علیرضا جهانبخش: در جام جهانی قطر تاریخ‌ساز خواهیم شد

العربیه :تیم ملی ایران، با وجود جایگاه سنتی خود به‌عنوان یکی از قدرت‌های فوتبال آسیا، هرگز از مرحله گروهی جام جهانی صعود نکرده است. با این وجود کاپیتان تیم ملی عقیده دارد ایران این بار در جام جهانی قطر «تاریخ‌ساز» خواهد شد.

علی‌رضا جهانبخش، با نظر به شروع خوب تیم ملی ایران در دور دوم مسابقات مقدماتی آسیا – که با پیروزی بر دو تیم سوریه و عراق آغاز شد، و همچنین نمایش قابل قبول ایران در دور قبلی جام جهانی در روسیه – که تنها با کمبود یک امتیاز از صعود به مرحله حذفی باز ماند، می‌گوید ایران در جام جهانی قطر می‌تواند «اتفاق خاصی» رقم بزند.

جهانبخش، دوشنبه 4 اکتبر 2021 به خبرگزاری «ای.اِس.پی.اِن» گفت: «اگر کمی شانس داشتیم، سال 2018 می‌توانستیم به دور بعد صعود کنیم. به نظر من الان ما یک شانس بسیار بزرگ داریم، چون نیمی از تیمی که در آن جام جهانی [روسیه] بازی کرد، اکنون در این مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر در کنار هم بازی می‌کنند.»

به گفته این خبرگزاری، ایران سابقه صادرات ستارگان موفقی همچون علی دایی، خداداد عزیزی، مهدی مهدوی‌کیا، و علی کریمی به فوتبال اروپا را دارد، اما نسل‌های قبلی فوتبال ایران در قیاس با نسل فعلی، که تعداد زیادی از آنها در لیگ‌های درجه یک اروپا بازی می‌کنند، رنگ می‌بازد.

در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان او و هم‌تیمی‌هایش در تیم ملی ایران را «نسل طلایی» فوتبال ایران نام نهاد، جهانبخش پاسخ داد: «البته برای من دشوار است که قضاوت کنم، ولی می‌توانم بگویم که این نسل، یکی از بهترین نسل‌های فوتبال کشور ماست. تا آنجایی که من می‌دانم، هشتاد درصد بازیکنان این تیم در حال حاضر خارج از ایران و در کشورهای مختلف هستند. نه تنها در خارج بازی می‌کنند، که خوب بازی می‌کنند، و برای تیم‌های‌شان تاثیرگذار هستند.».
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.