واکنش خامنه ای به تنش های میان ایران و آذربایجان

فرارو نوشت:  فرمانده معظم کل قوا صبح یکشنبه در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام حسین (ع)، این نیروهای پرافتخار را «قلعه مستحکم امنیت ملت سربلند ایران و میهن مقتدر و عزیز» خواندند و افزودند: دخالت بیگانگان در منطقه مایه اختلاف و خسارت است و همه مسائل و حوادث باید بدون دخالت بیگانه و با الگوپذیری کشورهای منطقه از اقتدار و عقلانیت ایران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی حل شود.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز امیدواری برای توفیق دانش‌آموختگان و ارتقای جوانان نیروهای مسلح در مکتب و دانشگاه حسینی، به ملت ایران به‌خاطر داشتن جوانان مؤمن، صالح، شجاع و دارای عزم و بصیرت تبریک گفتند و افزودند: فرماندهان عزیزی که جوانان میهن را اینگونه تربیت می‌کنند، شایسته افتخار و تقدیرند.
 
فرمانده کل قوا با اشاره به تحقق فرموده امیرمؤمنان درباره نیروهای مسلح افزودند: به فضل الهی، نیروهای مسلح ایران امروز به معنای واقعی کلمه سپر دفاعی ملت و کشور در مقابل تهدیدهای سخت دشمنان بیرونی و درونی هستند.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سربازی ملت ایران را موجب سرافرازی و عزت دانستند و گفتند: آمادگی برای دفاع از ملت ایران و هویت اسلامی، ملی و انقلابی کشور افتخار بزرگ نیروهای مسلح است.
 
ایشان امنیت را زیرساخت اساسی همه فعالیت‌های ضروری برای پیشرفت کشور برشمردند و با مهم خواندن تحقق امنیت کشور بدون تکیه بر بیگانگان افزودند: این مسئله البته برای ملت ایران عادی است اما کشورهای مختلف حتی کشورهای اروپایی از این مشکل رنج می‌برند.
 
ایشان به بگو مگوهای اخیر اروپا و آمریکا اشاره کردند و گفتند: برخی اروپایی‌ها، اقدام آمریکا را خنجر از پشت خواندند و به نوعی گفتند اروپا باید بدون اتکا به ناتو و در واقع به آمریکا، مستقلاً امنیت خود را تأمین کند.
 
رهبر انقلاب افزودند: وقتی کشورهای اروپایی به علت اتکاء به آمریکا، یعنی کشوری که با اروپا مخالف هم نیست در تحقق امنیت پایدار احساس کمبود می‌کنند، حساب کشورهای دیگر که نیروهای مسلح خود را تحت کنترل آمریکا و دیگر بیگانگان قرار داده‌اند، مشخص است.
 
فرمانده کل قوا، تأمین امنیت با تکیه بر دیگران را فقط یک توهم خواندند و گفتند: کسانی که به این توهم دچارند سیلی آن را به‌زودی خواهند خورد چرا که دخالت مستقیم یا غیرمستقیم بیگانگان در امنیت و جنگ و صلح هر کشوری، فاجعه‌ای مصیبت‌بار است.
 
ایشان با تجلیل از اقتدار و سربلندی نیروهای مسلح در آزمایش‌های بسیار مهم و دشوار به ویژه جنگ تحمیلی ۸ ساله گفتند: اقتدار نیروهای مسلح به مسائلی نظیر آموزش‌ها، ابتکارات و پیشرفت‌های علمی، تجهیزات و انضباط سازمانی وابسته است اما مهمترین عامل اقتدار نیروهای مسلح، روحیه، معنویت و مسائل دینی و اخلاقی است.
 
رهبر انقلاب اسلامی، خروج ارتش مجهز و بدون روحیه اخلاقی و معنوی آمریکا از افغانستان را نمونه‌ای از نتایج اقتدار ظاهری و نه واقعی خواندند و گفتند: آمریکایی‌ها ۲۰ سال قبل برای سرنگونی طالبان به افغانستان لشکرکشی کردند و در این اشغالگری طولانی‌مدت، کشتار و جنایت و خسارات فراوانی به بار آوردند اما بعد از این همه هزینه مادی و انسانی، حکومت را به طالبان دادند و خارج شدند که این واقعیت برای همه کشورها درس‌آموز است.
 
فرمانده کل قوا، اوضاع ارتش آمریکا هنگام خروج از افغانستان را نشان‌دهنده ماهیت واقعی این ارتش دانستند و گفتند: آن تصاویر هالیوودی از ارتش آمریکا و کشورهای امثال او، فقط نمایش است چرا که ماهیت واقعی آنها همین است که در افغانستان دیده شد.
 
رهبر انقلاب، نفرت مردم شرق آسیا از ارتش آمریکا را یادآور شدند و گفتند: آمریکایی‌ها هر جا دخالت کنند، منفور ملت‌ها هستند.
 
فرمانده کل قوا، حضور نظامی بیگانگان در منطقه را نیز مایه اختلاف و خسارت و ویرانی برشمردند و تأکید کردند: صلاح منطقه در این است که همه کشورها از ارتشی مستقل و متکی به ملت خود و هم‌افزا با ارتش‌های همسایگان برخوردار باشند.
 
رهبر انقلاب افزودند: ارتش‌های منطقه می‌توانند امنیت منطقه را تأمین کنند و نباید اجازه دهند که ارتش‌های بیگانه برای حفظ منافع خود، دخالت یا حضور نظامی داشته باشند.
 
فرمانده کل قوا افزودند: حوادثی که در شمال‌غرب ایران، در برخی کشورهای همسایه در جریان است باید با همین منطق پرهیز از دادن مجوز حضور بیگانگان حل شود.
 
ایشان گفتند: نیروهای مسلح کشور عزیز ما همواره با اقتدار همراه با عقلانیت عمل می‌کنند و این عقلانیت باید الگویی برای دیگر کشورها و عامل حل مسائل موجود باشد و همه بدانند که اگر کسی برای برادران خود چاه بکَند اول خودش در چاه می‌افتد.
+32
رأی دهید
-92

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  پاچه خواری دراین حد باید درکتاب گینس ثبت بشه. کمی دقت کنید از اول تا اخر شروع هرخط :فرمانده معظم کل قوا/حضرت آیت‌الله خامنه‌ای/فرمانده کل قوا/حضرت آیت‌الله/ایشان/رهبر انقلاب افزودند/فرمانده کل قوا/رهبر انقلاب اسلامی/فرمانده کل قوا/رهبر انقلاب/فرمانده کل قوا/رهبر انقلاب افزودند/فرمانده کل قوا افزودند/ایشان گفتند.
  9
  108
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  اون عبا وعمامه ات هم از بیگانه است،یه بیل نمی تونی بسازین.ملت هم مثل خودت،.البته همه دکترومهندس و خارج .چون کمبوددارن، شمابراشون دانشگاه بزن ،شده ابرقو هم دکتری بگیرن اما هنوزیه خبر فیک نمیتونن تشخیص بدن.
  12
  87
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  آفرین آفرین بزن بک و پوز این کشور جعلی و اردوغان ترک بهم بزنید و أذربیجان به إیران ملحق کنید الان چنتا احمق میان و میگن به من مزدور اگر ایران دوستی لقب اش مزدور است من یک مزدور هستم
  67
  92
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  چیزی که مهم بود،سهم ایران از دریای کاسپین بود که دادن رفت و همه خفه خون گرفتن این موشک درکردن و تیپ ولشکر عاشورا و ....خوریهای سپاهیان .... و گنده گ..ها همش ... بازی هست،رژیمی که مفت مفت ایران رو میبخشه این آروغهای میهن پرستانه وتمامیت ارضیش هم مثل خودش فیک و دوزاری هست..
  8
  83
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Hamburg - هامبورگ، آلمان

  علی گدا بار دیگر به ما یادآور شد که برای اداره توالت پارک هم شایسته نمیباشد چه رسد هدایت کشور ایران. آدم زبون و جاه طلب و متوهم. براستی اگر شورش ۵۷ نمیشد علی شیره ای چه شغلی داشت؟ مملکت را لقمه لقمه کرد و یک سری از فامیل و هم کیشان را سر سفره نشانده و مشغول خوردن و چپاول میهن مان هستند. ظلم پایدار نمیماند و امیدوارم خامنه ای تا زمان دادرسی در دادگاه هنوز وجود منحوسش روی خاک باشد تا مجازات خود را در دادگه و پیشگاه مردم نظاره کند.
  13
  77
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  تنها دستاورد اخوتدها از قدرت نمایی در مرز اذربایجان سه تا افتابه رنگی بود.نه اسراییل از اونجا رفت و نه اذربایجان سیاستش را تغییر داد.
  42
  35
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  مارشال زرد - وپرتال، آلمان

  مثل اینکه مردک یادش رفته تاج و تختش را در سایه حمایت و تکیه بر روسیه و چین تونسته تا به حال نگه داره. از زمان رهبر شدنش تا به حال وجودشو نداشته با یک خبرنگار مستقل و یا حتى خبرنگار صدا وسیما مصاحبه انجام بده و رو در روى سوالات گوناگون قرار بگیره. هر چند وقت یکبار مشاورانش یک سرى حرفهاى شعارگونه براش مینویسند و این هم میاد قرقره میکنه.تو اگر مرد هستى اجازه بده ملت خودت هم عین خودت تریبون داشته باشند و حرف دلشون را بزنند. اینکه آذربایجان امنیت خودشو چه جورى تامین میکنه حاشیه ایى بیش نیست و مشکل اصلى تو برقرارى امنیت شغلى و رفاهى و تضمین آزادیهاى مردم خودت هستش که البته ناتوانى و با بیان این مسائل حاشیه ایى سعى در منحرف کردن افکار عمومى داخل ایران را دارى و خودت هم میدونى در خارج از ایران براى این حرفهاى عارى از منطقت کسى حتى سرش را هم تکان نمیدهد.
  5
  40
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::dannni - سوئد، سوئد::]. اگر مزدور می‌‌نامند. نه به خاطر این تنش است. چون وطن دوستی‌ جعلی‌ را به اسم وطن فروشی به ما می‌‌فروشید......که دست به دامن چیزی زده. که ۴۲ سال با آن می‌‌جنگید و خواهان نابودی آن هستید. به خاطر ....سوخته یک عرب در ۱۵۰۰ سال پیش. همه دست شما را خوانده. شما اگر ایرانی‌ بودید. در تخت جمشید را نمی‌‌بستید.و دیدار مردم را مجازات نمی‌‌کردید. شیرین و فرهاد آتش نمی‌‌زدید. مزار فردوسی را با بلدزر خراب نمی‌‌کردید. هر چه ربط به ایران. ایرانی‌. زبان فرهنگ. و ادب ایرانی‌ است. ممنوع نمی‌‌کردید.با تانک روی جوان ایرانی‌ نمی‌‌رفتید. چون فقط تشنه است.به مملکت چوب حراج نمی‌‌زدید. و مجانی به روس و چین هدیه نمی‌‌دادید. پادو و غلام حلقه به دوش پوتین نبودید. "سخن من نیست. سخن خودتان است". این خالی‌ بندی با وطن دیگر خریدار ندارد. حالا بدو برو پیش. سروان و بسیج سایبری و گریه کن. نمی‌‌شه. کسی‌ گوش نمیده. بقیه برادران را بیار توی سایت. منفی بدن.یا علی‌ مدد .همه با هم
  60
  28
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Karkas1 - ایران، ایران
  جاوید شاه ولی یه تار مو خامنه‌ای به کل اوپوزیسیون دیبا پرست ارزش داره. همین رضا دیبا پارسال بود رفته بود سفارت جمهوری جعلی باکو برای تبریک سالگرد استقلال ش، کی شما می خواهید بفهمید"پسر کو ندارد نشان از پدر"
  18
  33
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Karkas1 - ایران، ایران::]. رفتن به سفارت باکو هزار شرف به این داره که به خاطر اعتراض به قیمت بنزین، تو یه هفته ۱۵۰۰ نفر از ایرانی ها رو به خاک و خون نکشی و هواپیمایی که کلی ایرانی داخلش بودن رو با موشک خودی نزنی!!
  11
  7
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Karkas1 - ایران، ایران
  [::Reza9118 - شهرکرد، ایران::]. آمار را هم پمپ .....و مریم لچک دادند بیرون؟
  1
  4
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Karkas1 - ایران، ایران::]. نه آمار رو خامنه ای مفعول داده بیرون!
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.