آذربایجان راننده‌های ایرانی بازداشت شده را به باکو منتقل کرد

 تصویر آرشیوی استمحمد جواد هدایتی، مدیر ارشد سازمان راهداری ایران، گفته است دو راننده ایرانی که توسط دولت آذربایجان بازداشت شده بودند، «به باکو منتقل شده‌اند».

او در گفت‌وگویی که روز شنبه، ۱۰ مهر، در خبرگزاری مهر منتشر شده است، گفته است راننده‌های ایرانی در مناطقی بازداشت شدند که دولت آذربایجان «ممنوعیت یا محدودیت تردد» اعمال کرده بود.

آقای هدایتی با اشاره به اینکه دولت آذربایجان از رانندگانی ایرانی ۱۳۰ دلار عوارض می‌گیرد، گفته است این عوارض «با توافقنامه‌های موجود میان دو کشور در تعارض» نیست ولی «چون این مسیر کوتاه است، رقم اخذ شده، بسیار سنگین است».

خبر بازداشت دو راننده ایرانی هفته گذشته منتشر شد و علیرغم درخواست وزارت خارجه ایران برای آزادی آنها، الشاد حاجی‌یف، از مقامات وزارت کشور آذربایجان، در گفتگو با شبکه «آی تی‌وی» این کشور گفت این دو راننده از طریق خاک ارمنستان و به صورت غیرقانونی به اراضی آذربایجان در قره‌باغ کوهستانی (خان‌کندی) وارد شده و هنگام بازگشت به ایران متوقف شده‌اند و طبق قوانین جمهوری آذربایجان با آنها برخورد خواهد شد.

هم اکنون بخش اعظمی از صادرات ایران به ارمنستان از طریق جادهگؤروش‌-قاپان انجام می‌شود که هفت کیلومتر آن از مناطق آزاد شده آذربایجان در قره‌باغ کوهستانی عبور می‌کند و عوارض جدید، هزینه حمل و نقل کالا به ارمنستان را افزایش می‌دهد.

روابط ایران و آذربایجان در روزهای اخیر دچار تنش شده است و اقدام ایران برای برگزاری رزمایش در جوار مرز با جمهوری آذربایجان، با واکنش منفی رئیس جمهور این کشور مواجه شده است.
+3
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  میگم علی خرطوم ببرتشون خونه خودش .جاشون امن تر و راحت تره.
  2
  31
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Karkas1 - ایران، ایران

  امیدوارم با فتح باکو آزاد شوند
  6
  44
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  آنها با استفاده از یک پلاک ارمنی به قره باغ مواد ممنوعه از طرف ایران حمل کردند و در بازگشت توسط سربازان آذربایجان دستگیر شدند. این حق کاملا طبیعی آنها است اگر غیر فانونی وارد خاک کشور دیگر شوی و مواد ممنوعه برای دشمن آنها حمل کنی برای گل و شیرینی نمی آورند.همه این بازی ها توافق بین آذرابیجان و ارمنستان و ترکیه است که داره اتفاق می افتد و یک صلح در منطقه ایجاد خواهد شد و اقتصاد همه آنها شکوفا خواهد شد و ارمنستان از وابستگی به ایران و روسیه نجات پیدا خواهد کرد و این است که ایران از آن وحشت دارد
  24
  6
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.