بریتانیا از دوشنبه برای مقابله با کمبود سوخت نیروهای ارتش را مستقر می‌کند

 یک پمپ بنزین در لندن که فعالیت نمی‌کنددولت بریتانیا اعلام کرد که حدود ۲۰۰ نیروی ارتش از روز دوشنبه در کل این کشور مستقر می‌شوند تا سوخت را به ایستگاه‌های سوخت‌رسانی برسانند. بریتانیا در روزهای اخیر به دلیل کمبود راننده کامیون و خرید سوخت دچار مشکل شده است.

دولت در بیانیه‌ای گفت: «حدود ۲۰۰ ارتشی از جمله ۱۰۰ راننده از روز دوشنبه برای ارائه خدمات موقت پشتیبانی به‌عنوان بخشی از اقدام دولت در کاهش فشار بر پمپ‌بنزین‌ها و رفع کمبود راننده‌های کامیون مستقر می‌شوند.»

دولت تاکید کرد که این نیروها در حال حاضر آموزش خود را برای این منظور به پایان می‌رسانند.

دولت بریتانیا همچنین اعلام کرد که بلافاصله به ۳۰۰ راننده خارجی تانکر سوخت اجازه می‌دهد تا پایان مارس ۲۰۲۲ در بریتانیا کار کنند. این تصمیم بخشی از اعطای هزاران ویزای موقت کار با هدف تسکین زنجیره تامین است.

از هفته گذشته صف‌های طولانی مقابل پمپ‌بنزین‌ها ایجاد شده که دلیل آن کمبود راننده کامیون است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه این وضعیت استثنایی آخرین پیامد کمبود نیروی کار ناشی از همه‌گیری کرونا و برکسیت است که می‌تواند سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها و بارها را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته کواسی کوارتنگ، وزیر بازرگانی و انرژی بریتانیا، «تقاضا برای سوخت در طول هفته تثبیت شده‌ است» اگرچه «برخی از مناطق همچنان با مشکل روبرو هستند.»

با این حال دولت بریتانیا مدام تکرار می‌کند که این کشور هیچ کمبود سوختی ندارد اما این کمبودها ناشی از تقاضای بالای مصرف کنندگان است که نگران تمام شدن سوخت هستند.

آقای کوارتنگ با این حال گفت که نشانه‌های مداوم بهبود وضعیت در پمپ‌بنزین‌ها را مشاهده می‌کنند.
+36
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  Karkas1 - ایران، ایران
  ملکه سقت شده ارتش می خواد کودتا کنه، مردم مظلوم انگل ستان
  10
  5
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.