوز واکسن تقلبی کرونا مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان دریافت می‌کرده و همچنین حساب بانکی خود را در اختیار بهزاد قرار داده بود.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب کرج از وجود ۱۱۰ شاکی در این پرونده خبر داد و با توجه به خدشه واردشدن به اعتماد عمومی به وزارت بهداشت خواستار اشد مجازات و تعیین مجازات تکمیلی شد.در این جلسه تعدادی از شاکیان پرونده با بیان دلایل و نحوه خرید واکسن از متهمان از اعتماد به نظام پزشکی یکی از متهمان و کارت واکسیناسیون گفته و خواستار احقاق حقوق خود شدند.

یکی از متهمان با اشاره به واکسیناسیون خود و خانواده‌اش توسط این گروه گفت: محل واکسیناسیون محافظت شده و با حضور نیروی نگهبانی بوده و ظواهر همه چیز را درست نشان می‌داد.

حسین اعظمی چهاربرج مستشار دادگاه کیفری یک استان البرز نیز درباره روند رسیدگی به این پرونده با گردش بیش از ۲۸ میلیارد تومانی بیان داشت:  پس از کشف موضوع و دستگیری متهمان، پرونده در دادسرا با عنوان کلاهبرداری شبکه‌ای منجر به صدور کیفرخواست که اولین جلسه آن برگزار شد و در صورتی که نیاز به تحقیقات و بررسی تکمیلی نباشد پس از شور، تصمیم گیری نهایی در این مورد در مهلت قانونی اتخاذ خواهد شد.
+10
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  hiwa68 - رتردام، هلند
  اگر یک شبه کسی را دیدید که پولدار شد شک نکنید از قاچاق یا کلاهبرداری سر مردم عادی بوده. زالوهایی که از خون مردم زندگی می‌کنند. فکر می‌کنند خیلی زرنگ هستند. نمی‌دانند قانون دنیا از آنها زرنگتر است. خودش یا دور و برش زمانی پس خواهند داد. معادل دردی که مردم دیدند درد خواهد دید. نمونه زیاد دیدم
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.