وداع دنیل کریگ با جیمز باند در اکران جهانی «الان وقت مردن نیست»

العربیه :اکران جهانی بیست و پنجمین شماره از مجموعه فیلم‌های «جیمز باند»، که آخرین حضور دنیل کریگ در نقش این جاسوس افسانه‌ای بریتانیایی خواهد بود، سه‌شنبه ۲۸ سپتامبر در سالن نمایش مشهور «رویال آلبرت هال» لندن آغاز شد.

کریگ در مراسم افتتاحیه گفت: «من به این فیلم بسیار افتخار می‌کنم. ما این فیلم‌ها را برای خودمان نمی‌سازیم. برای مردم می‌سازیم تا بیایند و در سینما ببینند. امشب همه با هم این فیلم را روی پرده نقره‌ای تماشا می‌کنیم، یعنی دقیقا همانجایی که باید فیلم‌های باند را دید.»

اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا مثل شاهزاده ویلیام، کیت میدلتون، پرنس چارلز، و کامیلا پارکر-بولز، در کنار مدیران استودیوهای فیلمسازی «یونیورسال»، «مترو گلدوین میر»، و «اِیان پروداکشنز»، علاوه بر مالکان حقوق آثار هنری جیمز باند یعنی باربارا بروکلی و مایکل جی ویلسون جزو مهمانان درجه یک این مراسم بودند.

آغاز نمایش «الان وقت مردن نیست» یکی از بزرگترین افتتاحیه‌های صنعت سینما در سال‌های اخیر در بریتانیا بود، که طی دو سه سال گذشته به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا به بحران شدیدی دچار شده است. دعوتنامه رسمیِ این مراسم از تمام شرکت‌کنندگان خواسته بود تا در هنگام ورود به آلبرت هال، نتیجه منفی آزمایش ابتلا به کرونای خود را نشان دهند و حتما از ماسک استفاده کنند.

اکران بیست و پنجمین فیلم جیمز باند طی سالیان اخیر بارها به تاخیر افتاد، به طوری که بسیاری به این باور رسیده بودند که این فیلم هرگز به اکران عمومی درنمی‌آید. ابتدا به دلیل اختلافات هنری، کارگردان از کار برکنار شد. بعدا فیلمنامه تغییرات عمیقی یافت. در نهایت همه‌گیری کرونا چندین مرتبه اکران عمومی فیلم را – که در اصل قرار بود در اوایل سال 2020 به نمایش درآید – به عقب انداخت.

گفته می‌شود که «الان وقت مردن نیست» انقلابی در ژانر جیمز باند رقم خواهد زد، چرا که بسیاری از مرسوماتِ نیم‌قرنه این مجموعه فیلم را می‌شکند و به اصطلاح طرحی نو درمی‌اندازد. از جمله شنیده می‌شود که برداشت کریگ از شخصیت باند در این فیلم برداشتی «فمینیستی» است؛ و اینکه مسیر این فیلم طوری چیده شده که بازیگر بعدی نقش «دوصفر هفت» ممکن است یک زن باشد.
+24
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.