مامور پلیس لندن به جرم تجاوز و قتل سارا اورارد به حبس ابد محکوم شد

بی بی سی :مامور پلیس لندن که سارا اورارد را به صورت غیرقانونی و به بهانه بازداشت، ربوده، به او تجاوز کرده و کشته بود، امروز به حبس ابد محکوم شد.

سارا اورارد سوم مارس یعنی حدود هفت ماه پیش، از خانه دوستش در جنوب لندن باز می‌گشت که در راه ربوده شد.

وین کازینز مامور پلیس در خیابان به بهانه نقض مقررات کرونا به او دستبند زد و سوار ماشینش کرد. چند نفر این صحنه را دیده بودند اما تصور می‌کردند بازداشت، قانونی و این یک ماموریت پلیس است.

قتل خانم اورارد باعث واکنش‌های گسترده در بریتانیا شد. از جمله تظاهرات‌هایی علیه «خشونت علیه زنان» برگزار شد و در پارلمان بریتانیا نمایندگان منتقد دولت بوریس جانسون خواستار رسیدگی کامل به این پرونده و حمایت از زنان در مقابل خشونت شدند.

شماری از فعالان حقوق زنان مقابل ساختمان مرکزی پلیس تجمع کردند و درگیری‌هایی هم صورت گرفت.

فعالان حقوق زنان و چهره‌های سیاسی بریتانیا از دولت خواستند امنیت زنان و کودکان را در راه بازگشت به خانه تامین کند.

محاکمه حضوری کازینز در دو روز انجام و حکم او امروز صادر شد.

قاضی دادگاه که این جنایت را «ویرانگر و وحشیانه» توصیف کرده بود خطاب به کازینز گفت: «تو به خانواده‌ات خیانت کردی و هیچ نشانی از پشیمانی واقعی هم در تو نیست.»

خانواده خانم اورارد که در دادگاه حضور داشتند در اطلاعیه‌ای از حکم دادگاه استقبال کرده‌اند و گفته‌اند هرچند هیچ چیز نمی‌تواند سارا را به آنها بازگرداند اما این حکم حبس ابد آنها را آرام می‌کند.

۵۰ سال پیش مجلس بریتانیا حکم اعدام را لغو و مجازات حبس ابد را برای بدترین جرایم از جمله چند بار قتل یا کشتن کودکان تعیین کرد. قاضی می‌تواند حکم بدهد که متهم هیچ گاه از زندان آزاد نشود.
تصاویر پلیس که خانم اورارد را کنار کازینز در خیابان نشان می‌دهدسوم مارس چه اتفاقی افتاد؟
وین کازینز، پلیس ۴۸ ساله ویژه حفاظت از مراکز دیپلماتیک و پارلمان بعد از پایان شیفت ۱۲ ساعتی حفاظت از سفارت آمریکا در لندن سارا اورارد را ربود.

او به ربودن، تجاوز و کشتن خانم اورارد اعتراف کرده بود اما جزئیات ماجرا در دادگاه مشخص شد. به ویژه اینکه او جسد را سوزانده است. جزئیاتی که باعث آشفتگی خانواده سارا اورارد شد.

ساعت هشت و نیم شب به وقت لندن خانم اورارد از خانه دوستش در وسط خیابان باز می‌گشت. خیابانی که چراغهایش روشن بود و رفت و آمد در آن جریان داشت.

وین کازینز همه چیز را از قبل آماده کرده بود از جمله ماشینی که قرار بود کرایه کند، چسب و ورقه چسبی محافظ موکت که از فروشگاه آمازون خریده بود. همه‌چیز از قبل آماده شده بود اما طعمه کازینز معلوم نبود و او به دنبال یک زن می‌گشت.

بعد از تمام کردن شیفت ۱۲ ساعته شب به گفته دادستانی او صبح روز بعد به دنبال یک زن جوان تنها می‌گشت تا شکار کند.
وین کازینز به تجاوز و قتل اعتراف کرده بوددر دادگاه گفته شد که کازینز از همکاران و شیفت‌های ویژه گشت‌زنی کرونا که قبلا انجام داده بود، آموخته بود چطور قربانی‌اش را برای نقض مقررات عمومی کرونا به صورت جعلی بازداشت کند.

او نزدیک ۱۹ سال بود که مامور پلیس بود. به قربانی‌اش دستبند زد و سوار ماشینش کرد.

یک زوج که با ماشین از کنار آنها رد می‌شدند شاهد ماجرا بودند ولی تصور می‌کردند که آن زن به دلایل قانونی بازداشت شده است.

تمام این ماجرا کمتر از ۵ دقیقه طول کشید.

سپس کازینز به سمت شهر دوور در کنت در جنوب بریتانیا رانندگی کرد و خانم اورارد را سوار ماشین خودش کرد تا به منطقه‌ای دورتر ببرد. جایی که به قربانی‌اش تجاوز کرد و او را با کمربند پلیس خفه کرد.
بعد از قتل چه اتفاقی افتاد؟
ساعت ۲:۳۱ دقیقه بامداد او صحنه جرم را ترک کرده بود. تصاویر دوربین‌های مدار بسته نشان داد او در این ساعت در یک پمپ بنزین پارک کرده و نوشیدنی می‌خرد.

او سپس دوباره به محل رها کردن خانم اورارد رفت.

روز بعد که جست‌وجو برای یافتن سارا اورارد شدت گرفت و در اخبار نام او پخش شد، او در یک پمپ بنزین ایستاد و بنزین خرید تا جسد خانم اورارد را که داخل یخچال بود، بسوزاند.

سپس باقی مانده جسد را در کیسه‌های آشغال در یک برکه در کنار زمینی که در جنوب لندن داشت انداخت. یک هفته بعد این کیسه‌های حاوی جسد پیدا شد.

در همین زمان، کازینز مشغول زندگی عادی‌اش بود. از دامپزشک وقت گرفت تا سگش را برای معاینه ببرد. حتی با همسر و دو فرزندش سفری خانوادگی به کلبه‌‌اش در جنوب لندن داشت؛ همان جنگلی که جسد خانم اورارد را آنجا سوزانده بود.

با این حال پنج روز بعد از قتل، یعنی هشتم مارس با محل کارش تماس گرفت و گفت مریض است.

روز بعد در خانه‌اش در کنت بازداشت شد.

در بازجویی اول به بازرسان دروغ گفت. او ادعا کرد که یک باند قاچاق دختران در اروپای شرقی او را تحت فشار گذاشته تا یک دختر را بدزدد و به آنها تحویل بدهد. و گفت که سارا اورارد را سالم به آنها تحویل داده است.

اما بعد از آنکه بقایای جسد خانم اورارد در ۱۳۰ متری زمینش در کنت پیدا شد، او به صورت رسمی متهم به ربودن سارا اورارد شد.

او بلافاصله از اداره پلیس لندن اخراج شد. پلیس متروپولیتن گفته مشغول بررسی این است که چه قصوری احتمالا انجام شده و ماجرای دو حادثه گزارش شده مربوط به کازینز در ماه فوریه پیش چه بوده است.
+39
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.