وزارت اطلاعات ایران : رئیس یک گروه خرابکاری اسرائیل را کشتیم

مستندی که سه شنبه شب از تلویزیون ایران پخش شدبی بی سی :وزارت اطلاعات ایران می‌گوید یک گروه «تروریستی» را که قصد خرابکاری در خاک کشور داشته، بازداشت و «متلاشی» کرده و تلویزیون ایران هم در مستندی به نام «مرگ با هزار چاقو» جزئیاتی بیشتر درباره این اطلاعیه منتشر کرده است.

دیشب برنامه ۲۰:۳۰ ایران که با دستگاه‌های اطلاعاتی همکاری دارد، مستندی کوتاه به نام «مرگ با هزار چاقو» منتشر کرد و مدعی شد اعضای یک گروه عملیات «خرابکارانه» اسرائیل در ایران بازداشت شده‌اند.

قبل از پخش این مستند وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود یک گروه «تروریستی» را که قصد داشته در ایران «عملیات خرابکارانه» انجام بدهد، شناسایی، اعضای آن را دستگیر و رئیس آنها را که وزارت اطلاعات «سرکرده گروه تروریستی» خوانده، کشته است.

وزارت اطلاعات از کشوری نام نبرده و گفته این گروه «با حمایت و هدایت سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای متخاصم» قصد عملیات داشته‌اند اما در گزارش تلویزیون ایران نام اسرائیل برده می‌شود.

تلویزیون ایران تصاویر محو یک مرد را با عنوان رئیس این گروه منتشر کرده و گفته این فرد «چند روز بعد از ورود به ایران» بازداشت شده است.

در گزارش صحبت‌های چند مرد و یک زن پخش می‌شود که اعتراف می‌کنند با کمک عواملی در خارج از ایران قصد انجام عملیات در داخل ایران را داشته‌اند. صورت این افراد محو شده است.

تلویزیون ایران بارها به انتشار «اعتراف اجباری و دروغین» متهمان بازداشت شده در ایران متهم شده از جمله پخش اعتراف بعضی از چهره‌های سیاسی و روزنامه‌نگاران و مشهورترین مورد آن مازیار ابراهیمی که قرار بوده به قتل دانشمندان هسته‌ای اعتراف کند.

دو هفته پیش در ۲۴ شهریورماه، وزارت اطلاعات ایران در اطلاعیه‌ای که ظاهرا به این موضوع مرتبط است، اعلام کرده بود «یک گروه تروریستی را که در تلاش بود علیه برخی از مراکز حساس و حیاتی کشور اقدام ایذایی و تروریستی» انجام دهد، «متلاشی» کرده است.

انجام چند عملیات خرابکارانه در داخل خاک ایران باعث انتقادهایی از نهادهای اطلاعاتی ایران شده است. از جمله ترور محسن فخری‌زاده، کلیدی‌ترین چهره برنامه هسته‌ای ایران و خرابکاری در تاسیسات نطنز. عملیات‌هایی که باعث طرح سوال‌هایی درباره «ضعف» سیستم اطلاعاتی و «نفوذ» در این کشور شده است.

در ترور محسن فخری‌زاده، گرچه تمام حقایق آشکار نشده اما تا کنون گزارش شده که هیچ کدام از عوامل ترور در آن لحظه در خاک ایران نبودند و عملیات از راه دور انجام شده است.

اخیرا روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که این ترور توسط موساد و از طریق تکنولوژی پیچیده کنترل از راه دور و هوش مصنوعی انجام شده است.

اسرائیل اگرچه به شکل رسمی دست داشتن در این ترور را تایید نکرد، اما اندکی به از کشته شدن آقای فخری‌زاده، بنیامین نتانیاهو در سخنانی دو پهلو از اقداماتی صحبت کرد که به گفته او به نفع مردم اسرائیل بوده‌اند و او نمی‌تواند آنها را به زبان بیاورد.

بعد از عملیات نطنز و ترور محسن فخری‌زاده، تیرماه امسال هم به تاسیسات هسته‌ای در کرج «با پهپاد» حمله شد که آن هم به اسرائیل نسبت داده شده است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی اتمی اخیرا اعلام کرده که بخشی از ابزارهای نظارتی و اطلاعات ذخیره شده آژانس در آن حمله از بین رفته است.
+23
رأی دهید
-84

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  فقط خدا میدونه کدام بدبخت و بیچاره ای رو کشته اند و حالا ادعا می‌کنند که رئیس گروه خرابکاری اسرائیلی بوده! . هنوز جریان اون ۵۳ نفری که با مازیار ابراهیمی و جمالی فشی اعتراف تلوزیونی کردند یادمون نرفته!
  10
  111
  ‌چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  این هم مثل تمام سریالهای تلویزنونی آخوندها ( زنها در حال گریه و زاری ومردها در حال فریاد زدن) آبکی است
  4
  44
  ‌چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ

  این حرفا دیگه مصرف داخلی هم نداره
  4
  49
  ‌چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji - توکیو، ژاپن
  قربون عمه تون برین با این سناریوهای مسخره و آبکی ، یه روده راست تو شکم ندارن این پفیوزها!!. جالب اینجاست که این متوهم الدوله ها به خیال خام و احمق خودشون ، فکر میکنن ملت این مزخرفات رو باور میکنن!!!!
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.