بازداشت ۸ دستفروش کتاب در تهران به اتهام عرضه کتب غیرمجاز و «آثاری درباره سلطنت‌طلب‌ها»

 دستفروشان کتاب در تهران. آرشیوصدای آمریکا :پلیس امنیت ایران هشت دستفروش کتاب را در خیابان انقلاب تهران بازداشت و کتاب‌های آن ها را توقیف کرد.

خبرگزاری کتاب، روز شنبه ۱۰مهر، دلیل بازداشت ها را فروش «تعداد زیادی کتاب قاچاق و ممنوعه شامل آثاری درباره سلطنت طلب ها» عنوان کرد.

خیابان انقلاب از مراکز اصلی تهیه، فروش و توزیع کتاب در ایران است و برخی از خریداران کتاب برای یافتن آثار مورد نظر خود که فاقد مجوز رسمی چاپ و انتشار است، به دستفروشان کتاب در این خیابان مراجعه می‌کنند.

بازداشت هشت کتابفروش به دلیل فروش آثاری با مضامین پادشاهی‌خواهی در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته مدعی بوده‌اند گفتمان پادشاهی‌خواهی در ایران طرفداران خود را از دست داده است.

افزون بر این، نهادهای متعدد فرهنگی، از جمله صدا و سیمای دولتی، با استفاده از بودجه‌های کلان در تمام مدت این چند دهه سرگرم تهیه و پخش برنامه‌های تبلیغاتی علیه پادشاهی‌خواهی و به ویژه پادشاهان دودمان پهلوی بوده‌اند.

با این حال، در سال های اخیر، معترضان در مناطق مختلف ایران هر گاه که در انتقاد از عملکرد جمهوری اسلامی فرصت اعتراض خیابانی یافته‌اند شعارهایی را در حمایت از خاندان پهلوی و احیای پادشاهی سر داده‌اند.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.