ماشین الکتریکی که دردسر شارژ کردن ندارد

سایون اولین محصول کارخانه آلمانی سونو موتورز استبی بی سی :یک شرکت نوپای آلمانی دو سال دیگر ماشین الکتریکی به بازار عرضه می‌کند که باتری‌هایش با انرژی خورشید شارژ می‌شود. سونو موتورز می‌گوید هدفش کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و رفع موانعی است که باعث می‌شود مردم ماشین الکتریکی نخرند.

سونو موتورز پنج سال پیش تاسیس شد. لورین هان، یکی از بنیانگذاران این شرکت می‌گوید مردم به خاطر قیمت گران و نداشتن امکان شارژ در خانه، سراغ ماشین‌های الکتریکی نمی‌روند و محصول این شرکت که نامش سایون است پاسخی برای این دو مشکل است.
بدنه سایون با سلول‌های خورشیدی پوشانده شده استسایون با هر بار شارژ تا ۳۰۵ کیلومتر حرکت می‌کند. بدنه ماشین با ۲۴۸ سلول خورشیدی پوشانده شده که باتری‌ها را شارژ می‌کند. انرژی که از خورشید گرفته می‌شود به طور متوسط هر هفته تا حداکثر ۲۴۵ کیلومتر به برد ماشین اضافه می‌کند. از الکتریسیته ذخیره شده در باتری‌ می‌توان برای نیرو دادن به وسایل الکتریکی یا ماشین‌های الکتریکی دیگر هم استفاده کرد.

قیمت پایه سایون ۲۵ هزار و ۵۰۰ یورو (حدود ۳۰ هزار دلار) است. سونو موتورز نمایندگی فروش ندارد و ماشین‌هایش را بی‌واسطه در اینترنت به مشتری می‌فروشد. این شرکت همچنین ویدیوهایی آموزشی منتشر خواهد کرد که مالکان سایون می‌توانند با تماشای آنها سرویس‌ و نگهداری ماشین را یاد بگیرند.

خریداران سونو موتورز می‌توانند هنگامی که از ماشین استفاده نمی‌کنند آن را برای مدتی اجاره دهند. این کار با برنامه‌ای در تلفن همراه مشتری مدیریت می‌شود. این برنامه همچنین با دریافت مقصد راننده به کسانی که این برنامه را دارند اطلاع می‌دهد تا اگر مسیرشان مشترک است با یک ماشین بروند. یه این ترتیب مصرف انرژی و آلودگی هوا کاهش می‌یابد و ترافیک سبک‌تر خواهد شد.
در سایون برای تهویه هوا از خزه‌ ایسلندی استفاده می‌شوداتاق ماشین بسیار ساده، اما به اکثر امکانات امروزی مجهز است. روی داشبورد و در محفظه‌ای شیشه‌ای خزه ایسلندی گذاشته شده است. طراحان ماشین می‌گویند این خزه‌ها علاوه بر تاکید بر هدف کارخانه برای حفظ محیط زیست، هوای ماشین را هم تصفیه می‌کند.

سونو موتورز برای یکدست کردن روند تولید امکان انتخاب زیادی برای تغییر ماشین به مشتری نمی‌دهد. مشتریان حتی رنگ را هم نمی‌توانند انتخاب کنند و همه ماشین‌ها با رنگ سیاه ساخته می‌شود.

ماشین‌ها در کارخانه‌ای در سوئد تولید خواهد شد. سونو موتورز می‌گوید تا کنون سیزده‌ هزار سفارش در اروپا دریافت کرده و می‌خواهد به زودی ماشین را در آمریکا هم عرضه کند.
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل
  چه به روز جوانان ایرانی آوردند که یک لات بی هویت شده الگوی آنها..!!! این یورش بخاطرتماشای کنسرت نیست چراکه ازاصل فردخواننده جایگاه وردیفی درمیان خوانندگان صاحب سبک ندارد، بلکه بدلیل رویکرد جوان ایرانی به سمت پوچی وبی قیدی است. درواقع آنچه که تتلو آنرا ارائه میکند خواستگاهش درمیان پسران ودخترانی است که جامعه هیچ جایگزین وتسکینی برای تخلیه هیجانات آنان ارائه نداده وطبیعی است که به کنسرت چنین هرزه ای پناه برده اند. تتلو خودش هم بخوبی میداند که بلیط چه روضه ای را فروخته! فقط آنچه که معلوم نیست سرنوشت جوان ایرانی است......
  0
  0
  شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.