رئیس پلیس امنیت اقتصادی از «سه برابر شدن» اختلاس در ایران خبر داد

محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجارئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در ایران، روز یکشنبه ۱۱ مهر، از رشد همه موارد مرتبط با اختلاس و ارتشا در کشور در نیمه اول سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، محمدرضا مقیمی گفت که اختلاس در ۶ ماه نخست امسال از جهت پرونده‌ای ۶۱ درصد، از جهت تعداد متهم ۹۴ درصد و از نظر ارزش ریالی ۳۳۳ درصد نسبت به ۶ ماه نخست سال گذشته افزایش داشته است.

او افزود: «همچنین رشا و ارتشا ۳۵۷ درصد نسبت به سال گذشته از نظر ارزش ریالی افزایش داشته‌است. در این مدت تعداد پرونده‌های رشا و ارتشا ۱۹ درصد و متهمان ۲۸ درصد افزایش داشته است.»

خبر این اظهارات محمدرضا مقیمی روز یک‌شنبه بر روی وب‌سایت خبرگزاری صدا و سیما قرار گرفت اما کمی بعد از خروجی این سایت خارج شد. همشهری آنلاین فایل صوتی این اظهارات او را در سایت خود قرار داده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در حالی از بیش از سه برابر شدن ارزش ریالی اختلاس در شش ماه اخیر خبر می‌دهد که حدود نیمی از این دوره مربوط به ریاست غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای، رئیس جدید قوه قضائیه ایران در دولت رئیسی است.

محسنی‌ اژه‌ای در مراسم تحلیف خود وعده مبارزه با فساد و اختلاس را داده است.

این اظهارات او در حالی مطرح می‌شود که در سال‌های اخیر نام برخی از اعضای خانواده و نزدیکان او در ارتباط با پرونده‌های فساد مانند اختلاس سه هزار میلیارد تومانی مطرح بوده است.
+13
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  mojtaba 20 - توالت عمومی ، انگلستان
  سلام . قبلاً بودجه کم بود خلاف هم کم بود اکنون که هم بودجه پلیس افزایش پیدا کرده و به انواع سیستمهایی امنیتی و اطلاعاتی مجهز گردیده‌اند ، نه تنها جرم و جنایت کمتر نشده که افزایش هم پیدا کرده است ، دلیل چیست ، چرا هر اتفاقی و هر مدیریتی در کشور انگلیس اتفاق می افتاد دقیقا همان مسایل در ایران جاری و کاملا واضح مشخص میگردد ، حتما سیستمها و تکنولوژی ویروس همگرایی دارند ولی جالب توجه می‌باشد که افراد و پرسنل اجرایی همدیگر را تکذیب و از لحاظ عقاید کاملا در جهت مخالف با همدیگر می‌باشند . دقیقا همین فساد و همین آمار فاجعه امیز از قتل ، چاقو کشی ، افزایش جرم و جنایت در انگلیس نمود می‌باشد انهم با پیشرفته ترین و مجهزترین سیستم های کنترل و دوربینهای که کل کشور را پوشش میدهد . واقعا جالبه .
  2
  1
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.