سرپرست دانشگاه تهران: اجازه نخواهیم داد که دانشگاه تریبونی علیه نظام باشد

 محمد مقیمی، سرپرست جدید دانشگاه تهرانمحمد مقیمی، سرپرست جدید دانشگاه تهران، روز یکشنبه ۱۱ مهر در مراسم معرفه خود تأکید کرد که اجازه نخواهد داد تریبون دانشگاه تهران «تریبونی علیه نظام» باشد.

آقای مقیمی که پس از عزل محمود نیلی احمدی از ریاست دانشگاه تهران، با حکم محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم در دولت ابراهیم رئیسی، به سرپرستی این دانشگاه منصوب شده، گفت: «ما از نقد عالمانه استقبال می‌کنیم، اما اجازه نخواهیم داد که تریبون دانشگاه یک تریبونی علیه نظام باشد.»

سرپرست جدید دانشگاه تهران در عین حال از «لزوم جریان داشتن فعالیت سیاسی دانشجویان» سخن گفت اما افزود که «انجام این فعالیت‌ها نیز باید با رعایت خط قرمزها باشد».

محمد مقیمی پس از آن به سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد که محمود نیلی احمدآبادی، رئیس پیشین این دانشگاه، روز ۲۹ شهریور نامه‌ای به محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، فرستاد و خواستار عفو یا آزادی مشروط کسری نوری، دانشجوی زندانی، شد.

روز بعد، سه‌شنبه ۳۰ شهریور، آقای نیلی احمدآبادی با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از سمت خود برکنار شد و آقای مقیمی جایگزین او گردید.

نیلی احمدآبادی عنوان کرده بود با توجه به این که کسری نوری نیمی از دوره حبس خود را گذرانده است و قانون اجازه آزادی او را بر اساس این شرایط می‌دهد، دانشگاه تهران بنابر تقاضای خانواده این دانشجوی زندانی، درخواست آزادی او را در دستور کار قرار داده است.

کسری نوری از دراویش گنابادی و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» در جریان واقعه گلستان هفتم، اول اسفند ۹۶ به همراه صدها تن دیگر از دراویش بازداشت و در دادگاه انقلاب تهران به ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال تبعید به شهرستان «ثلاث باباجانی» و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.
+4
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  مسئله اینجاست که هیچ "نقد عالمانه"ای وجود ندارد که بر علیه این نظام فاسد اسلامی نباشد پس به گفته این آقا هیچ نقدی مجاز نیست.
  1
  46
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  چون خودشون سال 56 و 57 از همین تریبون استفاده کردند و مردم را به خاک سیاه نشوندند حالا مثل سگ میترسند
  0
  30
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  دانشگاه محلی است که در آن علم و دانش می آموزند واز افلاطون گرفته تا گاندی و از تاگور تا نلسون ماندلا ،همه در راه آزادی و نجات بشریت سعی و کوشش کردن تا مترقی شوند و از بند جهل و حقارت و استسمار و دیکتاتوری نجات پیدا کنند. دانشگاهی که در فقط در دست نظام باشد یک مکتب خانه ایی بیش نیست. دانشگاهی که واعظ و نماگزاران حکومتی باشد هم مسجدی بیش نیست و آن مسجدی که در آن تعلیم خرابکاری و خفقان داده میشود ، دانشگاه جهل و خرافات است.
  0
  22
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.