انفجار در مرکز مخفی موشک های بالستیک سپاه پاسداران در غرب تهران

بی بی سی :یک شرکت خدمات اطلاعاتی ماهواره‌ای عکس‌هایی منتشر کرده که می‌گوید آثار انفجار در یک "پایگاه موشکی مخفی سپاه پاسداران" در غرب تهران را نشان می‌دهد.

مؤسسه "ایمج سَت اینتل" گفته که این حادثه روز دوشنبه این هفته در پایگاه گروه صنعتی شهید همت اتفاق افتاد.

سپاه پاسداران روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر - ۵ مهر - گفته بود که بر اثر آتش‌‌سوزی در انبار یک مرکز تحقیقاتی‌اش در غرب تهران، عده‌ای زخمی شدند که دو نفر از آنها بعدا جان باختند. آن دو نفر کارکنان سپاه معرفی شدند.

به گفته سپاه آن آتش‌سوزی در "انبار یکی از مراکز تحقیقات خودکفایی سپاه در غرب تهران" رخ داد.

سپاه علت و مکان دقیق این حادثه را اعلام نکرد.
حوادث مشکوکی که در مراکز نظامی یا هسته‌ای جمهوری اسلامی یا برای افراد مرتبط با آن رخ می‌دهد، همواره احتمال وقوع نوعی حمله یا خرابکاری عمدی به ویژه از سوی اسرائیل را به میان می‌آورد، به ویژه اگر اطلاع‌رسانی درباره حادثه به صورت ناقص یا با ابهام انجام شود.
سازمان جهاد خودکفایی سپاه یکی از مراکزی است که در توسعه تجهیزات نظامی به ویژه برنامه موشکی ایران نقش فعالی دارد.

یکی از مرگبارترین انفجارها در ارتباط با این سازمان حدود ده سال پیش در زاغه مهمات سپاه در منطقه ملارد کرج رخ داد که حسن تهرانی مقدم، رئیس وقت سازمان جهاد خودکفایی که با عنوان "پدر موشکی" ایران شناخته می‌شد در آن کشته شد.

برنامه موشک های بالستیک ایران در کنار فعالیت‌های هسته‌ای از مهم‌ترین نقاط اختلاف میان جمهوری اسلامی و قدرت‌های غربی است و اسرائیل هم بارها گفته است که به فعالیت علیه این برنامه‌ها ادامه می‌دهد.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در اولین روزهای به قدرت رسیدن به روشنی تهدید کرد که اسرائیل به حملات خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد، سیاستی که در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو با شدت دنبال می‌شد و گفته می‌شود چندین مورد حمله مخرب به مراکز و تاسیسات هسته‌ای و همچنین ترور محسن فخری‌زاده، از چهره‌های پشت پرده این برنامه در جهت همین سیاست‌ها بود.
+92
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  😅😅😀😀 فقط همین
  8
  44
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  احتمالا چند نفر از همه جا بیخبر را به بهانه همکاری با صهیونیزم اعدام میکنند.
  5
  53
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند

  ایران در یک پیچ تاریخی بسیار مهمی قرار داره، دل هیچ کشور بیگانه‌ای به حال ما نسوخته، همشون آرزوی تجزیه و نابودی ایران را دارند. چرا که ایران در طول تاریخ نقش مهمی در تحولات جهانی و منطقه‌ای داشته صرف نظر از نوع حکومتش. متاسفانه در داخل و خارج از ایران از یک حکومت ملی می‌ترسند. تنها وطن پرستی ایران را نجات میدهد، مردم باید خودشان این رژیم فاسد رو کنار بزنند، نه بیگانگان که چشم طمع به خاک ایران زمین دارند. ایران در خطر هست، الان دیگه اسراییل عربها ترکها پاکستانی‌ها آذربایجان همه عامل تهدید ایران شده اند ویرای ضربه زدن به ایران متحد شده اند،
  9
  76
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  این سپاهی ها نمیتونن نقاط حساس داخل ایران رو نگه دارند و یه روز میان اسناد هسته ای رو بار خاور میزنن میبرن و یه روز هم زیرساخت های موشکی رو نابود میکنن، اونوقت یه عده ساده لوح فکر میکنن در زمان حمله به ایران (البته امیدوارم هیچوقت چنین اتفاقی نیوفته)، این احمقا میتونن از مملکت دفاع کنن و حتی یه عده هم میگن بریم به آذربایجان حمله کنیم و اونجا رو تصرف کنیم! سپاه یه ارگانی هستش که جز کشتن مردم داخل ایران و مخالفانش تو خارج از کشور و کارهای تروریستی هیچ کاری از دستش برنمیاد و الکی گنده اش کردن.
  1
  43
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  ایران دشمن ندارد. دولت ایران دشمن تراشی می‌‌کند.آن‌ها هم که دوست.دوست نیستند. دوست دلاری هستند. مزدران شیخ علی‌ را. از عراق.لبنان.یمن. بیرون کشید.در زندگی‌ همسایگان دخالت نکنیم. مدام فتنه در منطقه ایجاد نکنیم.۴۰۰۰ هزار کیلومتر به دور از مرز ایران در کنار اسراهیل دنبال چه هستیم؟ با دادن گونی دلار به این و آن. کسی‌ ابر قدرت نمی‌‌شود.اگر ممکن. امروز هر کشور عربی‌ یک ابر قدرت بود. و از همه مهمتر تجربه سال ۵۷ . دیدیم که ملی‌ گرا‌ها .از کجا سر در آوردند.ملی‌ گراهی اینجوری. همان آخوند است. فقط عمامه ندارد.اگر چپی ها.ملی‌ مذهبی‌ها مرتب فتنه ایجاد نکند. چادر بر سر تا دامن کوتاه خود را پنهان.و در جلوی سفارت ایران صف برای دادن ری نبندند. راه حل هم وجود دارد.فریاد هزاران جوان .در ایران رضا شاه روحت شاد. به همه ما نشان داد.و به اشتباه تاریخ خود سال‌ها پی برده. ما هستیم.که گوش شنوا نداریم. روحت شاد رضا شاه. باز گشت به گذشته هم نیست. در اروپای شرق دیدیم.فقط باید دست از لجبازی بر داشت. و کوشش این اشتباه تاریخی را .هنوز به اسم انقلاب نفروشیم.برای آینده .باید منصفانه با گذشته تصفیه حساب کرد. حاضرید ؟
  7
  36
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انگاه مسئولا" نظام اخوندی ادعا میکنند که امنیت را در داخل کشور حفظ کردیم , جانوران رژیم پست اخوندی اول باید امنیت جان نظامیانتان و انبار مهمات و موشکهای جنگیتان حفظ باشد چون اگر جان نظامیتان و انبارهای پراز مهمات و موشکهای جنگیتان در امنیت نباشند جان مردم عادی کوچه و بازار هم در امن نیست !
  0
  12
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان. استاد واقعا شما فکر میکنی که ایران دشمن ندارد؟ یک جایی از ساده لوحی باید دست برداشت! گمونم اینجا همون جاست! . ایران دوست ندارد. دشمن تا دلت بخواهد هست. از آخوند بیسواد و بی لیاقت حاکم بر ایران که به قول شما گونی دلار را می‌دهد به ۴۰۰۰ کیلومتر به آنطرفتر تا خارجی‌های کت و شلوار پوش جنتلمن! . متاسفانه ساده لوحی تا جایی است که فکر می‌کنند اگر ایران تسلیم شد ماجرا تمام است! . آخوند دوست ما و ایران نیست،درست، اما لطفا شما یک پفیوزی را معرفی کنید که دوست ایران باشد! شاید ما واقعا کوریم و نمی‌بینیم!
  3
  11
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. تورکها اصالت نیمی از ایران رو تشکیل دادن و الباقی همه مهاجران افغانستان پاکستان و عراق هستید پس نگو تورکها چشم به ایران دارن. تمام تمدنهای کهن و حکومتهای تاریخ این سرزمین بجز یکی دوتا حکومت مثل یهودی هخامنشی یا ترکیبی تورک-فارس ساسانی شما حاکمیتی در ایران نداشتید. پس هارت و پورت نکن. همین الانش ایران به خاطر وجود تورکها اسمش ایرانه والا میشد فارسستان و بلاد خراسان. در بدترین اوضاعتون هم هارت و پورت .... میزنید. بدبختهای متوهم
  25
  5
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. انقدر عقده ای هستی که در بحث ترکیدن .....سپاه هم از ملت بزرگ و کهن و قدرتمند تورک ایران و آزربایجان و توروکیه بحث به میون میاری. شهرستانی بزرگوار اگر عقده ای در تاریخ زندگی .....داری به تورکها ربطی نداره. اگر زنده هستید و افغانی(همزبانانتون) و هندی عرب و روس و اروپایی نسلتون رو منقرض نکرده از صدقه سری یک عمر زحمت و جنگجویی و جابه جایی تورکهای بیچاره هست که مثل برای حفاظت از مرزهای ایران ایلو تباری میفرستادنشون به کرمان و بندرعباس و خوزستان و کرمانشاه و خراسان و غیره. حال منو امثال تو بهم میزنن.
  15
  8
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. دوست عزیز، ملی امیرکبیر بود، ملی مصدق بود، ملی بابک خرمدین بود ملی پیروز نهاوندی بود،ملی یعقوب ایث صفاری بود، ملی کوروش بود و غیرو.......ملی جوانان جان باخته و وطن پرست بودند و هستند ملی تمام مردمان با غیرت ایران زمین هستند، نگاه ملی در فرهنگ ایران زمین، نگاه حزبی و قومیتی نیست، نگاهی فراگیر و رونده هست، در واقع احزاب و دولتها از این نگاه باید تغذیه بشوند و خط بگیرند و نه اینکه خط بدهند چه به صورت پوششی و یا منفعتی، در شفافیت سیاسی جایی برای بیگانگان خارجی و (بقول یکی از. کاربران این گروه )مغولان فرهنگی داخلی باقی نمی‌ماند. پیروز باشید.
  1
  12
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. در ضمن دوست عزیز، ایران کمی مطالعه در تاریخ نشان میدهد که ایران همیشه دشمنانی داشته و بسیار هم طمع کار که منتظر فرصت برای ضربه زدن هستند. البته فکر کنم منظور شما دشمن تراشی باشد با سیاستهای غلط و در جهت منافع بیگانگان که با شما دوست ارجمند موافقم.
  1
  8
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] هر جا صحبت از اولاد چنگیز خان میشه تو میپری وسط، نواده مغول هستی باش، چرا نوکر عرعردوغان شدی.
  6
  16
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز راسیست بازی در آوردی، فعلآ که باید فارسی بنویسی و بخونی که زبان ارتباط اقوام ایرانیست، ترکیه تو که جعلیه درست مثه پاکستان و بقیه، اینا استیت نبودن ، ولی ایران در طول تاریخ استیت بوده، همین ترکیه بین ایران و روم دست به دست می‌شده و ساکنان اصلیش هم اناتولی بودند و هستند والان هم خیلی از اقوام ایرانی هم در ترکیه فعلی زندگی میکنند و فقط ۳۰ ملیون کرد داره، حالا بقیه بماند. عثمانی ها هم از ت. و ترکه مغول ها بودند که عثمانی هم متلاشی شد، حتی سلجوقیان زبان رسمی و اداریشون زبان زیبای فارسی بوده، که مناطق آذری هم زبانشن عوض شده تحت تسلط مغولان سلجوغی، در ضمن پیشنهاد میدم یه تست DNA بده تا تکلیفش با خودت معلوم بشه از کجا هستی و اومدیشاید تعجب کنی و سورپرایز بشی، آنقدر نچسب به نژاد بچسب به انسانیت، دفعه دیگه هم آنقدر بی ادبانه حرف نزن و درست جواب بده، در ضمن به اردوغان جونت هم سلام برسان دوست گرامی، شنیدم مغولستان هم پاسپورت میده
  4
  15
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. لامصب تو همون به حقوق گربه ها بچسب! حقوق ترکها پیش کش! ترکها اگه دو تا رفیق مثل تو داشته باشند، نسلشان در معرض انقراض است. رفیق خاله خرسه!. رفیق ترک زیاد دارم! دلیر، شیر مرد، و وطن پرست! اما تو تورکی نه ترک!
  6
  13
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. مثل اینکه بدجور ناراحتی . دوست من یه لیوان آب سرد بخور، و یاد بگیر توهین نکن. منطقی بنویس ، چرت و پرت از خودت در نیار تعصب بی جهت کورت کرده، یکم از آمریکایی‌ها یاد بگیر، از همه کشورها توش میبینی ساکنان اصلیش هم سرخپوستان هستند، ولی از یو اس آی بعنوان هویت و از انگلیسی بعنوان زبان مشترک استفاده میکنند، پارسی و زبان پارسی هم هویت
  5
  14
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. زبان پارسی هم هویت تمام اقوام ایرانیست، میتونی بعنوان نوعی برند شناخته شده برای مجموعه ایران زمین بهش نگاه کرد، نگاه راسیستی رو بهتره بذاری کنار، اینجا صحبت از برتر بودن نیست، فقط بعنوان یه شاخصه مهم فرهنگی و اجتماعی در ایران زمین بهش نگاه میکنیم که نقش مهمی هم در تمدن چندهزار ساله ایرانزمین ایفا کرده، من خودم زبان پدری‌ام فارسی نبوده، ولی مثل تو نژاد پرست و راسیست بار نیومدم، چون پدرم یک وطن پرست کاملآ ایرانی بوده، اگر حالت از من بهم خورد ببخشید، قصد من این نبود. خودت کردی ...... DNA یادت نره، ولی بذار همه ببینند...که ببینم بازم راسیست بازی در میاری...‌‌.اگر تست دی آن آی کلمه انسان بودن رو بهت نشون داد آنوقت دیگه حالت از کسی بهم نمیخوره
  5
  17
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. اگه تورکی یاد میگرفتی میفهمیدی آناتولی یا آنادولی یعنی سرزمین مادری یا دقیقترش گهواره مادری. اگه تورکی یاد میگرفتی میفهمیدی بجز حکومت یهودیان خاخامنشی ببخشید حاخامنشی بازهم ببخشید هخامنشی یک حکومت ساسانی نیمه فارس و تورک داشتیم که افتخارشون ترکیب نژادی شاهان با تورکها بود همه تمدنهای کهن ایران به دلایل واضحی مثل نام شاهان و نام سرزمینها تورک بودن. اگه تورکی بلد بودی میفهمیدی قفقاز به تورکی یعنی کوه مردمان تورک قز. توروکیه کهن هم با تمدن توروا هم تورکی بلد بودن نیاز نیست بفهمی! بفهم. لذا خواهش میکنم فرهنگ اجدادیتون در افغانستان و پاکستان و هندوستان که جمیعا میگید عاررریایی فراموش کنید زیاده خواهی و توهم رو کنار بزارید و همزیستان خوبی باشید. چون تاریخ گواهه تورک وقتی شکست میخوره که مرده باشه.
  4
  4
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. اولا ادرار گاو (نوشیدنی مورد علاقه اجداد زرتشتی هندیت) به هرچی انسان و انسانیت. دوما امثال من و اجداد تورکم که هزاران ساله صاحب این سرزمین هستن این زبان فارسی فعلی رو با واژه های تورکی و عربی و قواعد عربی ساختن و گسترش دادن. فارسی فعلی رو تورکهای گورکانی بردن هند و پاکستان و افغانستان. پس به چیزی افتخار کن که مال خودت باشه. صرفا اسم فارسی تغییری در ذات این زبان نمیده. بعدشم همین الان گویشگران تورکی چندین برابر فارسی هست. برو به وجود شخش خودت افتخاری پیدا کن. در ضمن برای من انسان بودن کسر شان هست و ترجیح میدادن یک حیوان یا حشره باشم تا امثال تو. البته اگه گربه میشدم که در حد سلطان بود. انسانی که خودخواه یا متوهم باشه در حد کرم قلابدار یا آسکاریسه. میشه 90 الی 99 درصد انسانها که تو همین مایه ها هستن. چه حالی میده شماها رو میچزونم. حیف که سایت محدودیت داره. برید به حال صاحبان این سایت شب و روز دعا کنید.
  5
  5
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] تو حیوان نیستی! ویروس و باکتری بیشتر بهت میخوره.
  1
  4
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. تو یه پان تورک... ! نه بیشتر! اون کلاهت رو هم بالاتر بگذار ...!
  2
  5
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. واقعاً هیچی حالیت نیست، بقول دوستان بیلمز بیلمزی،. این اراجیی که گفتی کی یادت داده، ترکهای گورکانی(طبق اراجیف خودت) حتما فهمیدن که فارسی زبان مهمتری بوده که بردنش به مناطق دیگه وگرنه ترکی رو گسترش میدادند، البته این تحلیل بر اساس چرت و پرتی که خودت گفتی بود که اصلا بهش باوری ندارم، تو خودتم نقض میکنی، یه دکتر برو ضرر نداره، خوبه ما فردوسی رو داریم که خیلی قشنگ در مورد ایران و توران صحبت کرده و این دو رو از هم جدا کرده، حتی مولانا هم در ترکیه به خاک سپرده شده اشعارش به فارسی به در و دیوار نوشته، این عقده گشایی موجب مجنون شدن میشه، گفتم که تست DNA بده، تا بفهمی لااقل از کجا اومدی، شاید دیگه آنقدر راسیست بازی در نیاری، اادمهایی مثل تو خیلی زجر میکشن، چون فرافکن هستند، در ضمن فعلآ فارسی باید حرف بزنی، و تا آخر عمرت هم باهاته، سعی کن باهاش کنار بیای و بهش عادت کنی،در زمن ترکیه یه کشور جعلیه و در گذشته بین ایران و روم دست بدست میشده، اکثر مردمانش هم با پیشینه ایرانی هستند فقط ۳۰ ملیون کرد داره بقیش بماند، بعدشم ناراحتی برو ترکیه یا مغولستان زندگی کن،
  1
  4
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نمیدونم چی استفاده میکنی دوست عزیز ولی مخ تعطیله متاسفانه، لطفاً حتماً یه دکتر برو و اینقدر حرص نخور و خودتو اذیت نکن، پایدار باشی، فکر کنم تحصیلات دوست عزیز با ریسی در یک سطح باشه
  1
  4
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  کاشکی این تووووورک ها میفهمیدن که با این منم منم کردنها بیشتر این قوم رو ضایع میکنن تا بالا ببرن. همچین حرف میزنن که حضرت ادم هم اول ترک بوده بعدا آدم شده.
  1
  4
  جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. کاشکی این فارسها و کردها هم میفهمیدن با توهم و خودخواهی جایی در دنیای امروز ندارن. بی احترامی و بد رفتاری با همزیستان که به قول شماها هموطنان هستن هیچ جایی برای دفاع نداره و من کاملا به خودم حق میدم از حقوق اجدادم و زبان اجدادم و ملت فعلی تورک ایران دفاع کنم. اجازه نمیدم عده ای حراف و بی تربیت ....در سایتی که تردد دارم....کنن. تاریخ ما تورکها در ویکی پدیا نیست بلکه در خاک این سرزمینه. ایران تورک نداشت الان فرقی با افغانستان و پاکستان نداست. تورک یعنی سازندگی و مدنیت.
  4
  1
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. چقدر بانمکی کاربر جدید سایت یوکی. وایسا کف پات خشک بشه ..... شبها تو بشکه خیاشور نخواب چون زیادی با نمک شدی. من نیازی به تست دی ان ای ندارم چون از تیپولوژی خودم میفهمم چی هستم. شما ..... هستید که اصالت خودتون رو انکار میکنید.
  4
  5
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] تو واقعا عقب افتاده و بیماری، همه بجز پان ترک ها متوجه شدند ولی خودت در وهم موندی، بی‌تربیتی و توهین توسط خودت شروع شد وگرنه اکثریت نه فقط اذری ها بلکه کرد و بلوچ و لر و گیلک و .. بقیه اقوام ایرانی را دوست و احترام می‌گذارند و اگر رژیمی مثل ج.ا خیانت میکند فقط مختص به اذری و کرد و بلوچ نبوده و همه مردم از هر قومی آسیب می‌بینند. برو قرصهاتو بخور و مجددا برو روانپزشگ.
  2
  6
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. تمدن توروکیه با پایتختی توروا در 5000سال پیش همزمان با تمدن تورکهای قزوین(کاسپین) در فلات ایران و قاقاز بود و تورکهای عیلامی نیز همونزمان در بین النهرین. اون موقع نمیدونم اجداد شما در کجای هند قدیم بودن. اگه توروکیه 30میلیون کرد داشت آرای نامزد ریاست جمهوری کردها 7درصد میشد؟!! زبان فارسی که امروز بهش میبالی توسط سلسله باشرف تورکهای خوارزمشاهی به وجود اومده. اگه 1کلمه متن یا شعر فارسی قبل از خوارزمشاهیان تورک بیاری من از این سایت لفت میدم. پس این فارسیتون رو هم تورکها ساختن و باقی شاهان تورک ترویج دادن. فکر کردن ساخته خودشونه ترویج بدن نمیدونستن بعدا شاخ بازی درمیارید. مثل محمود قضنوی که به فردوسی پول داد شعر بگه رفت بر علیه سایر ملتها جز نژاد هندی خودش توهین نوشت. البته بر علیه زنها هم خیلی نوشت که طالبان و جمهوری اسلامی دارن از نظراتش استفاده میکنن. لذا برو با یه بیسواد تازه وارد به این سایت در حد خودت کل کن. به ما نمیخوری اگه بخوری فر میخوری.
  3
  3
  شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. فقط سه کلمه : "حکیم ابولقاسم فردوسی" که همدوره سامانیان بوده و تقریبا صد و اندی سال قبل از خوارزمشاهیان! یک شعر نه و سی هزار بیت! . حالا.....نداری اگه دوباره وارد این سایت بشی!
  0
  3
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. خخخخ بی سواد قزنویهای تورک سلسله خوارزمشاهیان تورک رو منقرض کردن و سلسله قزنوی ها رو تشکیل دادن و بعد فردوسی شاعر دوره غزنوی ها بوده و از غزنویها پول امرار معاش میگرفته! من نمیدونم چرا با شما کلنگها بحث میکنم.
  4
  1
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  اولین شعرا و نویسندگان زبانی که امروزه فارسی نامیده میشه بعد از پیدایش این زبان توسط سلسله تورکان خوارزمشاهی بوده. هیچ نوشته و شعری به این زبان قبل از اونها نبوده و هرچی بوده یا عربی بوده یا سانسکریت هندی(مادر زیان شما) یا تورکی. که فارسی از پیوند این 3زبان به وجود اومد. زبانی به نام زبان فارسی و پارسی در تاریخ قبل از خوارزمشاهیان هیچ نام و نشانی نداره. و صرفا نام قوم هست.
  3
  2
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] فعلا که تو هم فارسی مینویسی و هم صحبت میکنی . اگر اجداد مغول تو هم به ایران حمله نکرده بودند تو توسط شغل‌های صحرای گبری بزرگ شده بودی.
  1
  2
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  فعلا که تو هم فارسی مینویسی و هم صحبت میکنی . اگر اجداد مغول تو هم به ایران حمله نکرده بودند تو توسط شغال های صحرای گبری بزرگ شده بودی.
  1
  2
  یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. آخه ....جان سامانیان فارسی صحبت می‌کردند! آنهم بیش از صد سال قبل از خوارزمشاهیان ! تا همین امروز‌هم در قلمرو سامانیان پارسی حرف می‌زنند! . حالا اگه شما به هر دلیلی میخواهی... .....سلجوقیان و خوارزمشاهیان بزنی، خب بزن ! دیگه چرا تاریخ تحریف میکنی! این رفتار و حرکات، رفتار و حرکات یه اخونده! . در ضمن شاید اجداد آریایی من سه هزار سال قبل از میلاد مسیح وارد ایران شده باشند! شاید ! اما ..... تو همین ۸۰۰‌ سال پیش گند زدند به نصف دنیا! اول هم بساط خوارزمشاهیان رو برچیدن! حالا‌ برد پیش روانپزشک و این خود درگیری ات رو درمان کن!
  1
  4
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. ....خوارزمشاهیان توسط مغول ها منقرض شدند! سلطان محمد هم یه چند سالی تو یکی از جزیره ابسکون زندگی کرد تا ریغ الهی رو سر کشید! پسرش جلال الدین هم هیچ خاکی تو سرش نریخت!
  3
  3
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. در ضمن بیسواد! . اول غزنوی ها بودند بعد سلجوقیان آمدند و بعد حکومت به خوارزمشاهیان رسید و بعد به اجداد تو که ایلخانان مغول بودند! . غزنوی ها هیچ ربطی به خوارزمشاهیان نداشتند! که بخواهند تأسیس یا منقرض کنند! اصلا هم زمان نبودند!. حالا با توجه به این موضوع و زمان فردوسی دیگه پاتو تو این سایت نگذار. خودت گفتی!
  1
  3
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. کل کتابهای فاشیست و عاریایی و فارسیسمتون با افتخار مینویسه اولین عارریایی ها از 2700سال پیش از مناطق هند قدیم یعنی پاکستان و افغانستان امروزی ریختن تو فلات تورک ایران. اونوقت تو... میگی 3000سال قبل مسیح سعنی 5000سال پیش اومدین ایران! اونوقت اسم تمدنهاتون چی بوده؟ بعد اونوقت تمدنهای کهن تورک قزوین (کاسپین) و سومر و عیلام و اورارتو و ماننا و سایر تمدنهای تورک این سرزمین کجا بودن! تو از .. بی سوادی خودتو زدی به ... و هرچی اراجیف دلت میخواد در اینجا مینویسی مثل سایر هم قومهای شهرستانی خودت.
  5
  3
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. سامانیان یک حاکم محلی در دوره قزنویها بودن که باد بردشون. زمان خوارزم شاهیان سامانی کجا بود پشندی. جون جد و آباد نداشتت با من بحث ادامه نده چون خیلی عقبی حوصله بحث با بی سوادها رو ندارم.
  4
  2
  دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  amirgheryou - تهران، ایران. بعله بنده معترفم به اشتباه! با ... نبایست که بحث کرد! . شما نه کتاب خوندی! نه مرجع تاریخی داری ! یه تاریخ خود نوشته داری و بهش معتقدی! و متاسفانه بنده دسترسی به کپی تاریخی شما ندارم! . با کسی که سواد فهمیدن ندارد نبایست بحث کرد! شما به همان حقوق گربه ها برسی کافی است!
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.