والدین نوزاد ۱۶ روزه افغان که در فرودگاه کابل به سرباز آمریکایی سپرده شد، در آریزونا زندگی می‌کنند

لحظه گرفتن نوزاد دختر ۱۶ روزه افغانستان توسط سرباز آمریکایی در ۱۹ آگوست در فرودگاه کابلبی بی سی :والدین دختر ۱۶ روزه‌ای که در فرودگاه کابل در هنگام تخلیه توسط سرباز آمریکایی بالای دیوار از میان ازدحام جمعیت گرفته شد و ویدیوی کوتاه آن در رسانه‌ها خبرساز شد، حالا در فونیکس ایالت آریزونا به سر می‌برند.

این ویدیو در روز ۱۹ آگوست، چهار روز پس از تسلط طالبان بر کابل در رسانه‌ها به صورت گسترده بازنشر شد.

ازدحام جمعیت در اطراف فرودگاه کابل و احتمال حملات گروه دولت اسلامی – داعش روند پر خطر و اضطراب را حاکم کرده بود. ویدیوی این نوزاد دختر یکی از تصاویری بود که بازتاب گسترده خبری در رسانه‌های بین‌المللی یافت.

پدر این دختر به شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا گفت: "آن روز که دخترم را به یک فرد کاملا بیگانه سپردم، تنها چیزی که مطمئن بودم این بود که او یک تفنگدار آمریکایی است و دخترم خوب خواهد بود."

این مرد افغان نام دخترش را که حالا هشت هفته شده، لیا گذاشته و می‌گوید در نظر دارد که نام این سرباز آمریکایی را نیز به نام دخترش اضافه کند.
نوزاد دختر افغان در آغوش سرباز آمریکایی در فرودگاه کابلاو در آن زمان به عنوان مترجم و مشاور فرهنگی همراه با نیروهای آمریکایی در داخل فرودگاه کابل کار می‌کرد، گفته که نه‌تنها در زمان تولد دخترش نتوانست حضور داشته باشد بلکه تنها دو دقیقه دخترش را دیده و به سرباز دیگر آمریکایی سپرده است تا خودش متوجه خروج همسرش باشد.

حدود شش هزار سرباز آمریکایی و یک هزار سرباز بریتانیایی و شمار دیگری از کشورها پس از ورود طالبان به کابل در ۱۵ آگوست تا نیمه شب ۳۰ آگوست توانستند بیش از ۱۲۴ هزار تن از شهروندان غربی، مترجمان و همکاران محلی نیروهای خود و شماری از مقام‌های دولت پیشین را از طریق فرودگاه کابل تخلیه کنند.
+21
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.