نماینده مجلس: آب شرب مردم آبادان و خرمشهر از فاضلاب تامین می شود

العربیه :احمد لفته‌پور نماینده خرمشهر در مجلس ایران اعلام کرد که آب شرب شهرهای آبادان و خرمشهر از محل «فاضلاب» تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» لفته‌پور یک‌شنبه 11 مهر در نشست بررسی «معضل آب» در استان خوزستان با حضور علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیروی ایران اظهار داشت: «آبی که به آبادان و خرمشهر می‌رسد، فاضلاب است. در آبادان و خرمشهر مردم با توجه به این وضعیت آب، با انواع مریضی‌ها و حساسیت‌های پوستی مواجه هستند و مشکلات فراوانی در این زمینه دارند.»

علی اکبر محرابیان که شنبه 10 مهر وارد استان خوزستان شده بود، برای بررسی وضعیت آب در این استان و بررسی پروژه‌های فاضلاب و آب‌رسانی با مقامات استانی حوزه آب و انرژی در خوزستان جلساتی را برگزار کرد.

بر آساس آمار ارائه‌شده توسط ایسنا، در تابستان سال جاری، 702 روستای خوزستان دچار «تنش آبی» شدند.

مرکز پژوهش‌های مجلس ایران نیز در یک مطالعه تحقیقاتی از بروز تنش آبی در 282 شهر کشور خبر داده بود و نسبت به خطر شکل‌گیری ناآرامی‌های اجتماعی هشدار داد.

دولت ایران طرحی‌های زیادی برای انتقال آب از استان‌های حاصل‌‎خیز مانند خوزستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان به مناطق مرکزی کشور همچون اصفهان، یزد، قم و اراک انجام داده است. تنها در استان خوزستان، 7 طرح انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به فلات مرکزی ایران اجرا شده است.

طی ماههای اخیر تظاهرات مردم استان خوزستان به بی‌آبی، خشکاندن رودخانه‌ها، پروژه‌های انتقال آب و تبعیض سیستماتیک دولتی برای مدتی ادامه یافت و به دیگر شهرهای ایران سرایت کرد.

دستگاههای امنیتی ایران با موجی از خشونت و کاربرد نیروی کشنده علیه معترضان دهها نفر از آنها را کشته و مجروح کرده و صدها نفر دیگر را بازداشت کردند. سرکوب شدید معترضان توسط ماموران امنیتی ایران موجی از انتقادهای داخلی و همبستگی اقشار مختلف مردم در حمایت از معترضان و محکومیت‌های بین‌المللی را به همراه داشت.
+19
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد
  پس خاک بر سر تو و همکارانت با این کار کردنتان
  2
  10
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  یکی دیگه از رکوردهایی که رهبر چلمک از آن صحبت کرده بود را دیدیم، این رکوردها ادامه دارد....
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.