عزم پیرمرد ۸۱ ساله برای فتح ۲۸۲ قله اسکاتلند بخاطر همسر بیمارش

یورونیوز :نیک گاردنر، ۸۱ ساله، زمانی که در قله بادگیر «بوآشیل اتیو مور» (Buachaille Etive Mòr) در ارتفاع ۱۰۲۰ متری از سطح دریا درنگی می‌کند تا از میان ابرها به دره‌ها و دریاچه‌هایی که پشت سر گذاشته نظر کند؛ فرصتی دست می‌دهد تا با او در مورد هدف و انگیزه‌اش از صعود به ۲۸۲ قله مرتفع اسکاتلند هم‌صحبت شویم.

برای آقای گاردنر که در سن ۵۰ سالگی به همراه همسرش جانت از حومه انگلستان به گوشه‌ای دورافتاده از ارتفاعات اسکاتلند نقل مکان کرده، کوهنوردی در ابتدا تنها تحقق رویای شیرین دوران کودکی بود ولی دو سال پس از تشخیص ابتلای جانت به آلزایمر در سال ۲۰۱۸، معلم سابق که از پوکی استخوان نیز رنج می‌برد، آنقدر بیمار شد که به مراقبت ۲۴ ساعته نیاز پیدا کرد. آقای گاردنر که بسیار مستاصل شده بود، تصمیم گرفت برای مقابله با چالش تازه زندگی مشترکش راهکاری پیدا کند.

آقای گاردنر می‌گوید: «وقتی او در بیمارستان بستری شد، من که به ۳۰ سال زندگی مشترک با جانت خو گرفته بودم، ناگهان بسیار تنها شدم؛ در آن زمان بود که کوهنوردی راهی شد برای نجات از بحران روانی که می‌رفت مرا سخت درگیر کند.»

او سپس تصمیم گرفت که از کوهنوری برای کمک به همسر بیمار خود و سایر بیماران مبتلا به بیماری‌های آلزایمر پوکی استخوان بهره ببرد. آقای گاردنر صعود به ۲۸۲ کوه مرتفع اسکاتلند را که بیش از هزار متر ارتفاع دارند، طی هزار و ۲۰۰ روز برای خود هدفگذاری کرد. او تا کنون موفق شده به ۸۷ قله از این مجموعه صعود کند. کار را تکمیل کرده است. به افتخار جانت ، او برای موسسات خیریه آلزایمر اسکاتلند و انجمن پادشاهی پوکی استخوان پول جمع آوری می کند.

او در رسانه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک و اینستاگرام روند صعود خود را ثبت کرده و از این طریق و نیز گفتگو با سایر کوهنوردان در مسیر صعود خود نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای موسسه خیریه آلزایمر اسکاتلند و انجمن پادشاهی پوکی استخوان ای کشور اقدام می‌کند.

آقای گاردنر می‌گوید: «این بسیار هیجان‌انگیز است که هر بار که صعود را آغاز می‌کنم از درون حس می‌کنم که هنوز یک پسربچه هستم.» او می‌افزاید: «وقتی با سایر کوهنوردان در مورد چالشی که تعریف کرده‌ام صحبت می‌کنم، بسیار شگفت‌زده می‌شوند.»

او تاکنون موفق شده ۳۰ هزار پوند از ۴۰ هزار پوندی را که هدفگذاری کرده، جمع‌آوری کند.
+19
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.