مُد جدید در ایران : عکاسی حرفه ای از واکسن زدن

تب تند عکاسی از لحظه تزریق واکسن کرونا برخی را به فکر درآمدزایی انداخته است.

اما به نظر می‌رسد حالا که نوبت به جوان‌ها و نوجوان‌ها برای تزریق واکسن رسیده برخی از تب تند عکس گرفتن از لحظه تزریق واکسن هم می‌خواهند پول در بیاورند و شاهد تبلیغات عجیب و غریبی در این زمینه هستیم. امروز ضمن بررسی این پدیده و صحبت با یکی از مدیران این آتلیه‌ها از نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی، در این باره نوشته ایم.
پکیج عکاسی واکسیناسیوناگر اهل اینستاگرام باشید، حتما تبلیغ‌های عکاسی از واکسیناسیون را دیده اید. نوع پکیج‌ها و قیمت‌ها متفاوت است، اما در یکی از این آگهی‌ها آمده است که آن‌ها برای ۵ دقیقه فیلم از لحظه خروج از منزل تا بعد از تزریق به همراه مصاحبه بعد از تزریق و همچنین فیلم برداری هوایی از ورود به مرکز واکسیناسیون و خروج به علاوه ۱۰ برگ آلبوم و دو شاسی ۳۰×۴۰ از درخواست کننده‌ها چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرند. البته در برخی دیگر از آگهی‌ها این مبلغ تا ۲۰ میلیون هم دیده می‌شود.
مدی برای ۱۵ تا ۳۲ ساله ها!
برای این که از چگونگی ماجرا آگاه شویم، با یکی از این آتلیه‌ها تماس گرفتیم. نکته جالب این بود که این آتلیه اعلام کرد که تا آخر هفته وقتش پر است و باید برای هفته آینده وقت بدهد. مدیر این آتلیه که دوست نداشت نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت: «بیشتر افراد ۱۵ تا ۳۲ سال مشتری ما هستند و این اتفاق به نوعی بین آن‌ها مد شده و دوست دارند از این لحظه خاطره‌ای برای خود ثبت کنند.»او درباره گرانی این پکیج‌ها نسبت به عکس‌های آتلیه‌ای هم می‌گوید: «درست است که تصویر برداری آتلیه قیمت کمتری نسبت به این پکیج دارد، اما در این پکیج ما تصویربرداری هوایی و همزمانی حضور دو عکاس را داریم که در عکاسی آتلیه این مزایا را نداریم.» او همچنین به این موضوع اشاره کرد که برای عکاسی، با مراکز واکسیناسیون خاصی هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند و مشتریان باید به همان مراکزی که آتلیه می‌گوید برای تزریق واکسن مراجعه کنند.
واکنش کاربران
کاربران شبکه‌های اجتماعی هم به این اتفاق که به نظر می‌رسد در حال فراگیر شدن است، واکنش نشان دادند که برخی از آن‌ها را در ادامه می‌خوانید.

من جایی که رفته بودم واکسن بزنم این قدری آدما از لحظه واکسن زدن شون عکس گرفته بودن که پای هر کانتر زده بود: عکاسی اکیدا ممنوع!

من جلوی یه مرکز واکسیناسیون دیدم یه آگهی زدن که روش نوشته بود: «عکاسی از مجالس واکسیناسیون پذیرفته می‌شود.»

واکسیناسیون محدوده سنی ١۵-٣٠ سال رو عوض بیمارستان باید تو آتلیه‌های عکاسی انجام بدن.

این کرونا کاری کرد که ژانر عکس از واکسن هم به ژانر‌های عکاسی اضافه شد و احتمالا از این به بعد برای واکسیناسیون بچه هم باید عکاس خبر کنیم!
+7
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اسلام به جز نسل استفراغ نمیتونه تربیت کنه. چه عرزشی هاش، چه اونهایی که به خاطر محدودیت ها به چه ارزشهای پوچی رو میارن.
  9
  68
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران

  نمیدونم چه کلمه مناسبی برای اکثریت هم وطنانم به کار ببرم شما هم کمک کنید , متوهم, خودشیفته , مهرطلب , بیغیرت, غرق در ادا و اصول ,نان به نرخ روزخور, خلافکار, پاچه خوار , ماله کش, تجمل طلب, دل خوش به وعده و وعید , منتظر معجزه , و و و . تا کی تا کجا به چه قیمت؟ تا آخوند کفن نشود این وطن ,وطن نشود
  9
  76
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  مملکتی که کلا اختیار عقل و جان و مالشو بده به آخوند جماعت و منتظر ظهور عاقا باشه کارهایی از این دست خیلیم عادیه!..
  3
  36
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  chrisronaldocr7 - مسکو، روسیه
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. آقاحمید نمی خوادکلاس درس جامعه شناسی برامون بذاری ماهم محصلت نیستیم.تربیت آدم اول توخونواده انجام میشه بعدش هم الان یه بچه دهساله هم گوشی دستشه خوب اولین کارش باهاش چیه؟ عکس گرفتن ازخودش.الان تواینستا بری آدم نیست عکس و فیلم نذاشته باشه از دهساله بگیر بروتاهشتادساله تازه من فکرمیکردم ایران اینطوریه الان خارجم همینطوریه رفتیم بیرون کرسی چرخ بزنیم حتا یکنفرم سرش بسمت روبرو نبود همه سرشون توگوشی
  17
  4
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  chrisronaldocr7 - مسکو، روسیه
  [::mitra55 - تهران ، ایران::]. [::mitra55 - تهران ، ایران::]. اتفاقا تاشماها زنده ای اون وطنی که براش سینه میزنی همونطوری دربو داغون می مونه اگه شمادایناسورها که وطنرو به اینوضع رسوندین منقرظ شین میشه امییدوارشد.
  13
  3
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::chrisronaldocr7 - مسکو، روسیه::]. تو نخون. به درک.
  2
  2
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::chrisronaldocr7 - مسکو، . تو اول برو دیکته یاد بگیر بابا "منقرظ"!!!! شما ..ها که نونتون از این بساط هست باید برین گم شین از اون مملکت. برو همون قبری که توش منقرض رو منقرظ مینویسن بعد ادعاشون هم اونجای خر رو پاره میکنه.
  2
  2
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Yasharrr2232 - استانبول، ترکیه
  عکس اول فکر میکنم با رتیل نسبتی داشته باشه !
  1
  2
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان
  من تو شهر خودمون در انگلیس رفتم واکسن بزنم. خانم نرس پرسید کجایی هستی. گفتم ایرانی. گفت نمیخوای عکس بگیری از واکسن زدنت. گفتم واکسن زدن که عکس گرفتن نداره. گفت اخه اکثر ایرانیها از من اجازه میخوان عکس بگیرن. گفتم اونا کسایی هستند که از هر وعده غذا که میخورند هم عکس و فیلم میذارن.
  0
  0
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.